Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

O idee...

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Draga Admin-ule. Acest site este excelent. Idei, sugestii, sfaturi pentru repararea sau imbunatatirea masinior noastre mult iubite. Ma mult decat destul Dar, lipseste ceva... si ma refer la piese de schimb sau cele care imbunatatesc performantele si estetica masinii. Si cand zic piese de schimb ma refer si la preturi accesibile... te-ai prins?...se poate adauga un magazin on-line? Cu piese dedicate Oltcitului? Preturi de producator! For example, am vrut sa schimb carburatorul. Am sunat la Carfil, pretul lor era de 2.700.000 lei (cu TVA). La magazin, in Bacau, era aprox. 4.000.000 lei. Si exemplele pot continua: spoilere, planetare, pompe, furtune (care chiar nu se mai gasesc), jigloare (e intesata piata de cele facute de SRL-uri) etc.
Deci, in concluzie: un magazin on-line in cadrul site-ului ar fi binevenit, mai ales daca sunt piese originale si la pret de producator.

P.S.
1. Catalizatoare pentru gaze? Poate se va face vreo excursie prin EU cu Olticurile? Pt. publicitate. Ceva sponsori...poate apar... mai stii...
2. Am vazut azi un Oltcit care arata jalnic. La volan un barbat trecut bine de a doua tinerete. Daca parerea mea era ffffff proasta, iti dai seama ce credeau ceilalti despre acest tip de masina???? Si e pacat. Putin mai mult ajutor pentru necajitii nostri...

cu stima si bafta! ce spui tu ar fi ideeal - numai ca e destul de greu sa faci asha ceva Sa asteptam reactia adminului... nu mai situ cine-a dat la un moment dat un link catre sasic.com. sunt convins ca mai exista si alti producatori care sa asigure piata din franta si benelux, unde mai sunt citroen-uri vechi carca. poate si oamenii astia pot fi convinsi sa se lanseze pe piata romaneasca macar prin expunerea ofertelor lor prin jurul site-ului astuia. daca stie careva sa scrie un mail ca lumea in franceza... revin cu niste site-uri foarte accesibile prin google. mai toate prezinta cate ceva si despre oltcit, dar in general sunt pagini moarte. poate n-ar trebui.
legat de piese:
http://home.zonnet.nl/CitroenWorld/parts.htm
legat de orice altceva:
http://www.citroenvisa.net
http://visavision.info

Ma gandeam si la faptul ca toata lumea prefera burdufele de planetara italiene cu 150.000 aduse de acsa de nu stiu unde in locul celor romanesti de 30.000. aceleasi burdufe le-am gasit si pe
http://www.citparts.it/citparts_italia.php?sc=sospensioni
la doar 16.90 euro. poate si restul oamenilor pot fi convinsi sa intre intr-un "parteneriat strategic" prin care sa furnizeze piese la preturi mai mari decat acsa, dar care sa tina.
sonty a scris:poate si restul oamenilor pot fi convinsi sa intre intr-un "parteneriat strategic" prin care sa furnizeze piese la preturi mai mari decat acsa, dar care sa tina.

Mda, dar ce te faci cu faptul ca multe firme din vest nu accepta plati din Ro si nici nu fac livrari spre Ro (eu am vrut sa-mi cumpar o amarata de sapca si livrarile se opreau la Hu). Asta este, poate dupa 2007.
cristi_s a scris:Mda, dar ce te faci cu faptul ca multe firme din vest nu accepta plati din Ro si nici nu fac livrari spre Ro (eu am vrut sa-mi cumpar o amarata de sapca si livrarile se opreau la Hu). Asta este, poate dupa 2007.

nu prea conteaza. pasii ar fi cam urmatorii:
1. contactarea producatorilor pentru a afla daca ar fi interesati sa devina furnizori. se accentueaza faptul ca exista o piata serioasa.
2. daca da se infiinteaza frumusel un SRL si se semneaza un contract de reprezentare.
3. vanzarile se pot face si prin site-ul asta.

ca exemplu as putea da firma Eurocar. astia sunt infipti prin o groaza de tari. am fost pe la unul dintre punctele lor din craiova alaltaieri si dupa ce au facut pe desteptii au zis ca pot sa faca o comanda pentru o pompa de benzina de 2CV cum le-am cerut eu, dar ca daca nu se potriveste e problema mea, ei n-o mai primesc inapoi. iar pretul era doar de 1 milion si ceva estimativ, adica exact cat era si pe site-urile alea de mai sus. tot despre o idee vreau sa spun si eu...daca este posibil ,la sectiunea cluburi sa apara un topic intiniri (sau de ce nu,chiar in prima pagina ) care sa curprinda topicele exzistente despre intilnirile nationale. nimeni nimic? nu credeti ca ar fii mai simplu+ ca s-ar mai elibera pagina la cluburi...parerea mea.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum