Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

comprimat sau nu?
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Eu zic sa nu bagi mina in foc Vreau si eu. Cu Bogdan sau cu mine? Pai cred ca cu tine, ca Lascone e insurat deja... Motane imi sperii vanatul .
Cu amandoi supy . unde si cind baietasi?ca va maninc ficatiii,mincatias eu zic sa se desfasoare pe 200de km cursa poate lascu ramane fara benzina ca are amestecul mai bogat si supy o sa-l faca fara probleme.....eu cred ca pe 400 de metri os a bata cel care are cutie de special daca se baga si pupa sigur va bate la cur Si io zic ca-i sparge pupa cu cutia aia de Special cred ca rajneste YBO la 6000 rpm... poate sa fie cv de orice si de speciala nu ma face decit danezu cred Da ce are ma Danezu' in plus fata de tine? Are spirit de invingator

Hai maidanezuuuuuuu !!!!!! poate face-ti un filmulet cu un aparat foto sa vedem si noi bestiile, am eu aparat foto care poate sa faca si film daca aveti de gand ma anunta-ti auzi-ti ma, am i-o un radar de-ala de mina, masor c-u el viteza cu care keltuie nevas-tamea banii, ma chema-ti si vazi-c cine a cistig-at ! si am si un telefon de-ala de face filme ca aparatele foto e care face filme e depasite rau, parerea mea, e ca un Oltcit pe linga Logan...
de fapt am si un aparat foto ca care face ciorba de burta, spala rufe, si schimba pivoti ... i-l adu-c ?
Suparatuu a scris:Da ce are ma Danezu' in plus fata de tine?

are carb de nova si dupa cum spune opr spirit de invingator Baieti eu va fac numai daca stau pe loc. Daca ma mai si misc deja decolez. Cand ne vedem? B-un punct de veder-e ,Duke. cred ca da cu ploaie un wekend , asa ca RALIUL DTM se amana baieti se pare ca duminica avem intilnire la palat asa ca ....... Kat_Drive doar da din plisc ca de venit nu vine... Sa nu i-se deoache masina Sunt racit cobza bre'
kat_drive a scris:Sunt racit cobza bre'

Pai cred ca asta este motivul ptr care mi-ai umilit masinutza... Sa te faca Lascu ... naspa rau
bmarianm6 a scris:La inceput eram suspicios cand mecanicul mi-a facut motorul, zicea el "comprimat"...chiar suparat. Adica pe motor de 1100 a pus pistoane de 1300 fatuite, frezate, pilite(secretul lui) pe chiuloasa de 1100 si camasi de 1100 alezate, carburator si aprinderea de TRS.
Aveam senzatia ca a experimentat pe masina mea si bani mei dar dupa cca 700 km cand s-a mai pasuit supapele,segmentii, etc ... ( nu ma pricep la mecanica) motorul a inceput sa toarca , i-a crescut forta si scazut putin consumul, desi comprimarea uzeaza mai repede motorul, satisfactia este deosebita. Clar este ca se simte diferenta iar daca esti dispus ca la 1-2 ani sau mai devreme sa schimbi setul sau alte alea merita sa comprimi motorul, acum depinde ce vrei sa faci cu masina. Ulei si benzina buna oricum trebuie sa bagi indiferent ca este sau nu comprimat.
Intrebare : La un motor comprimat se mai poate pune turbo a la TITUS sau termini motorul...??? Mecanicul meu spune ca nu merge...ori comprimat ori turbo, amandoua nu se pupa.

fix asa am comprimat eu motorul... spune-mi te rog cum aveai temperatura la ulei, si daca aveai probleme cu becul la ulei dupa ce se supraincingea motorul, si daca ti s-a intamplat sa ti se supraincinga ff tare a scris mesajul in 2005...
nu mai intra pe forum....
Madalin Zolti a scris:ia zi-mi ...
Nu e nimeni obligat sa-ti spuna ceva. Cu o rugaminte, se pot rezolva multe.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6
Pagina 6 din 6
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum