Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 5-a Intalnirea Nationala - ZUGRENI [23-29 iulie 2007]
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 31, 32, 33  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Ma rog..poate era rece..dar din cate stiu lui EEK ii place mai mult la mare...atunci daca pentru el muntele e o gramada de pamant ...la mare ce sa vad? Buci , nisip, gunoaie si sticle sparte pe plaja, ca imi fura coloratii borseta cu bani si telefoane, bere scumpa cu preturi de iti sar ochii din cap pentru produse similare...doar ca le beau pe nisip...sunt satul de nisipurile de pe santierele unde stau diriginte.....Deci ? O lume platonica si insipida... Buna seara tuturor. Din ceea ce am vazut mai sus se observa ca nu toata lumea este de acord cu propunerea facuta si ca urmare vin cu o propunere de a incerca sa gasim un loc stabil pe undeva prin centrul tarii in care sa ne putem intalni anual, unde sa fie un minim de conditii pentru a nu mai isca atatea discutii despre noi si noi locuri unde ne-am putea intalni de la an la an.
Deci, in concluzie, propun sa gasim un loc oficial in care sa aiba loc intalnirile anuale. Daca sunteti de acord cu ideea mea, asteptam idei... daca nu, va rog ignorati acest replay.

O seara placuta tuturor.

Gelu Badulescu.

L.E. De exemplu Brasovul este la egala distanta de cele 4 puncte cardinale ale Romaniei. Am putea gasi un loc frumos in acest judet unde sa se poate aduna toti membrii clubului. E o opinie pertinenta. Nu stiu daca e chiar ok sa mergem in acelasi loc in fiecare an, dar macar ca zona, ar trebui sa cautam sa fie undeva pe la mijlocul tarii ca sa poata veni cat mai multi... XEON are perfecta dreptate .Olocatie in centrul tari la distanta aproximativ egala pentru toti membri si aceasta sa ramana permanenta ar fi perfect si ar elimina toate aceste polemici cu privire la locatie care vor aparea in fiecare an .In AMERICA multe localitati au devenit celebre prin adunarile care le tin an de an la gazduirea cluburilor de motociclisti s-au anumitor marci de automobile.Cred ca XEON a venit cu cea mai cerebrala si mai pertinenta propunere Sint intru totul de acord si o sustin.UN LOC CARE SA RAMINA CELEBRU ACOLO SE STRINGEAU OLTCITISTI Bine-nteles asta sa se spuna peste100 de ani.XEON esti GENIAL Fara suparare - locatia cu aproximatie s-a stabilit - am hotarat ce sa va face in MOLDOVA si asa sper sa fie.

Acum 2 ani a fost langa BRASOV - e cazul sa mai schimbam zona si asa ca o paranteza .... multi promit ca vin , eventual influenteaza alegerea zonei pentru ca la final sa nu mai dea nici un semn de viata sau sa spuna ca nu pot sa vina.... de ce trebuie sa hotarasca cineva care oricum nu crede ca o sa vina pentru cei care an de an au fost la intalniri ???? Chiar fara suparare, in mare locatia s-a stabilit, adica MOLDOVA.

Anul viitor urmeaza sa gasim alta locatie, supunem la vot, etc. Ideea lui Xeon nu e de neglijat, dar pana nu gasim acel loc "mirific" ramanem sa ne cunoastem tarisoara... Mai baieti, chiar nu pricep...
intalnirea s-a votat ca anul asta sa fie in zona Moldovei.
Care e problema? Distanta?

Da io ce sa mai zic?? la prima intalnire (aia a fost dupa parerea mea cea mai frumoasa) am ajuns dupa o zi de condus,
La a doua intalnire iarasi, a fost destul de lung drumul.. apoi obarsia Lotrului - a fost ceva mai aproape de zona de vest, 280 si ceva de km... si nu m-am plans niciodata. Din contra, fiind relativ aproape de cei din sud, bucuresteni, craioveni etc ma asteptam la o participare masiva din partea lor... Eu ca sa ma intalnesc cu baietii as veni de la arad pana la Suceava, nu distanta e o problema. probleme sunt altele.. Da in nici un caz distanta.
Daca vreti un gratar, sunt paduri in jurul bucurestiului cate vreti. e aproape si de slatina, si de braila si de pitesti!
Daca e sa bat atata drum fiti siguri ca nu o sa vin ca sa stau la un gratar in jurul bucurestiului...

Eu am votat si sustin in continuare cu toata taria ca locatia sa fie in MOLDOVA! Daca o tineti in Moldova - fac pe dreacu ghem si vin .. chiar daca vin pe 2 roti (alea de pe partea stanga ca au cauciuce mai bune )
mai mult, vali vad ca vrea sa vina si el - si nici el nu se plange de moldova.

Plus ca mai am o banuiala..
ca si anul trecut, se toot gasesc unii si altii sa conteste locatia. Anul trecut era unu foarte hotarat - care in final nici nu a mai aparut la intalnire. anul trecut intalnirea i-a avantajat pe cei din Sud. Cu toate astea, nu au venit nici macar 20 de masini din sud - asa cum ar fi fost logic nu? In schimb au venit baietii si fetele cu suflet mare tocmai din Moldova. Am io o presimtire ca daca mutam locatia la bucuresti sau la pitesti, nu rezolvam mare lucru. Cine vrea sa vina la intalnire- ala vine!

Asa cum cei din sud vor o intalnire aproape de ei, haideti fratilor aradeni, timisoreni si bihoreni, sa facem si noi un lobby, sa facem intalnirea aici in vest, la ghioroc, ce prazu- masii - nu??? si atunci s ealege prafu de intalnirile anuale...

Eu tocmai am reusit sa imi conving nevasta, daca totul va fi ok la momentul intalnirii, voi veni! Chiar daca solo, da voi veni! Adica in moldova... Locatia ramane Moldova, numai ca trebuie sa gasim si locul perfect pentru aceasta intalnire. Nu mai are rost sa dezbatem pe aceasta tema.
LuckyMan a scris:iti e usor de zis..sunt 200 de km cel mult pentru tine..la noi sunt 500 ..dar pana la urma..n-am fost niciodata la slanic..si am auzit ca e foarte frumos totusi..sunt 20 de l de benzina..suntem intretinatori de case, de familii...plus ca am vrea sa ne mai ramana si 2-3 lei pentru facturi din banii de salariu...nu sunt toti chiar asa avuti...
ia mai HOU!
s-a stabilit Moldova pentru 2007....MOLDOVA SA RAMANA.
eu ce sa zic ca vin aproape din ungaria(Salonta)?? Nu ma plang. Cat e pana acolo, atata e. N-am nici un leu, sunt student, nici un venit, am o rabla de modificat....DAR MA DUC LA INTALNIRE si daca zboara porcu`. E Oltcit....e pasiunea ce ne uneste! Da sau Ba?
ia nu va mai certati si ia nu va mai bateti pe niste tampenii.
Pentru anul urmator, vom stabili ce si cum....pana atunci mai este.

ANUL ACESTA.....MOLDOVA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

imediat ma faceti sa stau acasa, si sa imi vad de ale mele. Breeeeeee LuckyMan!!!

Acum un an si acum 2 ani locul ales de campare a fost absolut oribil, in plus la Obarsie poate nu stii cum a fost cu locul de campare.
Pe scurt, cand am ajuns la locul ala nu mi-a venit sa cred. Am zis ca sint io nebun si am plecat spre coada lacului cu Maidanezu, AdyF, Hofy si Radasous, care pot confirma ce loc frumos si minunat era printre pomi cu apa de 10 cm sub tine si un morman de cacat acolo. Dupa aia au venit Geani29, Laurentiu si Daniel.Opr, care ar putea si ei sa-si dea cu parerea despre cum era acolo, ca doar au vrut sa se intoarca acasa. Poate ei pana la urma ramaneau acolo, eu ma intorceam si cu trenul acasa, in locul ala nu ramaneam. Da lasa sa povesteasca Radasous cum ploua acolo printre copaci permanent, Daniel.Opr cum a vrut sa doarma in masina pe marginea drumului si sa plece acasa, sau Laurentiu care tot asa zicea sa doarma in masina si sa se intoarca a doua zi acasa. Da bre, stiu ca au ajuns unii acolo primii si deja se cazasera, insa scuze, daca restul se cazeaza intr-o mina de uraniu nu trebuie sa ma iau si eu dupa ei nu? Dupa impresiile de anul trecut din primul moment, sigur nu am chef de asa intalnire.

Intalnirea s-a stabilit MOLDOVA, si asa s aramana. Dar sa fie un loc fain, nu porcaria aia infecta de Obarsie, unde s-a stabilit coada lacului si rstul lumii a fugit direct 4 km mai incolo fara sa se uite pe lac. Haideti daca nu ma credeti, sa spuna Geani cat de tare i-a placut primul loc, sau Laurentiu sau Opr, daca n-am dreptate. Guys! Pentru cei care n-au reusit sa citeasca topicul acesta de la inceput, sau poate l-au citit dar n-au inteles de ce anul asta intalnirea este in Moldova, mai zicem o data: pentru ca anul trecut (si nu numai) Iasiul a avut de parcurs cei mai multi kilometri. La anul poate facem intalnirea in Apuseni , ca sa fie mai aproape de vestul tarii ...

Eu n-am preferinte (deocamdata) pentru vreuna din locatiile propuse pentru intalnirea de 2007. Se pare ca oricum nu vom veni cu Oltcitul, si probabil nici cu copchila (desi taaare as fi vrut sa o iau si pe ea). Asta din doua motive: 1. mi-a placut la cort la Obarsie (cand am fost cu club Citroen), chiar daca a plouat. Atmosfera, asa cum zicea si Lucky Man, a fost super, s-a cantat la chitara, etc. 2. in nordul tarii e foarte frig chiar si vara, si nu vreau sa risc nimic cu gaza.... daca e sa-l iau in calcul si pe Mos Martin, cred ca imi rezerv loc la cabana !

Laur, daca nu te superi (scuze ca te tot intreb!!), poti sa dai si un rezultat Autoroute pentru Constanta - Zgureni? Mersi muuuuuult de tot... stii, avem si noi un plan miiic, precum Gabii... sa vad daca reusim... Ca o idee: cum zicea Chris, a fost super. A fost super ca nu a fost multa lume, corect?
Nu ar fi o idee sa tragem intalnirea mai in IUNIE? Poate ne lipsim de aglomeratie si manele. Bre, perioada a fost stabilita, multi si-au planificat concediul pentru atunci. Iunie, e prea devreme, de abia incepe vara, n-avem timp sa ne pregatim masinile Pt. EEK. da... si eu ma bucur ca ne-am intalnit toti exact atunci cand am stabilit ca sa putem alege locul de campare impreuna. si ne pare rau ca ne-am asezat prima oara intr-un loc superaccesibil, unde ne-a gasit toata lumea.
poate ca tocmai de asta primul grup a devenit un grup outsider si lumea a inceput sa nu ne bage in seama... tot in dubii raman pt anul asta... Ai bre ca locul stabilit de la bun inceput fusese coada lacului, acolo facuse si Bastus fotografii, si sub pomii aia nu va gaseam nici la pastele cailor daca nu iesea Gabii la drum.
Acu pe bune, chiar era ok locul ala de sub copaci?
Oricat ati tabara pe mine, daca nu faceam eu urat sa plec cu Maidanezu spre coada lacului, era mult mai rau cand ar fi ajuns si grupul din Moldova impreuna cu Daniel.Opr, cred ca direct cale intoarsa faceau, si se cam injumatatea intalnirea. Ce ousider bre pupa??
ca masina ta a fost in centrul atentiei

Bre, io zic sa lasam ce a fost anu trecut si sa ne organizam sa iasa bine anu asta!

chris, e vrei sa spui? Ca veniti si voi cu motoru?? Eu sunt pentru Moldova , si asa cum au spus si alti inaintea mea, daca niste amarati de km in plus conteaza pentru a nu te intalni cu alti iubitori si pasionati de Oltcit, eu zic ca nu este un motiv intemeiat. Din C-ta si pana acolo sun cam 1200 km dus intors , si sa nu credeti ca viata este roza pt. noi, dar nu ne plangem pt. distanta. Eu sincer deabia astept sa-i cunosc pe toti cei ce sunt pe forum si bineanteles vor fi prezenti si la intalnire.
P.S.= daca nu voi mai avea olticul pana atunci, si vin cu o alta masina , ma mai primiti? Au mai zis si alti colegi ca nu conteaza cu ce vii, ca nu facem discriminari, ca ai nu stiu ce masina.Anul trecut fiecare a venit cu ce a avut la indemana sa zic asa.Acum tu poti venii si cu trenu .Conteaza sa ne vedem, sa ne simtim bine. CT34FLO atita timp cit are motor si roti oricine e binevenit.Da........minim 4 roti.Altfel nu ai clasa.
Chris a scris:Laur...poti sa dai si un rezultat Autoroute pentru Constanta - Zgureni?

Se face . Sper sa fi ales bine traseul cu toate ca sint mai multe variante. Am mers pe principiul rutelor cit de cit cunoscute:

Time Distance Instruction Road For Dir Toward
07:00 0.0 Depart Constanta, RO Local road(s) 3.6 km NW
07:03 3.6 Go onto 22 [E87] 9.6 km NW
07:09 13.3 Bear left onto 2A [E60] 90.4 km NW
08:24 103.7 Turn right onto Local road(s) 62.1 km N
09:39 165.8 Turn left onto 2B 5.5 km W
09:46 171.3 At Ianca, turn right onto Local road(s) 47.6 km N
10:44 218.9 At R Serios bre Laurentiu??? Atunci de ce ai tipat la Daniel.Opr cand a venit cu Maserati-ul lui nou-nout anul trecut??? Pana la urma saracu om a vandut masina lu' unu' James Bond parca il chema, si si-a pus gaz la Oltcit
EEK! a scris:Serios bre Laurentiu??? Atunci de ce ai tipat la Daniel.Opr cand a venit cu Maserati-ul ...
Ca sa-l aduc cu picioarele pe pamint . Mai fratilor eu sint nou pe acest forum dar am inteles ca aici este clubul oltcitistilor. Cred ca am gresit adresa pentru ca aici se vorbeste ca nu conteaza cu ce motor vi.Asta este ca si cum te-ai duce in galeria lu STEAUA si sa strigi hai DINAMO .Ti-ai schimbat masina salut nu mai faci parte din club .La clubul TRABANTISTILOR cind se aduna nu am vazut alte masini.Am prieteni care au avut OLTCIT iar cind au dat de bani si s-au luat masini scumpe imi rideau in nas si ma intrebau,TOT CU COTETUL ALA OLTENESC TE PLIMBI MA Ca asa te duci in orce loc de campare si te intilnesti cu tot felul de automobilisti .TRAIASCA SPIRITUL OLTCITISTILOR Nu suport tradatori.Daca ti cu F.C.-ARGES ce cauti in galeria lu CRAIOVA
EEK! a scris:Breeeeeee LuckyMan!!!

Intalnirea s-a stabilit MOLDOVA, si asa s aramana. Dar sa fie un loc fain, nu porcaria aia infecta de Obarsie, unde s-a stabilit coada lacului si rstul lumii a fugit direct 4 km mai incolo fara sa se uite pe lac. Haideti daca nu ma credeti, sa spuna Geani cat de tare i-a placut primul loc, sau Laurentiu sau Opr, daca n-am dreptate.

Breeeeeeeeeeeeeeee EEK!!! eu nu am zis niciodata ca sa nu se tina la Moldavia..chiar m-a incantat ideea...mai ales ca ma trag de prin locurile alea...dar bre..una era la Slanic...era si convenabil 360 de km, era si frumos...ne vedem toti...asa pana la Vatra Dornei..unde se atarna harta in cui..mai bine vin cu trenul..da..poate unii pun niste bani deoparte..dar ma rog..unii au ceva probleme mai serioase...si nu au posibilitatea..Deci..dont missunderstood me ...am zis ok la Moldavia...stii bine ca am zis ca vin..dar ..Stiu si cum a fost la Obarsia...mie mi-a placut..adica..lacul era mult scazut...cu vreo 3 m ...ma rog ..ce era in padure asta e alta treaba am un sistem digestiv care poate sa stea si 4 zile fara sa faca ceva..deci n-am probleme..in final Moldavia Ok !! Dar nu in nordul ei..ca e prea departe...cel putin pentru mine acum..poate pana in iulie se vor mai schimba cateceva hai sa....nu uitam despre ce e vorba pe acest topic. Despre Intalnirea Nationala din Moldova 2007

P.s: Domnu` Mara Ion, hai sa nu amestecam topicurile. Si oricum nu cred ca avem ce discuta, caci sunt multi care au vandut oltcitul, si totusi simatizeaza aceasta marca, si sunt alaturi de noi si acum. Si mai sunt o gramada care au si masini mai bune, mai economice, iar oltcitul e masina de weekend. Desigur cum spui si dumneata, sunt si exceptii...dar asta nu inseamna sa inlaturam toti prietenii care au avut oltcit, dar au reusit sa treaca la ceva mai bun.
Mara Ion a scris:Mai fratilor eu sint nou pe acest forum dar am inteles ca aici este clubul oltcitistilor. Cred ca am gresit adresa pentru ca aici se vorbeste ca nu conteaza cu ce motor vi.Asta este ca si cum te-ai duce in galeria lu STEAUA si sa strigi hai DINAMO

mentalitate total gresita. nu stiu ce ai inteles tu, dar pe aici nu sta treaba asa. chiar deloc. poa' sa vina lumea daca vrea si cu dacia. important este sa vina, ca doar nu stau masinile de vorba intre ele. si nu mai compara "clubul" nostru auto cu o infecta galerie de fotbal. Hm.....
Nenea Mara Ion are dreptate dintr-un anumit punct de vedere.
Unul important.
Pana la urma noi sintem un club de oltcitisti, dar ne leaga si o prietenie, adica vin si ex-oltcitisti. In sinea mea mi-ar place sa fie doar oltcituri la intalnire, dar ca idee nu sa nu vina cei ce nu mai au oltcituri, ci sa vina cumva... cu oltcit.
Parca e altceva cand toata lumea are oltcit, e misto. Ca la lacu rosu. Parca se pierde ceva din farmec atunci cand apar alte masini, chiar daca sint conduse de prieteni buni. Da, e o intalnire oltcit, si nu una auto.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Mara Ion este nou pe forum si de aceea isi permite sa spuna in gura mare ceea ce as fi spus si eu daca eram nou si nu as fi cunoscut atatia oameni, dintre care unii nu mai au oltcit .
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Maidanezu - Lada Niva
Mosulik - Skoda Octavia
Impudicus - Daewoo Nubira
Tzoli - VW Polo
Razvan - Nissan Almera chiar nu pot fi de acord cu treaba asta... suntem un grup de oameni, nu de masini! daca nu e asa... atunci special voi veni cu renaultul la intalnirea de anul asta! mai ales ca e diesel... eu vin cu pejo`ul...4% motorina suna mult mai bine decat un oltcit turbat, mai ales la distanta pe care o parcurg...
nu?!

hai lume...chiar de asta trebuie sa ne cramponam? Bre, nu pricepi ce vreau sa zic.
Tu poti veni cu Renaultul diesel si te costa de 3 ori mai putin.
Da n-o sa vii cu Renaultul, o sa vii cu Oltcitul.
Boogy a venit cu Oltcitul si putea veni cu Fiesta.
Acu pricepi? da, normal ca vin cu oltcitul. dar mai sunt membrii care nu mai au oltict, sau pe care nu se pot baza la drum lung(exemplu concret nu am, doar zic). ce sa facem? ii zicem: nene, imi pare rau. ne rupem degetele pe forum dar nu ne putem intalni, pt ca tu nu poti sa vi cu un oltcit. sau ii zicem: vino taica cum o fi... doar vino. sa ne vedem si noi, dupa atata timp de chatuit virtual pe forum.
si chiar daca se impune regula ca sa vina doar oltcituri si restu' sa stea acasa... si eu vin cu un logan si campez langa voi... crezi ca am vreo problema? oi gasi eu pe cineva care sa bea o bere cu mine Motane ultime data cind l-am vazut eu pe Maidanez avea un Porsche Cayene..Dar de venit el tot vine.Nu conteaza,oricum vine.Eu stiu si de ce.Numai ca sa ma aibe pe mine pe post de secund in barca. Bre, io vorbesc din postura de venit cu masina altuia, care nici macar Oltcit nu a fost, asa ca in primul rand de mine zic.
O dam in subiectul celalalt pe urma, am Oltcit, ce daca ascult manele? , care e pe dos la faza cu nu ai Oltcit, nu vii .
Pana la urma e un club de actuali si fosti posesori de Oltcit, nu? Dup Motane, bre tu la intalniri ai fost cu broscuta ta verde, io din cate imi amintesc deabia vii cu ea la intalnirile din bucuresti dapai la intalnirea national, acu nu vreau sa fiu rautacios da fiecare vine cu ce ii convine, cu ce crede ca se bazeaza la drum.

Si in legatura cu Mara Ion daca tie nu iti convine unde este desfasurata intalnirea, nu ne mai pune pe noi sa ne enervam, ca nu stiu ce nou venit, fara sa citeasca topicul actual despre intalnire, si ca se si votase pe vremea cand tu nci nu aveai habar de existenta unui forum dapai de existenta unei intalniri anuale. Off, a luat foc topicul asta pt. o chestie copilareasca, pentru placerea unora, am sa incerc totusi sa vin cu un oltic daca cumva il "pierd" pe al meu. Si mie mi-ar fi placut sa vin si sa "ma laud cu ce am".
Hai sa ne intoarcem la oile noastre si sa vorbim despre tema topicului.
Cu stima domnilor! Bai am super loc in moldova. Izvoru' muntelui. In piatra neamt. Cine stie cum e pe acolo poate sa confirme. O groaza de pensiuni, loc retras priveliste superba, ceahlaul la 2 pasi pentru astia care au mancarici in talpa, rau pe sub nasul nostru , pastravarie la 20 de minute. bautura, tigari si brazi. bun,asteptam si alte propuneri
kat_drive a scris: bautura, tigari si brazi.

Incepusei bine...dar ai dat-o de gard cu brazii tai! [color=indigo]@Cowboy, vrei nisip cu scoici si alge?[/color] Ptr ex-oltciti Gasesc Izvorul Rece prin mai toate judetele...numai in Neamt nu...Autoroute..se pare ca nu-l stie..vreo comuna mai mare ceva pe langa? Bre, veniti voi cu rablele, ca io vin cu enduroaica... si ma bag acolo unde e noroiu mai mare, acolo unde e balta mai adanca - ca doar la obarsie, in ultima seara cand am trecut cu olteanca prin baltoaca aia mare- cu coada ochiului ii vedeam pe baieti cum faceau periurile "mai iese din balta/nu mai iese din balta" ..

Vatra Dornei - parca am trecut prin zona anul trecut in turul tarii. Mi-a lasat o impresie foarte buna.Numai ca in loc sa o luam inspre sud-vest, ne-am indreptat spre n-v spre borsa. Drumul a fost mai prost, da practicabil. Am ajuns cu masina cat de cat intreaga in arad.

Iar toata valea Bistritei e superba, apropo, acolo am intalnit io un sat numit "Ciocanesti" ... misto zona...

Later edit:
de la arad la vatra dornei 464 de km uau, beton, o sa am ce merge... o sa ma doara fundul. Asta daca o iau prin Cluj. Mi-ar place sa gasesc totusi un locsor de cazare, sa pot face un dus, ca dupa un drum asa de lung ... Sper sa am noroc de vreme buna.

Autoroute e tare.. cica : "You've been driving for almost 2 hL, take a break!" Si asta din 2 in 2 ore... Pai e Moldova, deci moldoveniis a gaseasca un loc misto, ca ei stiu locurile pe acolo.
Eu cu rabla mea nu am venit decat la Lacu Rosu, la celelalte am venit mai mult "luat pe sus". In Bucuresti la intalniri nu stiu de ce as ajunge.... am ceva drum de batut pana acolo si nici macar rovinieta nu am.
Iar cu ce zicem mai sus, cati dintre voi au fost la prima intalnire, cea de la Lacu Rosu? Acolo da, a fost misto, chiar daca a fost cam frig si o zi a plouat.

Parerea mea e sa lasati pe cei din Iasi sa aleaga locul, mai ales ca e vorba de Laurentiu, DanH si Geani, deci eu zic ca puteti avea incredere. Deci..Plãiesi...unde mergem...si unde e Izvorul Rece in Neamt? Ca nu reusesc sa dau de el...
LuckyMan a scris:Deci..Plãiesi...unde e Izvorul Rece in Neamt? Ca nu reusesc sa dau de el...

Salutare!
Ce pot sa va spun, din Neamt fiind: nu am auzit de Izvorul Rece pe aici… insa, avem Izvorul Alb, lac, insa drumul de la Bicaz pana acolo am inteles ca e f. prost, iar la anotimp ploios sunt inundatii, etc.

Alt izvor, cel despre care cred ca e era vorba, e Izvorul Muntelui. Ce-am inteles e ca aici merge lumea in week-end-uri la gratar … zona e superba, am fost acum vreo 15 ani ultima oara.
Insa la o cautare pe google dupa Izvorul Muntelui gasiti destule informatii, pare sa fie in regula, etc.
http://salvamont.org/main/poteci/puncte_ro_t_izvorul-muntelui_id_2173.html In pagina 2 a acestui topic ( http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=4875&postdays=0&postorder=asc&start=50 ) am pus niste poze din Nemira. Dar in acea zona pe care eu o cunosc, un loc de campare de afla la 10km de drum si nu exista posibilitatea cazarii la cabana sau pensiune. ( La deschiderea link-ului va rog sa derulati pagina in jos, sunt 2 serii de poze. )

Daca mai sunt alte zone in Nemira va rod sa le specificati si putem sa mergem sa vedem, poate undeva saptamana viitoare.
dana.da a scris: … zona e superba, am fost acum vreo 15 ani ultima oara.

Voiai sa zici "era" nu?
Si eu sint pionier... m-au facut acum vreo 20 de ani
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 31, 32, 33  Următoare
Pagina 7 din 33
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum