Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 5-a Intalnirea Nationala - ZUGRENI [23-29 iulie 2007]
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 31, 32, 33  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
iulicuta2000 a scris:pentru asta primesti o invitatie de BAN ...
hai bre, nu mai hr cat mai multa bere...nu de alta...dar daca vine coltu vesel insetat o sa fie rau de tot
iulicuta2000 a scris:cat mai multa bere...nu de alta...dar daca vine coltu vesel insetat o sa fie rau de tot

P
cat mai multa bere...nu de alta...dar daca vine coltu vesel insetat o sa fie rau de tot

Asta no problem ca vin cu mai multa nbautura decat trebuie
siiii..... va spun atunci dece

P
calin87 a scris:
cat mai multa bere...nu de alta...dar daca vine coltu vesel insetat o sa fie rau de tot

P
DanSlotea a scris:...iau band
DanSlotea a scris:

Sper s
cristi_s a scris:
DanSlotea a scris:

Sper s
calin87 a scris:... vin cu mai multa nbautura decat trebuie

Te pomene

Chris, tocmai vroiam sa scriu acelasi lucru ca si tine
calin87 a scris:

P
Te pomene
Cowboy a scris:
bogdanlascu a scris:nu este o idee buna,un drum de 3 h se transforma in 7 h

hai bre ca doar n-ai avion; daca ajungi acolo in 3 ore iti platesc eu toate benzina , pe bune

...sau motorina

salut baieti si toata stima pntru mentinerea spiritului oltcit am si io o intrebare pe astia mai tineri si mai noi in bresla ii adoptati si pe ei eu de exemplu vreau sa ma atasez grupului sa particip la intalniri mai este vreun loc liber de campat inca un cort si de aruncat o undita in apa si pentru mine
lotiursu a scris:pe astia mai tineri si mai noi in bresla ii adoptati...mai este vreun loc liber ...
E loc pt oricine doreste sa ia legatura cu noi. Pt admiterea in grup (club), nu se da examen ; exista o singura conditie: fiecare membru participant, sa dea dovada de bun-simt. asta nu e problema nea laurentiu io nu ma cataloghez singur ii las pe alti sa-si zica parerea de mine dar stiti cum e cand e pt prima data ai tracul ala ca o sa fii in plus pe acolo sper sa trec repede de el
geani29 a scris: Da chia asa.Oare ce e cu chestiile alea dreptunghiulare vopsite in albastru si pe care scrie ceva cu litere albe?Am mai intilnit multe de aste pe unde am mai fost si sunt tare curios la ce or folosi?Oare la imbunatatirea aspectului drumurilor?
Intreb asa din curiozitate.Ca eu oricum nu le stiu rostul.
DanH a scris:Oare ce e cu chestiile alea dreptunghiulare vopsite in albastru si pe care scrie ceva cu litere albe?
De astea e vorba

Da,da.De alea albastre pe care scrie cu alb.La ce folosesc totusi,ca eu tot nu le inteleg rostul.Ma gindeam ca folosesc la infrumusetarea drumurilor.Oricum sunt frumos vopsite.Imi plac mai ales noaptea ce se aprind. Or fi avind becuri in ele? Sunt curios.Poate julesc si eu citeva si refolosesc becurile din ele. A... de
danf a scris:...am impresia c
danf a scris:A... de
geani29 a scris:Important e c Chiar imi era dor de asa ceva. Doar acum 20 ani am terminat-o cu ea. Bun Buei nu e chiar asa. Ia intrebati-l pe waterresistro cum s-a dat meseriasul cu Q7 din calea Oltcitului pe drumul forestier pe care am ocolit duminica la etapa de coasta. Saracutul cuAudi Q7 era probabil disperat ca drumul nu era de aasfalt, ci de pamant si saraca lui masina nu era obisnuita cu asa ceva, plus ca nu avea capacitatea de trecere a unui Oltcit. Si Bogdan a mai avut si tupeul sa il claxoneze pe ala sa se dea la o parte (sa-ti traiasca claxonul ala ciumeg, Bogdane ), ca ala probabil nu se astepta sa vina alta masina din spate. Si mai ales Oltcit.
Laurentiu a scris:
DanH a scris:Oare ce e cu chestiile alea dreptunghiulare vopsite in albastru si pe care scrie ceva cu litere albe?
De astea e vorba

crezui ca asta-i noul afis ptr intilnire

adrian-ar a scris:..crezui ca asta-i noul afis ptr intilnire

Bun Ce-i ?
La incalzire deja ? hai... planetarele sus ! 1-2... 1-2 ! Herr Kosson,din surse demne de incredere am inteles ca s-ar putea sa lipsesti de la aceasta intilnire.In cazul in care e adevarat cred ca voi suferi un soc profund din care cu greu imi voi reveni.
DanH a scris:Herr Kosson,din surse demne de incredere am inteles ca s-ar putea sa lipsesti de la aceasta intilnire.In cazul in care e adevarat cred ca voi suferi un soc profund din care cu greu imi voi reveni.

Esti sigur ca-s de incredere Eu am auzit altceva Dom-le,chiar sunt de incredere.Stiu sigur,de unde am aflat eu. Nu vin cu zvonuri.Vin vesti reale si de asta inclin sa le cred. S-a schimbat ceva de la intalnirea de vineri pana aseara? Detalii nu cunosc.Din pacate. Sunt convins ca vin, dar exista muuuuuulti factori externi care oscileaza...

Dar, sa speram tot ce-i mai bine, sa fie liniste la servici, in particular si in tara ca sa putem toti sa mai eliminam o gasca din variabile... Ei atunci e bine.Sper sa nu sufar de acel soc de care pomeneam. Oamenii din Bucuresti se intrebau pe la intalnire care sunt variantele spre locul de intalnire.

Am facut 2 rute spre Vatra Dornei;
- Bucuresti, Brasov, Sighisoara, Tg Mures, Vatra Dornei
- Bucuresti, Buzau, Bacau, Piatra Neamt

Distanta e aceeasi aproape 500Km(fara cativa) si pe o parte si pe alta...

iaca thumb + poza:

Am folosit o hatra online de la http://www.e-transport.ro/Harta-rutiera-Europa.html. Va trebuie instalat run-timeul Java; e un appleta acolo...

Calculeaza rute, distante, e f buna harta. Drumul Bucuresti-Reghin e perfect ca si calitate. Sunt radarele alea fixe ce sunt putin enervante, dar daca nu depasesti 70 in localitate nu e nici o probblema, si in 4-5 ore esti in Reghin (cu duba, cu Olteanul probabil in 2-3 si avem un plin gratis de la Cowboy ).
Stie cineva cum e celalalt traseu?
TRex a scris:Drumul Bucuresti-Reghin e perfect ca si calitate. Sunt radarele alea fixe ce sunt putin enervante, dar daca nu depasesti 70 in localitate nu e nici o probblema, si in 4-5 ore esti in Reghin (cu duba, cu Olteanul probabil in 2-3 si avem un plin gratis de la Cowboy ).
Drumul pe Moldova e EXCELENT, a fost proasp
TRex a scris:Drumul Bucuresti-Reghin e perfect ca si calitate. Sunt radarele alea fixe ce sunt putin enervante, dar daca nu depasesti 70 in localitate nu e nici o probblema, si in 4-5 ore esti in Reghin (cu duba, cu Olteanul probabil in 2-3 si avem un plin gratis de la Cowboy ).
\
daca tu faci bucuresti reghin in 4-5 ore io iti dau masina mea gratis.!!!!
BANDITU a scris:
daca tu faci bucuresti reghin in 4-5 ore io iti dau masina mea gratis.!!!!

io nu as zice asa ceva ... La stilul lui de condus .. sigur il face Buey profitorilor care sunteti! Cand i-am zis lu' Lascu de plinul ala, ne refeream la drumul Bucurest-Zugreni 3h vs. 7h. Am zis...si chiar plusez: daca face careva drumul ala in 3h nu dau un plin, dau doua plinuri si cu OMV Super100
DanSlotea a scris:
Drumul pe Moldova e EXCELENT, a fost proasp
geani29 a scris:PS. Dar pentru 3h11' f Din fericire amenzi n-am luat Am respectat viteza
geani29 a scris:Din fericire amenzi n-am luat
Apropos de amenzi (radare): invitatiile la politie pot ajunge chiar si dupa 6 luni de la producerea "evenimentului" ( cunosc caz; am vazut si fotografia .)
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 31, 32, 33  Următoare
Pagina 16 din 33
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum