Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

The green project... CME-ul

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Aveam id si aici pe forum.. am si oltcit..
asa ca m-am gandit sa il si pun..
Pe alt forum.deja este..
so the green project... CME-ul :
O SCURTA PREZENTARE
sa incepem..
anul nasteri..1994 decembrie..
achizitionata....in 1995 primul propietar.. tatal... al doilea eu
masina. are 25.000 de km reali doar masina. pentru ca motorul..l-am dat jos.. si am pus.. altu de 1.3 cel original fiind de 1.1 . motorul a fost facut.. de la 0 totul nou.. + comprimat.. cutia a fost schimbata.. cu una de franta in 4 {care va fi schimabata cu una de 5 franta}
ca suspensie este totul refacut... si anume bari CS .. pivoti bucse tot..
EXTERIOR STYLING :
s-au montat jante cu ajutorul flanselor.. facute din butuci masini + distantori.. jantele sunt pe 16 BORBET FS.. gume. : fata 195/45/16
spate : 205/45/16
toba goala.. si puse doua tips-uri yed
stopuri transparente care vor fi inlocuite
undercar..led 7 culori..
evazate aripi spate.. chiar inlocuite cu unele noi... si semiaripi.. umflate tot. pentru a permite montarea jantei+anvelopa
astupate manere.. si yale..
astupat stergator spate..
..ext cam atat din cate mai stiu
INTERIOR STYLING :
interior tapitat..cu eco-leather... verde. atomic green
si vopsite tot ce tine de interior si nu s-a putut tapita tot verde..
schimbat volan...pus unul yed..racing
schimbat schimbator.. tot yed..
pedale.. custom made. by danyPMD. cu 5 cai de la el
interior. DEOCAMDATA atata...
si asta ar.fi.. ce n-am mentionat..
spoilare.. vor..fi custom.. unice.. pana acum..pe oltcit..sunt in lucru..

deschiderea a usilor din telecomanda..
.............ASTEPT INTREBARI
va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi
MASINA... ASA ARATA
.. ACUM.. ESTE IN LUCRU..
SI VA FI FINALIZATA.. ANUL ACESTA...CAT DE CURAND

ASA ARATA... IN LUCRU.. :

si asa arata acum...

asta cand mai dadeam un rateu

ASTEPT PARERI..SI INTREBARI
VA MULTUMESC foarte misto nuanta aleasa pentru interior si f.f. misto modelul jantelor. mi se pare ca este o masina inchegata si cu bun gust, asa ca spor la treaba daca mai alte planuri pe viitor. clar un oltcit foarte reusit. interiorul este delicios, jantele la fel. de fapt toata masina.
tine-o tot asa si nu uita sa mai arunci si pe aici cate o poza, doua.
alf 08 a scris:foarte misto nuanta aleasa pentru interior si f.f. misto modelul jantelor. mi se pare ca este o masina inchegata si cu bun gust, asa ca spor la treaba daca mai alte planuri pe viitor.

Multumesc , da mai am planuri de viitor.. sa o vopsesc....,tot verde..[gen culorii din interior]
. muzica sa o finalizez..si mai am cateva
pupa a scris:clar un oltcit foarte reusit. interiorul este delicios, jantele la fel. de fapt toata masina.
tine-o tot asa si nu uita sa mai arunci si pe aici cate o poza, doua.

Multumesc ..dap am sa pun..cum mai fac cateceva.. tizule ne miscam si noi mai cu talent?
bogdanlascu a scris:tizule ne miscam si noi mai cu talent?

da tizule.....pe vremea asta.. decat in casa.. mai fac cateceva...
si sti ca lucru bun.. in 9 luni , nu de alta dar pe gerul asta nu o vopsesc..si cine o dezechipeaza..
astept primavara...oricum. anu asta bem sampania bogdane chiar ma gandeam cand o vei prezenta si pe oltcit.. bafta cu masina... faina lucrare dar spoilerul fata nu se prea potriveste nu te supara
barutzu a scris:faina lucrare dar spoilerul fata nu se prea potriveste nu te supara

bodyspeed a scris:spoilare.. vor..fi custom.. unice.. pana acum..pe oltcit..sunt in lucru..

daca citeai..tot..vedeai ca am mentionat....
spoilarele se vor face in curand...., dar pe gerul asta nu merge de nici o culoare sa bati fibra frumos oltean' ....bafta in continuare cu proiectul..
imi place cum ai facut conturu la aripile fata (o prinde mai bine) , ceva de genul ala am vrut sa-mi fac si eu...acum parca imi pare rau ca nu le-am facut asa.... Am ocazia sa te felicit si pe forumul acesta!!!
Bafta in continuare, arata bestial!!!!
tiga a scris:frumos oltean' ....bafta in continuare cu proiectul..
imi place cum ai facut conturu la aripile fata (o prinde mai bine) , ceva de genul ala am vrut sa-mi fac si eu...acum parca imi pare rau ca nu le-am facut asa....

Multumesc ...sa fie.., aripile.. mi-au placut asa...cum vin. si o sa vina mai bine cand o voi lasa un pic mai jos

Dumitru Cristian a scris:Am ocazia sa te felicit si pe forumul acesta!!!
Bafta in continuare, arata bestial!!!!

Multumesc....sa fie., astept sa se termine vremea asta. sa imi reiau activitatea faina tare
daca in primele poze nu misa parut a fi ceva inchegat
pot spune ca in urmatorele mi se pare dementiala
probabil din cauza ca im plac mai mult stok decat modificate
felicitari pt masina Baga mare, maestre!
Cartman_says a scris:Baga mare, maestre!

Bag mare , in curand spoilarele vin pe masina , capota cu bad boy look .. si sper ca in maxim 2 luni sa o vad vopsita Felicitari pentru munca depusa !! Masinuta a iesit Extraordinar si, personal opinion, Arata Prea demential cu Spoilerele originale si cu filler'ul asta (o vopsea cu nunata asta si nemetalizata ar da superbine). Interiorul si Jantele is la fel ...BlowMinding . Multa Bafta in continuare cu Proiectul Verde arata demential masina...trec pe langa ea zilnic doar ca sa mai arunc un ochi pe la ea. hmmmm...nici aici nu scaop de tine.....era o gluma pentru cine nu intelege...bogdan stie....bogdane foarte frumos din partea ta aca aio pus masina si aici pe forum.sa iti urez bafta mai e nevoie?mai bine spor la treaba si tine-o tot asa.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum