Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Repartitor ciudat

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Sistemul de franare
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
am cumparat un repartitor in stare buna-buna de la dan alex., dar am un dubiu: o gaura din cele 3 are filet de 10 in loc de 8 exista conducta de la pompa la repartitor cu surub de 8 intr-un capat si 10 in celalalt capat??? sau a fost facuta vreo modificare (sau e de rm, rt..) Multumesc e de oltcit cu sistem de franare de dacie,doar ca exista o reductie care intra in el si in acea reductie se baga conducta pai si eu ce fac in situatia asta? scot surubul vechi de 8 de pe conducta si il pun pe ala de 10? ca reductie n-am vazut pai nu stiu,cauti si reductia aia,sau o faci la strung...e cam greu daca nu imposibil sa schimbi piulita de pe conducta cu sculele uzuale...trebuie teava bercuita sau cum se spune...sa i se faca umflatura aia in care impinge piulita cand o strangi este dupa rm repartitorul ala.
am avut si eu la fel,dar din pacate nu mai am reductia aia.
daca ai ocazia sa pui mana pe o pompa de dacie care a fost pusa pe oltcit(pe rm si rt) vezi ca aceea pompa are reductie deaia unde intra conductele. am inteles...sun instalatorul si stiu ca are scule de bercuit, mersi mult, dau o bere (la mine)
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Sistemul de franare Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum