Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 5-a Intalnirea Nationala - ZUGRENI [23-29 iulie 2007]
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 31, 32, 33  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
sper sa ajung si eu Perfect! Multumesc pentru raspunsuri. Imi pun planetara noua, lipesc afisele si pot sa ma plimb din nou cu oltcit-ul meu. Ne vedem in iulie! Mi se pare o idee buna asta cu afisele, macar la intalnirea asta sa se stranga mai multi proprietari de Oltcituri.
DanSlotea a scris:Propun un chestionar pe acest topic cu Ba da bre!

La mine 4. Sigur NU vin. (cat inca nu e scos) punctu 4 Din pacate si eu votez cu punctul 4 . punctul 4
maidanezu a scris:punctu 4

daniel.opr a scris:Din pacate si eu votez cu punctul 4 .

radasous a scris:punctul 4

B Constat ca intilnirea incepe sa se duca de ripa inainte de a incepe. Punctul 1 cu un mic iz de punctul 2. Nu de alta, dar incertitudini mai sunt si nu vreau sa promit ceva 100% si sa nu ma pot tine de cuvant. Eu constat ca libertatea de expresie si de alegere functioneaza perfect !
Ma bucur tare mult sa vad exercitiul democratic si in acelasi timp nu ma pot abtine sa nu spun ca nu sunt multe comunitatile web care au acest nivel...

Bravo tuturor !

Cat despre participare, sunt convins ca la caldura focului o gura de ceva delicios (solid+lichid) consolideaza cel mai bine dreptul fundamental de asociere !

Bravo ! Felicitari tuturor, mi-as dori sa functioneze si in macro ce se intampla aici !

Alles gut
daniel.opr a scris:punctul 4

bre, cum bre?
Laurentiu a scris: Constat ca intilnirea incepe sa se duca de ripa inainte de a incepe.
Lauren
DanSlotea a scris:Lauren
radasous a scris:punctul 4

Am uitat sa spun ca imi pare rau ca nu pot veni...voi fi singur cu puradelul... Postul lui kosson m-a amuzat teribil . El a vrut de fapt sa spuna ca putin ii pasa daca unii de aici vin sau nu vin , dar cica s-a exprimat poetic , are suflet de artist . Perfect de acord cu el !!!
La mine nu e vreo hotarare de moment, eu nu am vrut sa vin nici anul trecut, apoi am regretat, deci decizia era luata de ceva vreme, si dupa cum stiti eu niciodata nu am fost cu turma inainte, cum am si demonstrat-o cu multe prilejuri, facandu-mi astfel si o gramada de "prieteni" .
Motivele celorlalti care au anuntat ca nu vin nu le stiu, probabil considera ca nu merita. Eu unul cam asta consider, mai ales ca nucleul forumului s-a schimbat in ultimii 2 ani, sa mai lasam si pe ceilalti sa fie sufletul petrecerii si sa ne mai tragem si noi la umbra nitel, sub o salcie pe litoral sa speram .
EEK! a scris:La mine nu e vreo hotarare de moment...decizia era luata de ceva vreme...
Dar ceva valuri, tot ai facut.

P.S.
DanSlotea a scris:Participi la

Bun, bun, au fost solicitate cateva variante de traseu rutier pana chiar in punctul fierbinte...

Are cineva dintre voi un mod destept de a compune variantele ?E?E?E?E

Aici sa va vad haiducilor... eu recunosc ca sunt berbec si nu pot lua decizii de capul meu...astfel spiritul de turma este ceva indispensabil pentru mine prin urmare va rog sa ma iertati da chiar nu pot mai mult Intrebarea e eu cu ciine votez?
glumeam ! EU VOTEZ CU NR 1 BRE !!
Laurentiu a scris:
Daca pina acum au fost votate punctele 1; 2 si 4, eu cred ca voi vota punctul 3.
Chiar c
DanSlotea a scris:Am b Eu unul voi fi acolo, intinzand cortul, taind lemne si band o sangria, iar dimineata cate o cafea strasnica (nu-i asa cristi_s ?!?! mi-a ramas la suflet dimineata aia de toamna la Platinu).

Voi fi singur ??? neaaaahh e baietii care apare intotdeauna, iac'asa !

Dupa ce vom fi depasit micile si marile tristeti, sper sa gasim ragazul sa pregatim masinile pentru un efort ce-i drept considerabil daca ma gandesc la cei din sud...

Hmmm...

E ca in Great Expectations jucat de rusi cu scenariu argentinian, sunet prelucrat de studiourile de film stim noi care... basca castiga un concurs international si abia reusesti sa-l vezi pe jumatate intr-o sala de cinema mirosind a petroxin si a semintica proaspat decorticata de maxilarele de r...

OK, eu unul ma pun pe treaba, adica sapat ceva info despre zona, caci, trag eu speranta, vom reusi sa depasim perimetrul taberei si sa vedem si cate ceva din frumusetile locale. nr 1
Laurentiu a scris:Nu esti singurul care a facut investitii pt intilnirea asta. Norocul nostru e ca un cort, o saltea, un izopren, nu sint marfuri perisabile si se vor putea folosi si in alte imprejurari . Sint oameni care nu vad sacrificiul facut de ceilalti semeni.
Dar mai are acela Lasa bre ca vii tu acolo vin si eu iti aduc o lada de shaorma si invoci toti cerbii din padure ! si o sa vezi ca nu o sa mai fim singuri ! Punctul 1.
Iar cei care au
BANDITU a scris:Lasa bre ca vii tu acolo vin si eu iti aduc o lada de shaorma si invoci toti cerbii din padure ! si o sa vezi ca nu o sa mai fim singuri !
nu a sau asa ! sunt curios cum e shaorma de cerb! daca -i buna ne facem afacere?
Laurentiu, fi sincer. Am spus vreodata ca mi-a placut la Obarsia Lotrului? Nu eu am fost cel care a obiectat impotriva primului loc de campare punandu-mi restul forumistilor in cap? Am preferat sa fiu sincer si sa spun ce cred, am recunoscut ca o parte din neplacerea mea a fost cauzata de faptul ca pur si simplu nu imi place la munte. La Obarsie stiu ca am cauzat o gramada de neplaceri si nemultumir legate de locul de campare. Prefer sa nu se mai repete povestea si sa bag zazanie intre membrii forumului, asa ca nu vin. Nu are legatura cu nimeni, e doar vina mea ca sint mai independent de restul si daca nu imi place un loc nu stau acolo de dragul celorlalti.
Nu am spus ca vin, oricum nu cred ca murea careva de dragul meu.
In ceea ce va priveste pe tine si pe DanSlotea, sinteti bineveniti la o eventuala intalnire la mare daca doriti.
EEK! a scris:Laurentiu, fi sincer. Am spus vreodata ca mi-a placut la Obarsia Lotrului?
Ma stii tu pe mine ca umblu cu cioara vopsita
Stiu ca nu ti-a placut la Obirsie si ai spus-o mereu. Unii dintre noi, au avut ocazia sa vada locuri frumoase pe intreg traseul si nu numai de Obirsie era vorba.

In ceea ce priveste "facutul valurilor", daca nu aveai de gind sa vii la Zugreni, eu zic ca nu trebuia sa mai postezi mesaje pe topic lasind la intelegerea fiecaruia ceea ce doreai sa spui. Mesajele in "coada de peste" dau nastere la interpretari si din aceasta cauza s-a ajuns unde s-a ajuns cu forumul. io zic ca nu conteaza cine vine si cine nu,asa cum daca io vin ..........daca nu vin nu o sa-mi simta nimeni lipsa,asa ca cine are chef de munte ,de plimbare,de un foc facut de kosson .....vine Exact de parerea lui Bogdan sint si eu. Pana la urma cine vrea vine, cine nu vrea, sa fie sanatos! Mai oameni buni, forumul asta ne-a legat ca si o casatorie. E normal ca dupa ani de "convietuire" sa-si bage una coada si sa dam cu piciorul la tot ce-a fost frumos pai daca nu veniti voi...mara ion pe cine mai bate la zugreni? Pe mine? asta daca vii
kosson a scris:Voi fi singur ??? neaaaahh e baietii care apare intotdeauna, iac'asa !

Nea Kossoane, stii bre versurile astea:

Am baietzii care ma sustzin in spate dar sunt cam grei
Rugatzi-i voi sa se mai dea jos ultimii din ei
Sunt aici sa fiu sperantza cand vise nu mai ai
Mergi pe mana mea auzi da' cate kile ai?

Daca da, sa stii ca suntem cam grei... si va trebui sa luam un topor mai bun pentru lemne, anul asta...
Clar 1, de anul trecut, astept sa scot polizorul din Bucuresti!
Ne vedem acolo, manca-ti-as gulasul!
kosson a scris:Eu unul voi fi acolo, intinzand cortul, taind lemne si band o sangria, iar dimineata cate o cafea strasnica (nu-i asa cristi_s ?!?! mi-a ramas la suflet dimineata aia de toamna la Platinu).

Mai stii cumva ce marca era ness ul ala? ca sxa stiu ce sa cumpar.

Sugestie: hartile si rutele spre Zugreni se pot posta in primul mesaj (aici cred ca Laurentiu, ca initiator al topicului poate edita primul mesaj, daca nu cumva e prea vechi si nu se mai poate), sau deasupra, ca in cazul pollurilor Nu de alta, dar sunt multe pagini, multe off topicuri si e greu de rasfoit. Plus ca am vazut ca si baietii de pe citroenclub.ro se plangeau ca e stufos rau topicul si se gasesc relativ greu informatiile. Mai spre August ma duc sa aranjez apele la Paltinu pentru toamna !!!

Vreau sa gasesc un om sa ne dea voi sa campam pe un tapsan de langa lac ca asa e mai secsi. Platesc omului sa ne bucuram de o priveliste a naturii dezlantuite in fum de dimineata: PETuri, conserve, bidoane, d'astea acolo la nasu nostru sa fie !
kosson a scris:Mai spre August ma duc sa aranjez apele la Paltinu pentru toamna !!!

Iar a Momentan votez punctul 2.Insa sper din tot sufletul sa se transforme in punctul 1.
cristi_s a scris:Sugestie: hartile si rutele spre Zugreni se pot posta in primul mesaj (aici cred ca Laurentiu, ca initiator al topicului poate edita primul mesaj...

S-a reeditat mesajul cu informatiile gasite: http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?p=79197#79197 votez 3
kosson a scris:Mai spre August ma duc sa aranjez apele la Paltinu pentru toamna !!!

Vreau sa gasesc un om sa ne dea voi sa campam pe un tapsan de langa lac ca asa e mai secsi. Platesc omului sa ne bucuram de o priveliste a naturii dezlantuite in fum de dimineata: PETuri, conserve, bidoane, d'astea acolo la nasu nostru sa fie !

Kossoane cu Paltinu pot sa te ajut si eu . Sunt din Campina si stiu locurile alea ca pe mine insumi si am ceva cunostinte pe acolo. am putea aranja ceva chiar misto! Eu sunt de acord cu Laurentiu, ma gandesc ca pe langa locurile vizitate mai e vorba si de oamenii cu care mai legi o prietenie. Din pacate nu poti forta pe cineva sa vina si cu asta basta. Orice alt vot de genul 1,2,3 sau 4 nu pot decat sa aduca dezamagire in ochii celor care vad o majoritate in cazul uneia dintre optiuni (sa zicem 1 ). Rog Admin sa constituie un nou topic intitulat> Intalnire Paltinu - 21/23 Septembrie.

Multumesc

Banditu, vorbim despre asta, ma bucur tare mult ca ai venit in deschidere.
Sper sa iasa ceva foarte placut si odihnitor. nu vreau sa par nesimtit dar va puteti ciondani mai mult de atat?cine vrea sa vina...sa vina cine nu sa se abtina in a mai scrie diferite puncte de vedere cum si de ce nu-si face aparitia...fiecare face ce vrea,eu unu merg si daca e sa merg acolo doar sa beau o bere rece cu coltu vesel,cu tinerii din iasi bacau,cu gabii si cu slotel so be it!se tot bate apa in piua degeaba...cine a spus ca nu vine ar face bine sa se tina de promisiune Bre, tocmai de asta e discutie si forum, sa se expuna chestii pozitive si negative.
Bre, nimeni nu se gandeste sa te faca nesimtit, din contra, esti unul dintre cei mai de bun simt forumisti, dar daca eu am chef sa critic organizarea de anul trecut si sa spun ce nu mi-a placut o spun.
Deja exista o alternativa la acest forum si nu inteleg de ce ar trebui sa deranjeze offtopicul pe un subiect ca asta. Se poate face si acolo un topic cu intalnirea de la Zugreni, unde se pot dezbate in liniste problemele, fara a da de negativisti ca mine, eu nu voi deranja sau polua cu nimic www.oltcitclub.ro , dupa cum am promis.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 31, 32, 33  Următoare
Pagina 20 din 33
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum