Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Planetare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Transmisie, Suspensie, Directie, Sistemul de franare
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
La o Dacia 1300, fabricatie 1983 este nevoie de 2 planetare. Cat ar costa astea ? noi sau reconditionate?

Cele reconditionate se gasesc (cel putin pe la noi) pe la 80 ron.Au garantie si din cite am inteles daca dai in schimb pe cele vechi ,sunt mai ieftine. Cred ca ar fi bine sa fie 2 planetare noi așa este,acum dpinde si de buzunar... Noi, sunt cam 2,7 - 3 mil fiecare ! Nu merita reconditionate .... totusi între 2,7-3 mil si 800,000-1 mil e o diferentă,care se simte prin buzunarele unora... 3.5 mil o planetara noua Prețul corect

La papuc, care e dizel, am luat cu 4 mil. in primăvară. Se simte diferenta de bani .... adevarat ... dar ce e nou ... nu se compara ... nu ca nu s-au vazut cazuri de planetare care bat de noi ... dar totusi ... Așa este,nu se poate compara calitativ ci doar in timpul de strigere a banilor. ...însă si aici daca stăm nițel si ne gindim-pauzele lungi si dese ,cheia marilor succese- -mai bine stringi un pic cureaua si dai un ban,dar face ,decit sa dai de două ori sau trei. am si eu 2 intrebari:
1- de cate ori se pot reconditiona planetarele
2- se potrivesc planetare de golf pe dacie? E stiu ca se pot reconditiona o singura data, inca nu am auzit pe nimeni sa puna planetare de Golf pe Dacie. Se pot reconditiona si de 2 ori, dar de multe ori tin pana la iesirea din parcare. Reconditionarea este o solutie provizorie si de scurta durata, fabricarea profilului pe care aluneca cele 3 bile este destul de complicat si necesita ceva scule (plus un tratament termic si mecanic local), care nu prea se fac la reconditionare. Asa ca, mai bine altele noi si bune (ca noi nu inseamna neaparat si bun, am patit-o eu cu planetarele de Hidromecanica la RM). Planetare noi ... ce atata reconditionare http://www.reconditionariplanetare.ro/ sa fie oare adevarat ? 18 luni garantie .A fost cineva cu planetare la ei .
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Transmisie, Suspensie, Directie, Sistemul de franare Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Poți crea un topic nou în acest forum
Poți răspunde la mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum