Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

S-a schimbat sistemul de totalizare a mesajelor

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Pentru a reflecta mai bine activitatea unui user, s-a adoptat un sistem prin care la totalul mesajelor se iau in considerare doar mesajele din forumurile importante (Motor, CV, Consum, Directie, Tuning, ...)
Astfel, mesajele din forumurile Vanzari/Cumparari, Administrative,.... nu mai sunt adunate la numarul total de mesaje.
Orice post nou in aceste forumuri nu va fi luat in considerare.

A fost facuta o recalculare a tuturor mesajelor din forum pentru fiecare utilizator in parte. Ca rezultat, la cei mai multi utilizatori le-a scazut numarul total de mesaje. Pai era mai bine ca pt fiecare mesaj aiurea, ala care da mesajul sa primeasca o "penalizare" cuprinsa intre 10 si 50 de mesaje scazute ca si numar in profil. Cred ca unii ar fi ajuns sa fie pe minus - si asta foarte foarte rapid! Asta era deci...oricum nu cred ca e cineva aici care toceste tastele doar ca sa se vada numarul de mesaje (...tzajpe mii...).Chiar e o idee buna

numa bine poate era bine daca si mesajele de la Cafenea sau On-line nu s-ar lua in considerare! acum sunt foarte de acord ca mesajele de la online(cel putin de la fazan ) sa nu fie luate in calcul...pentru ca asa...fara a sti macar unde e relantiul la oltcit...ajungi general peste noapte
iulicuta2000 a scris:unde e relantiul la oltcit...

Cum unde bre? In baia de ulei, langa presetupa pompei de apa, trecand pe langa termostatul cu tripla actiune inversa. mey...eu stiu asta dar nu stiu multi

revenint la topic...nu ca as fi mare general pe forum...dar nu mi se pare normal ca unu care a facut bascalie pe forum...si mai ales care face in general oftopicuri sa ajunga intr-o saptamana la un anume grad...ca apoi ce-i care isi fac useri acum...sa intre pe forum si sa ii dea crezare lui...doar ca are un anume grad...parerea mea Mda, ai si tu dreptate. Dar alt criteriu care poate fi? Ca nu poti sa faci gradatii dupa continutul mesajelor, ca nu sta nimeni sa analizeze asa ceva. Ar mai fi criteriul dupa aprecierea adminului, dar aici ar fi enorm de lucru si dupa aia ar iesi niste certuri si plangeri, mama mama.
Eu as avea de facut ceva sugestii la denumirile gradelor, adica ce treaba are "tribunul", "pretorul", cu mecanica? Eu ma gandeam ca ceva de genul "ucenic mecanic", "mecanic incepator",....,"expertul expertilor" ar fi mai aproape de subiectele tratate. Adica eu unul as fi mai bucuros sa fiu "maniacul maniacilor" decat "proconsul" ca acum. Nu suna aiurea "proconsul"? Nu ma caracterizeaza. nu te caracterizeaza sau te deranjeaza ?
nu cred ca e nevoie sa se ajunga la cercetarea continutului fiecarui post...dar sa fie anumite topicuri scoase din numaratul posturilor...nu cred ca e greu tare... Pai bre, daca sunt proconsul ar trebui sa merg imbracat in cearsaf, aaa , pardon, toga, si sa fiu serios, sa am barba, sa... alea alea. Ori eu numai serios nu sunt. Si nici barba nu am Si as arata caraghios in cerasaf, aaa, toga.
Pai anumite mesaje se pot scoate foarte usor de la numaratoare, prin stergere. Can I, can I?
Oricum aia cu denumirile gradatiilor era doar o idee, nu prea conteaza cine ce e, ideea expusa sa fie ok si (aparent ) logica, restul nu conteaza.
cristi_s a scris: Oricum aia cu denumirile gradatiilor era doar o idee

Doar o idee, dar una buna. Am butonat candva un alt forum auto si denumirile gradatilor erau cum spui tu. Mie mi-a placut foarte mult ideea dar nu stiu ce ar implica(tehnic) daca s-ar decide sa se schimbe... nici nu stiu daca e posibil...
cristi_s a scris:Nu suna aiurea "proconsul"? Nu ma caracterizeaza.

Daca te deranjeaza faptul ca scrie in dreptul tau proconsul, vorbeste cu adminul si poate scapi de titulatura Se pot sterge toate mesajele si ... o sa spui ... " daca cerul ar puteaaaa "
Dreamer a scris:Se pot sterge toate mesajele si ... o sa spui ... " daca cerul ar puteaaaa "

Asta n-am inteles-o. (ah stai acu m-am prins te referi la formatia aia de muzica. doooh stupid me ). Titus, sunt convins ca adminul ar rezolva in doi timpi si trei miscari. Dar nu stiu daca "scapatul" de titulatura s-ar referi la o retrogradare (mai spre zero asa ) sau la crearea unui titlu special pentru mine. Ar fi fain sa fiu singurul "maniac al maniacilor" pe forum. Dar dupa aia or sa vrea si altii. Si o sa fie o brambureala totala. Asa ca e bine asa cum e acum.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum