Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Probleme marsalier

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Transmisie, Suspensie, Directie, Sistemul de franare
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Am o problema !! va rog ajuti-ma !! Cand bag in marsalier se aude un caaarrr ! Ca si cum as schimba fara ambreaj !! M-am uitat sa vad daca cablu de ambreaj e in stare buna...si era !! Numa` in marsalier face chestia asta ! Iar daca bag in marsalier mai repede se aude acel "caaarrr" mai putin timp !! va rog sa ma ajutati ps:sunt incepator am rezolvat problema !! se intampla doar cand e motoru` incalzit !! Multumesc oricum ! oricum, problema ta e sincronul de marsarier...si necesita schimbare din cate stiu eu nu exista sincron aici .. poate nu apesi suficinet ambreiajul , sau cand se incalzeste motorul se lungeste putin cablu de la ambreiaj .. La marsarier nu e sincron. Problema mai mult ca sigur e din mecanismul de deblocare a pozitiei de marsarier care s-a uzat. Trebuie sa te bagi pe sub ea si sa vezi la tijele de comanda ce e uzat.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Transmisie, Suspensie, Directie, Sistemul de franare Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Poți crea un topic nou în acest forum
Poți răspunde la mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum