Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

RALLYE with oltcit/citroen axel
Pagina Anterioară  1, 2

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> OLTCIT (CITROEN AXEL) SITE
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
valib a scris:the car is for sale...
price: aprox. 1000euro

What???? Why? because he said it's enough with rally, for the moment

juankalsa: the rally car in this topic Anything new??? Does Norby still have the car??? Ciao all!

No i didn't sell the the rally car but now the car is out of work
(: Hello,
Any way it is still better than selling it!!! If you need help, came to Romania, you will find very good mecanics!!!
Good luck!
Cristian hello!!

Rebuild the Citroen
thanks Valib for the helps yeah.... oltcit special gearbox rulzzzz:))
norbyracing a scris:hello!!

Rebuild the Citroen
thanks Valib for the helps

Citroen or Oltcit,
or
Citroen Axel or Oltcit?

Please communicate to me your address (at least your town or village). citroen axel...oltcit...

he is from Szikso, Borod Abauj county (if I remember it right) HI

Yes i live in Szikszó ..Borsod Abauj Zemplén county:)

The gearbox is in the right place:) soon
norbyracing a scris:HI

Yes i live in Szikszó ...

I planned, as an eventuality, a possible meeting with you when I shall be in Hungary, unfortunately, my route shall be Oradea (Nagyvarad) - Szolnok - Budapest or Varsand (Gyulavarsand) - Gyula - Kecskemet - Budapest or Nadlac (Nagylak) - Kecskemet - Budapest or other in these zones.
Szente Sandor a scris:my route shall be Oradea (Nagyvarad) .................... Nadlac (Nagylak)

o singura remarca am de facut pe acest forum românesc...

Oradea este Oradea si atat, fara hieroglifele din paranteza de mai sus.
Nădlac la fel... Nădlac si atat. pentru limba maghiara sunt convins ca exista forumuri specializate .hu
pupa a scris: pentru limba maghiara sunt convins ca exista forumuri specializate .hu

Cu texte demne de forumuri specializate .ru e voie? Cu tot respectul, e cel putin interesanta remarca ta... mai ales ca omu' a tradus destul de civilizat incat sa inteleaga tot poporu mesajul lui. Ceea ce nu putem spune si despre imaginea tocmai din avatarul tau. bre... imi pare rau. eu cu avatarul meu nu stâlcesc numele vreunei localitati romanesti. poa' sa scrie cum vrea, dar sa respecte numele localitatilor. Poi eu daca folosesc "Budapesta" in loc de "Budapest" inseamna ca am stalcit numele localitatii? Ambele cuvinte inseamna acelasi lucru... dece s-ar supara cineva? Daca traduci un cuvant, indiferent ca e nume de localitate sau nu, eu nu cred ca e din lipsa de respect, dimpotriva in cazul in care le folosesti pe ambele. Mai ales in cazul in care comunic in acelasi mesaj cu romani si maghiari deodata... Daca ai participa la o discutie pe un forum .hu indiferent ce limba ai folosi, ti s-ar parea deplasat sa scrii Budapest (Budapesta)? Chiar nu inteleg ce e stalcit
In fine... avem pareri diferite, ni le-am expus fiecare in mod civilizat(cred) sa-i lasam pe oameni sa comunice. Suntem offtopic. ultimul offtopic.
pe orice forum strain scriu, folosesc denumirea internationala a localitatilor in caz de nevoie. de as scrie pe forum .hu, clar nu as zice Budapesta, ci Budapest, mai ales ca as scrie in limba engleza. dar aici nu este vorba de numele localitatilor in general... daca ai observat prin alte postari de ale mele, nu sunt impotriva comunitatilor de orice fel... dar sunt intrigat de ideea placutelor bilingve, deci de aici si observatia cu Oradea/Nadlac. atata tot. trebuie sa am si eu ceva sa ma deranjeze, nu?
pupa a scris:daca ai observat prin alte postari de ale mele, nu sunt impotriva comunitatilor de orice fel...

Da, stiu. Tocmai din acest motiv am fost oarecum surprins si mi-am permis sa te invit la dezvoltarea ideii, fara sa-mi fac griji ca vom intra in flame cu tente soviniste La urma urmei cred ca te-ai exprimat gresit sau ai fost inteles gresit. Cel putin eu nu mi-am dat seama ca asta de deanjeaza defapt. Ma bucur ca nu m-am inselat, cu stima! ok... scuze ca nu m-am exprimat corect din prima si scuze daca te-ai simtit ofensat. nu a fost un atac la persoana. Haidi bre ca nu e nevoie sa-ti ceri atatea scuze pentru niste exprimari/intelegeri gresite In plus foarte probabil ca si eu sa fi inteles gresit. Asa ca si eu imi cer scuze. Tot respectul meu! Mey, dupa atatea politeturi, ma vad si eu nevoit sa imi cer scuze. Something new about the rally car? It's still rallying? still rollin`...

oltcit special gearbox
1.3 modified engine... (comprimat)
alfa romeo 33 carburateurs
hand brake at rear wheels

Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> OLTCIT (CITROEN AXEL) SITE Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum