Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 5-a Intalnirea Nationala - ZUGRENI [23-29 iulie 2007]
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 31, 32, 33  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Adiane daca vii dinspre Bistrita treci de Vatra-Dornei iar urmatoarele localitati in ordine pe care le vei intilni sunt:Coznest-Ghiorghiteni-Rusca-Zugreni. sal.multumesc pt.imformatii stiu locul am trecut de multe ori pe acolo sunt din petrosani dar parintii mei sunt din iasi am sa incerc sa vin dar mai si muncesc Bre, weekendul ala e pentru pregatiri, deh, trebuie mici retusuri pentru un drum de 1200 km dus-intors
Majoritatea, oricum, se va aduna in ultimul weekend. Dupa ultimile mutari o sa vin numai in ultimul we....
DanSlotea a scris:Eu acum mi-am dat seama ca berbecu c
Chris a scris:
DanSlotea a scris:Eu acum mi-am dat seama ca berbecu c
Chris a scris:... Mai vine cineva
Cyclops a scris:In cel mai fericit caz participam in perioada 26-29 iulie.... daca nu reusim sa plecam joi pe 26... atunci plecam vineri pe 27... nimic nu e inca sigur

Cyclops a scris: Eu am aflat ca din pacate o sa fiu absent la partea ce mai mijto din intalnire... zilele de 28 si 29 iulie [...] Cred ca o sa pot in scb sa vin de pe 20-21 (sambata si duminica) si sa stau pana pe 27 (vineri) in func de conditiile de cazare

Io nu mai pricep nimic

chris a scris:

Dane, dupa cum eeee.. se pare ca am scapat cumva de obligatia care nu ne lasa sa stam pana la capat.... dar au intervenit altele.... eh.... se pare ca nimic nu e sigur sau garantat
Gabii a scris:Parca intalnirea era in ultimul week-end din iulie...

Scuzoaiele mele ... asa e ! Vroiam sa zic ca probabil se va pleca in coloana pe 27 iulie ... iar noi incercam sa ajungem pe 23-24 iulie ...
Chris a scris:
Gabii a scris:Parca intalnirea era in ultimul week-end din iulie...

Scuzoaiele mele ... asa e ! Vroiam sa zic ca probabil se va pleca in coloana pe 27 iulie ... iar noi incercam sa ajungem pe 23-24 iulie ...
A cultu vesel va pleca din bucuresti cel mai probabil vineri dimineata(3-4-5) Si unul din Clubul Bucuresti, va pleca probabil de joi pe la 22-23, sa aiba avans suficient! sau la 6 dimineata...sa avem noi avans suficient
hai sa nu fim rai...ca poate nu mai vine ca sofer :d mi ar fi placut sa fi venit la precedentele intanliri iar pe urmatoarea nu as vrea s o scap! asa ca ... poate ne vedem esti binevenit cu placere! Lasati bei glumetilor ca nu o sa mai pot merge mai repede de 150Km/h ca o sa am un pasager tensionat din cauza vitezelor ametitoare.Deci oricand a-ti pleca o sa merg impreuna cu grupul "vesel".Eu totusi a-si vrea sa plec de joi dimineata acu sa vad cine mai vine, pentru ca nu a-si vrea sa merg singur atatea ore . cred ca cel mai probabil vineri o sa se plece din bucuresti...ramane de vazut
rog pe domnu titus sa aduca dupa dansu cd-ul ala cu sunete la diferite frecvente daca se pleaca vinerea din bucuresti ma combin si eu cu caravana ar fi super . Am uitat s cred ca o sa alegem traseul numaru doi...ca este cel mai lung ca si timp...si mai ales este singuru prin munti...traseul ploiesti focsani bacau e foarte drept si plictisitor...prin munti ai ce vedea are dreptate iulicuta si eu tot la acelasi traseu as opta ca pana la urma facem o plimbare de placere prin tara nu mergem in interes de serviciu sau mai stiu eu ce. sper sa fie si restul de acord cu noi. ar fi frumos sa facem un convoi de oltence prin tara. Ia bag din primele doua alese de raven bine ar fi ca pe una sa mergem la zugreni iar pe cealalta sa ne intoarcem Ar fi bine s
DanSlotea a scris:...Sf.Gheorghe-Miercurea Ciuc-Bicaz...
Pt portiunea acestui traseu, ar fi bine sa cereti informatii asupra starii drumului la cei de prin zona. O fi drmul frumos pe HARTA dar pe sosea, un drum plin de hirtoape si gauri va face ca peisajul sa nu mai poata fi admirat. prima varianta aleasa de corbu e mai mult decat perfecta merg cam odata pe luna spre targu mures pe traseul asta drumul este bun si in plus de la brasov incolo e liber nu prea e circulat pt ca majoritatea tirurilor o iau spre sibiu . eu as alege varianta asta. Prima varianta e foarte frumoasa ca si peisaj, dar drumul lasa de dorit in zona Bicaz ... Daca va hotarati sa mereti prin Sighisoara, atunci ma hotarasc si io sa nu merg pe Cluj, ci sa o tai Arad- Deva- Alba Iulia - Medias - Sighisoara. poate daca reusim sa ne sincronizam- ne intalnim in Sighisoara si de acolo mai departe o idee buna...sa marim insiruirea de olticturi de pe drum
eu sunt pentru
iulicuta2000 a scris:o idee buna...sa marim insiruirea de olticturi de pe drum

Eu unul sunt pentru o "caravana" din maxim 3 masini - este extrem de dificil sa conduci intr-o coloana de 10 masini sa spunem.. din 5 in 5 km o sa se ia cel mai probabil o pauza - deci baieti ...ne vedem acolo Bre, noi anul trecut am fost parc salutare

mama mia ce de sa mai discutat pe aici de cand nu am mai intrat

corbisor nu te lua de joy ca a avut opriri ca eu vreau sa iau calmante cu 2 zile inante de a pleca din bucuresti ca cine stie ce alternator se mai strica si ajung acolo cu masina in buzunar
7thRaven a scris:... p Care treceti prin Mures dati un pm ca sa facem o ceata.
7thRaven a scris:
Optimal Route:
Bucuresti (RO)
Ploiesti (RO)
Brasov (RO)
Tirgu Mures (RO)
Reghin (RO)
Vatra Dornei (RO) 495,8 KM 8:45
Ca tot veni vorba de coloana.. Ganditi-va bine ce vreti! Pentru ca in coloana nu e chiar asa simpu cum pare! Trebuie spus ca la mersul in coloana fiecare TREBUIE sa respecte niste reguli elementare de mers in coloana. La mersul in coloana, manevrele trebuie sa fie cat mai previzibile pentru ceilalti din coloana!!!

1 - Pozitia in coloana - ramana aceeasi, nu se apuca fiecare sa depaseasca cand i se pune lui pata.

2 - Distanta intre masini trebuie pastrata cu sfintenie... ca sa se evite situatiile ca cea de dupa prima intalnire de la Lac. Plus ca la ultima intalnire la intoarcere spre valea oltului eu am fost vizibil deranjat si INCOMODAT de oltcitul care rula in spatele meu (nu vreau sa dau acum nr sau nume!!!). Adica mai tot timpul a stat la 2 - 4 metri in spatele meu, complet aiurea, desi i-am spus baiatului ca daca are chef, atunci sa ma depaseasca si gata. Ei bine, el a continuat sa stea fara nici un sens la cativa metri de bara mea. Nu i-am inteles gestul da ma rog, problema lui. Eu nu am avut intentia sa ma trag sau sa ma intrec, pur si simplu am vrut sa admir peisajul si sa ma bucur de condus si de zilele de concediu ramase....

Chestiile astea trebuie evitate.

Daca astea 2 puncte NU vor fi respectate la urmatoarea intalnire, IMI REZERV DREPTUL de a rupe ritmul, fie o tai pe alt drum, fie o iau inainte si nu ma mai ajunge nimeni (vorbesc serios), fie raman ultimul. Si sunt HOTARAT sa pun in aplicare chestia asta, fie ca ma besteliti apoi, fie ca nu!

Din experienta pe 2 roti, in coloana se merge cam cu 20% mai lent decat normal. Asta pentru ca regula de aur e "ala mai lent e cap de coloana" astfel ca sa nu ramana nimeni in urma. Si la masini se poate aplica regula asta la mersul organizat in coloana!!! Deci, daca vreti caravana, coloana etc - trebuie sa respectam pe cel mai lent. Cine crede ca nu are rabdare pentru asa ceva, nu e obligat sa stea in coloana, da macar sa spuna de la inceput clar: "domne, sorry, io nu pot, pur si simplu masina mea cere mai mult, ne vedem la destinatie!" si totul va fi OK. mai bine trei coloane mici de cate 4 -5 masini si fara evenimente, discutii etc decat o dita-mai coloana cu mers haotic si sicanari reciproce + discutii dupa aia...

O zi buna,
Gabi Deci Opr-ul e primul? .... si Geani ... Ultima ? Imi pare rau pentru voi - dar nu vin in coloana - cat despre viteza..... vom vedea dar tare ma tem ca vor ramane multi in urma fie si cu GPL-u meu
daniel.opr a scris:Imi pare rau pentru voi - dar nu vin in coloana - cat despre viteza..... vom vedea dar tare ma tem ca vor ramane multi in urma fie si cu GPL-u meu
Dac eu cred ca va astept acolo
Cyclops a scris:eu cred ca va astept acolo
Eu plec de pe 22, deci o s eu incerc sa plec de joi... daca pot il trag si pe kosson cu mine... Care joi? joi 26 iulie... ca am intzeles ca grosul o sa ajunga vineri 27 iulie... Cum bine zice si Gabi in colana trebuie adoptata o anumita viteza si pastrata pe tot parcursul drumului.Eu zic din propia experienta ca de exemplu daca nu se merge la turatia optima de urcare care stie fiecare care este mai bine ori ma duc il depasec pe cel din fata ori raman ultimu.Deci trebuie vazut cum o sa mergem, eu oricum va spun de pe acuma ca viteza cu care o sa merg o sa se afle in intervalul 80-100 km/h asta fiind in afara localitatii, deci cine va adopta aceasta viteza sa ma anunte si pe mine ca sa stiu daca plec cu restul sau sa o iau inainte sa ma prindeti din urma.Cei care stiu am acelasi motor ca si anul trecut fara nici un fel de imbunatatire dar care saracu nu prea a-si vrea sa-l omor ca anu trecut sa-i dea iar borsu pe nas .
Toate bune.
Keep driving
Dreamer a scris:Deci Opr-ul e primul? .... si Geani ... Ultima ?

Dac
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 31, 32, 33  Următoare
Pagina 14 din 33
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum