Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 5-a Intalnirea Nationala - ZUGRENI [23-29 iulie 2007]
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 31, 32, 33  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Intradevar de votat s-a votat...iar acum...daca iti plac plimbarile cu masina, esti pasionat de Oltcit...nu prea mai conteaza unde e ..ca te duci...daca n-ai bani..stai acasa asta e...daca nu merge masinuta...lucrezi zi si noapte pana in iulie e gata...deci..locatia nu e atat de importanta...si mie mi-ar convenii sa fie la Slatina poftim...dar..ce sa faceti aici? Deci..in principiu...nu conteaza unde e daca e... si aaaa...aici nu ne masuram varstele...care a avut primul oltcit si care nu...aici all for one and one for all...numai pisica albastra mai face cate-o nazbatie ...asa-i pisi?
(ma gandeam mai demult la o racheta in forma de oltcit...poate mergem pe luna ) v Da avem activitati foarte interesante.De exemplu:trandaving si leneving.Sau ceva mai spotive:concurs de halbere.Sau mai interesant:fuga de vipere. Anul asta e Moldova domnule Mara. Din pacate, cand s-a ales zona, dumneata inca nu erai printre noi, asa ca va trebui sa te supui alegerii (democrate) facute de restul membrilor. Sunt sigur ca nu vei regreta vizita prin nord-estul tarii.
Numai bine. Anul acesta mergem in Moldova. Este o zona deosebita. Asteptam delegatia sa plece in recunoasterea zonei si ... normal ... pozeleeeee Florine, ca s
Dreamer a scris:Asteptam delegatia sa plece in recunoasterea zonei si ... normal ... pozeleeeee
Poate pleaca si o echipa din Bacau spre Nemira si apoi sa facem o comparatie a zonelor ca sa putem decide unde stabilim intilnirea.

Asta ca sa nu ni se mai spuna ca sintem DICTATORI . Poate suntem dictatori ... dar ne distram bine ( Un Gulas .... ? )
Oricum, pare lui a fost luata in considerare, nu are de ce sa se simta jignit, dar trebuie supusa deciziei majoritatii. Vom merge
geani29 a scris:Vom merge
Dreamer a scris:
geani29 a scris:Vom merge Sa nu uitam si de Niva
Dreamer a scris:Sa nu uitam si de Niva

Noi vorbeam de oltence Nivea, e de la sine Saru-manaaaa ... dar sa fie macar cu o sapt inainte .... sa am timp sa-mi iau liber
Dreamer a scris:Saru-manaaaa ... dar sa fie macar cu o sapt inainte .... sa am timp sa-mi iau liber

Logic. Chiar Cu doua ar fi excelent Va salut!

Confirm inca o data, zona moldovei e foarte frumoasa si merita vizitata!

Din pacate anul asta.. . nu stiu daca am sa pot fi prezent. nu promit niciodata ceva ce nu sunt sigur ca pot face. Am totusi un plan mic, da sunt sanse minime sa mearga..

Numai bine! pai tre' sa mearga planu....cum nu?/
mai aduci si tu o cutie...si o distribui prin Moldova
valib a scris:pai tre' sa mearga planu....cum nu?/
mai aduci si tu o cutie...si o distribui prin Moldova

Bun , am inteles , Moldova'i votata, dar locatia ........ ca uite asa trece timpul si se apropie ziua cea mare ! Mey, nu va mai impacientati, ca si anul trecut a fost tot asa si a iesit super. O sa fie bine, ca odat astabilita regiunea, ce mai conteaza 100km in sus sau in jos? Bai, da anul asta nu mai trebuie facut gratar clasic!!!
Am citit la TV (si reclamele nu minte!) ca pentru alimentatie buna si sa fi tare si sanatos, trebuie sa mananci luteina si licopen, deci eu sper ca anul asta la intalnire sa se consume numai rasol de luteina si licopen la gratar.
Plus ca ar mai merge in loc de bere un Actimel si la micul dejun ceva pastile cu calciu si magneziu.
E? Ce ziceti???
EEK! a scris:
E? Ce ziceti???

Neah, eu as merge pe paine prajita, sana din aia la sticla cu dop de folie de aluminiu si eventual o feliuta de parizer de regim. Am analizat si eu propunerile pentru Tara Moldovei. Zgurenii sunt la mama-naibii fata de Bucuresti, si mi se par prea aproape de Rarau. Corect?

Pe de alta parte, locatia propusa de Kosson suna bine pentru cei care vin din sud. Sunt mai putini kilometri, si nu ne-ar lua 12 ore sa ajungem acolo in caravana.

Pentru ieseni am vazut ca distanta pana la Zgureni sau pana la Slanic Moldova e cam aceeasi.

Laur, te rog frumos, daca poti sa pui aici distanta pe care ti-o da Autoroute pentru Bucuresti-Zgureni (prin Bacau via Piatra Neamt si Bicaz). Nu de alta, dar sa nu bateti drumul degeaba pana la Zgureni salut nu-i c Florine, tocmai de publicitate fugim noi. Cel putin pe vremea mea, maicaaaa

In alta ordine de idei: Gabii, daca vrei ca planul tau miiic sa reuseasca, cred ca ar fi bine sa vii cu o masina cu aer conditionat, si (de ce nu) servo. No offence! Noi am venit cu bebelina de 7 saptamani cand a fost intalnirea de la Plaiu Foii, insa am facut doar trei ore pe drum, si am plecat foarte de dimineata.
EEK! a scris:Bai, da anul asta nu mai trebuie facut gratar clasic!!!...pentru alimentatie buna si sa fi tare si sanatos, trebuie sa mananci luteina si licopen...Plus ca ar mai merge in loc de bere un Actimel si la micul dejun ceva pastile cu calciu si magneziu.
Iti lasam sa savurezi acest meniu pe LITORAL. Tare sint curios cum vei arata dupa numai o saptamina .

Chris a scris:Laur, te rog frumos, daca poti sa pui aici distanta pe care ti-o da Autoroute pentru Bucuresti-Zgureni (prin Bacau via Piatra Neamt si Bicaz).

Time Distance Instruction Road For Dir Toward
07:00 0.0 Depart Bucuresti, RO 2 [E60], [E85] 224.5 km NE
10:18 224.5 At Adjud, bear left onto 11A [E85], [2] 5.9 km NW
10:24 230.4 Go onto 2 [E85] 51.8 km NW Bacau
11:08 282.3 At Bacau, RO - Stop 1, bear right onto 15 84.6 km N
12:46 366.8 At Bicaz - Stop 2, stay on 15 41.8 km N
13:36 408.6 At Poiana Teiului - Stop 3, bear right onto 17B 65.5 km NW
14:54 474.1 Turn right onto Local road(s) 248 m W
14:55 474.3 Arrive nr. Vatra Dornei

Daca se va opta pt Zugreni, la Poiana Teiului putem face un punct de intilnire general.
Chris a scris:Florine, tocmai de publicitate fugim noi. Cel putin pe vremea mea, maicaaaa

Ehe, nu mai sintem in pas cu vremurile noi astia vechi.
Acu' facem promovarea marcii, sampling, reparing, remating... Baieti..si fete...totusi...tocmai la Vatra Dornei...ar fii mai ok la Slanic...pentru noi..sunt cam 200 de km in plus..
LuckyMan a scris:Baieti..si fete...totusi...tocmai la Vatra Dornei...ar fii mai ok la Slanic...pentru noi..sunt cam 200 de km in plus..
Ce mai conteaz iti e usor de zis..sunt 200 de km cel mult pentru tine..la noi sunt 500 ..dar pana la urma..n-am fost niciodata la slanic..si am auzit ca e foarte frumos totusi..sunt 20 de l de benzina..suntem intretinatori de case, de familii...plus ca am vrea sa ne mai ramana si 2-3 lei pentru facturi din banii de salariu...nu sunt toti chiar asa avuti... Salut.
Am vorbit astazi cu un coleg care este de loc de pe langa Vatra Dornei, si a spus ca merita toti banii excursia la Zugreni. Cabana amplasata pe insula n mijlocul Bistritei. Cabanierul are 2 boxe mari pe care le scoate afara si baga manele sa atraga turistii (nu stiu daca a glumit sau era serioasa treaba cu manelele! )
http://www.cazari.ro/cabana_zugreni-suceava.htm
(cam scumpa cazarea pentru o cabana! ) voi chiar sunteti croiti pe zugreni asta?...si voi stati la cabana?! Chris a scris:
In alta ordine de idei: Gabii, daca vrei ca planul tau miiic sa reuseasca, cred ca ar fi bine sa vii cu o masina cu aer conditionat, si (de ce nu) servo. No offence! Noi am venit cu bebelina de 7 saptamani cand a fost intalnirea de la Plaiu Foii, insa am facut doar trei ore pe drum, si am plecat foarte de dimineata.

Chris, planul meu e ... sa vin cu aer conditionat la cascheta, pantaloni anti-ploaie, bocanci, jeaca GROASA de piele.. si sa vin.. SINGUR.
Serios, daca e sa vin - vin singur, pentru ca am vazut ce inseamna un drum asa de lung la volan.
Pe 2 roti, daca plec dimineata, in 10 -11 ore sunt la iasi . Numai sa ma tina fundul...
Ca sa ma cuplez cu altcineva din zona si sa merg ca pasager- iarasi nu e genul meu - nicioodata nu m-am simtit in largul meu cand am fost pasager.
Totul e sa imi conving nevasta...
voi chiar sunteti croiti pe zugreni asta?

Din punctul meu de vedere - cu cat mai departe cu atat mai bine - o singura data pe an ne intalnim si pentru cateva sute de km in plus ..chiar nu mai conteaza - mie chiar imi face placere sa conduc..asa ca asta e un motiv intemeiat. Zona de la Slanic are drumul foarte accidentat si multe masini este posibil sa nu treaca ... imi amintesc de anul trecut la Brasov, cand am incercat sa trecem peste un rau .... sau peste acel sant ... Sa fie neaparat si o locatie buna pentru corturi Pentru ca multi probabil vor veni sa stea la cort. Pentru loc de campare corturi fii sigur ca atit eu cit ai Laurentiu vom avea grija.Bineinteles ca vom face si poze,pe care Laurentiu le va pune aici. De preferat drumul sa fie cat mai bun, sa n-aiba cratere, rauri, santuri sau mai stiu eu ce. Nu numai pentru ca avem noi masinile coborate, dar pentru toti in general. Bineinteles ca vom tine cont si de acest aspect.Oricum nimeni nu vrea sa isi strice masina.
DanH a scris:Bineinteles ca vom tine cont si de acest aspect.Oricum nimeni nu vrea sa isi strice masina.

Lasa ca odata e intalnirea si daca se strica aveam ce sa reparam in timpul anului
7thRaven a scris:De preferat drumul sa fie cat mai bun, sa n-aiba cratere, rauri, santuri sau mai stiu eu ce. Nu numai pentru ca avem noi masinile coborate, dar pentru toti in general.

ce ma nu vi cu renaultu diesel? io vin cu loganu diesel asa ca poate sa fie intilnirea si la putna (misto zona am stat la cort prin 96) Daca sint si ursi e si mai palpitant .Imi place sa-i simt in preajma cortului.Am trait experienta asta la CUMPANApe transfagarasan.Afost palpitant Sper ca astia din MOLDOVA sa fie mai blinzi Daca tot ziceti ..ca " 1 data pe an ne intalnim" ..ok..nimeni nu a zis ca nu-i place sa conduca, dar daca tot ne intalnim sa o facem intr-un loc accesibil tuturor...Ca e in zona Moldovei ...ok..cinstit fata cei de acolo..care au 100 de km de mers..dar daca ne gandim la V si S ..ar trebuii sa tinem seama ca 100 sau 200 de km in plus este o diferenta mare..adunati la ceilalti km...face destul de mult...o sa vedeti cand o sa se tina prin V ce o sa fie de cei in moldova..cand o sa aiba cum o sa avem noi acum 500-600 de km...deci..nu stiu..mai ganditi-va..daca vreti sa va "intalniti" sau sa ne intalnim toti cei care vor sa vina..ma gandesc ca trebuie gasita o locatie frumoasa, la o distanta cu un pic de bun simt. LuckyMan,anul trecut am condus 1200 km. Iasi-Obirsia Lotrului si retur.Nu m-am plins. Nu s-a plins nimeni. Intreaba-l pe Marius.
LuckyMan a scris:..mai ganditi-va..daca vreti sa va "intalniti" sau sa ne intalnim...

Atunci, HOTARITI-VA ca sa stim daca mai batem drumul pina la Zugreni sau nu.

S-a deschis topicul asta de anul trecut si pina acum nu v-ati spus parerea. Noi mai asteptam sa va decideti. Bre, in principiu pentru mine nu e asa importanta locatia, peisajul, ca e munte si shituri din astea.
Sa se poata sta la cort. Sa fie civilizat - veceu fara cacat pe pereti, daca nu cer prea mult, dusuri cu apa calduta macar, conditii minime de igiena.
Pana acum toate locurile alese au fost de tot cacatul. La Plaiul Foii m-a apucat la 6 jumate o diaree si am fugit spre deal repede pe o burnita jegoasa. Pe deal in sus aparusera insa noi corturi. Era acolo un izvor, iar alternativa nu am avut, era singurul loc neexpus privirilor. M-am cacat langa izvor, acolo de unde lumea lua apa, sorry pentru cei care ati facut cunostinta cu puddingu ala, ca semana cu un pudding de la doctor otker, cu ciocolata si cacao. Alternativa era sa ma cac pe mine.
La Obarsia Lotrului nu se mai punea problema cacarii deja. Ca sa faci pipi trebuia sa calci cu grija printre cacati si hartii igienice. Pipi noaptea faceam dupa roata la Niva.
Ambele locuri erau jegoase si poluate de manelari. Daca te uitai mai sus peisajul e ok, chiar l-am admirat placut surprins in timp ce ma stergeam la cur cu atentie sa nu o iau la vale la obarsia lotrului.
Dupa 2 zile puteam a tigan, a foc, a gratar. Si mai aveau si tarife pentru camping cica , bine ca nu am platit decat simbolic. Am ajuns dupa aia la 2 noaptea in camping Zodiac la Jupiter, unde desi era full, de-abia a parcat Maidanezu Nivea, grupurile sanitare erau impecabile si apa era fierbinte. Da, la 2 noaptea. Am facut dus aproape o ora, fierbinteeee... Apoi la 3 am plecat dupa bere (Danezu dormea in cortul lui de rupea ), pe care am baut-o pe capota la Nivea. Chiar e asa greu de gasit un loc cu veceu decent, apa calda... hai si rece, veceu sa fie macar. Si daca nu gasim asa ceva, gasim macar un loc la mama dracului unde sa nu fie nimeni, doar noi? Sa nu fac jaloane printre cacati ca la Obarsia Lotrului.
De asta propun sa continuam intalnirea de la munte cu una la mare la camping, pentru ca acolo ai conditii. Nu vin la intalnire sa urc pe munte sau sa admir peisaje, vin sa ma intalnesc cu prietenii, sa ma simt bine, sa fie dracului cald, sa am si umbra, sa am un veceu curat si apa calda, sa nu put si sa nu am unde sa ma spal. Vreau sa stau naibii pana la 2 noaptea cu berea in mana alaturi de prieteni, si sa stau in tricou si slapi, nu cu geaca pe mine! Vreau cand ma apuca pipi de la bere sa ma duc la un veceu curat! Vreau daca am chef sa adorm in scaunul pliant afara sau pe saltea afara. Vreau sa nu aud manele date la maxim! La camping la GPM doar stateam nitel cu muzica un pic mai tare, si pe la 11 noaptea ne-a rugat cineva sa dam muzica mai incet, ne-a batut obrazul un pic si ne-am si simtit naspa, erau oameni seriosi, cu copii, veniti cu rulota. Am stat pana la 2 noaptea cu Tzoli si Impudicus vorbind cate in luna si in stele, si ofticandu-ma ca Maidanezu si Mosulik nu erau si ei cu noi.
La fel si la Corbu, cu Gabii, Maidanezu si Mosulik, unde ne-am odihnit la greu si am facut rachete cu apa . Eu chiar nu inteleg de ce e frumos sa fie frig, noroi si jeg, numai d edragul sa vezi un parlit de morman de pamant in fata? Brasovul vine ... sau cel putin o parte ...
EEK! a scris: Nu vin la intalnire sa urc pe munte sau sa admir peisaje, vin sa ma intalnesc cu prietenii, sa ma simt bine, sa fie dracului cald, sa am si umbra, sa am un veceu curat si apa calda, sa nu put si sa nu am unde sa ma spal. Vreau sa stau naibii pana la 2 noaptea cu berea in mana alaturi de prieteni, si sa stau in tricou si slapi, nu cu geaca pe mine! Vreau cand ma apuca pipi de la bere sa ma duc la un veceu curat! Vreau daca am chef sa adorm in scaunul pliant afara sau pe saltea afara. Vreau sa nu aud manele date la maxim! La camping la GPM doar stateam nitel cu muzica un pic mai tare, si pe la 11 noaptea ne-a rugat cineva sa dam muzica mai incet, ne-a batut obrazul un pic si ne-am si simtit naspa, erau oameni seriosi, cu copii, veniti cu rulota. Am stat pana la 2 noaptea cu Tzoli si Impudicus vorbind cate in luna si in stele, si ofticandu-ma ca Maidanezu si Mosulik nu erau si ei cu noi.
La fel si la Corbu, cu Gabii, Maidanezu si Mosulik, unde ne-am odihnit la greu si am facut rachete cu apa . Eu chiar nu inteleg de ce e frumos sa fie frig, noroi si jeg, numai d edragul sa vezi un parlit de morman de pamant in fata?

Pai EEK no offence in cazul asta ori poti sa stai acasa ori decat la un hotel...mie sincer imi prinde foarte bine si uit de orice necaz atunci ca deschid felinarele dimineata si vad un munte minunat in fata ochilor la 2 pasi de mine si un aer curat...macar pentru 3-4 zile cat stau...sa ma rup de telefoane, calculator, internet, tivi, ca deja asta imi afecteaza viata destul de mult si sunt o sursa de stres continuu. Exista si zone fara cacat, absorbante(tampoane), etc...doar ca trebuie sa le gasesti...si scuza-ma..dar faptul ca erai negru si etc...la obarsia era destul de cald cand te-ai dus...eu zic ca puteai sa sari in lacul ala numai asa de racoreala...iar ca iti faci nevoile in natura..stai linistit..pe langa faptul ca sunt ingrasaminte..sunt biodegradabile..deci nu afectezi pe nimeni..atata timp cat nu faci langa roata cuiva..Nu stiu cum a fost la voi la Obarsia ca nu am reusit sa vin..dar la Citroen a fost superb..pana seara au venit o gramada de oameni...ne-am adunat toti la un loc...s-a baut , s-a mancat, s-a cantat la chitara.., s-au scos masini din albia raului...ne-am chinuit 3 ore sa facem un foc dupa care s-a pus ploaie...si chiar daca 2 zile din 3 z plouat..nu s-a plans nimeni iar distractia a fost pe cinste...pe unde pui ca majoritatea au dormit in corturi sau masini...cat despre frig..deja seara pe la 11 cand se goleau sticlele de Perfect si cutiile de Ursus...nici nu m-ai simteai...muzica puteai sa asculti la orice volum...nu iti batea nimeni obrazul....intr-un cuvant.... bestial. Dar daca e decat sa te intalnesti..asta o poti face si intro parcare sau un showroom, expozitie,bar,terasa,teren de tenis,etc.

Dupa mine ar fi mult mai bine la Slanic..sau pe undeva prin zona aia..cinstit din motive pur financiare...300 de km ii putem suporta...o zona frumoasa ar fi la Agãs...

http://ro.wikipedia.org/wiki/Ag%C4%83%C5%9F,_Bac%C4%83u Sa te arunci in lac macar asa de racoreala?
Pai daca facea-i asa ceva atunci,garantat intepeneai.Stiu sigur.Am fost acolo.Am intrat in apa.Chiar la un moment dat chiar am avut o tentativa de a ma gindi sa fac o baie.Am renuntat.Era asa de cald apa,ca am renuntat.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 31, 32, 33  Următoare
Pagina 6 din 33
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum