Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Rulmenti roti fata ...

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Transmisie, Suspensie, Directie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Salutari ! Are cineva idee ce repere au rulmentii de roata fata la Oltcit 11RL ? Nu de altceva, dar o sa caut la o firma specializata in rulmenti, ca poate, daca nu scrie Oltcit pe el nu ma costa milionul ....
Bogdan Nu stiu exact codul dar ATENTIE !!! Trebuie sa fie rulment AUTO - pentru ca mai sunt si cei industriali care am inteles ca nu au aceleasi proprietati Este firma Ghezaco, specializata pe toate tipurile de rulmenti si industriali si auto. Am descoperit ca, de regula, daca pe eticheta scrie Oltcit, pretul e dublu fata de normal, ca, de, doar e monopol ....
bogdanb75 a scris:Am descoperit ca, de regula, daca pe eticheta scrie Oltcit, pretul e dublu fata de normal, ca, de, doar e monopol ....

da??? ce chestie. mie nu mi s-a parut asa. In Iasi au ramas doua magazine mari si late de piese de Oltcit, care se iau la intrecere, mai ales dupa 2004, la scumpit...
bogdanb75 a scris:In Iasi au ramas doua magazine mari si late de piese de Oltcit, care se iau la intrecere, mai ales dupa 2004, la scumpit...

Conduce detasat AutoSenna .Recomand Iorom, iar in ceea ce priveste rulmentii ... calitatile lor sunt aceleasi indiferent daca sunt industriali sau auto atata timp cat sunt acelasi tip (au acelasi cod). Deci, .... fratii mei de suferinta, ajutati-ma si pe mine cu un cod de rulment
bogdanb75 a scris:...cod de rulment

Rulment fata 3507 DTN:
- D ext = 74 mm
- d int = 35 mm
- latime = 30 mm
- nr. bile = 12 buc
- d bila = 12.7 mm

Rulment spate 3607 DTN:
- D ext = 76 mm
- d int = 36 mm
- latime = 29 mm
- nr. bile = 13 buc
- d bila = 11.906 mm

Xeon a scris:...in ceea ce priveste rulmentii ... calitatile lor sunt aceleasi indiferent daca sunt industriali sau auto atata timp cat sunt acelasi tip (au acelasi cod).
Te inseli amarnic. Pune un rulment la oltcit care se potriveste de pe tractor. Crezi oare ca va functiona mult timp Posibil.Nu am luat in considerare proprietatile otelului din care este facut rulmentul. Merci mult ! Iata ca tot Laurentiu ma scoate din belea ! Multumesc tuturor pentru ajutor !
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Transmisie, Suspensie, Directie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum