Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Intalnire Paltinul 2008
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
apropos de coloane, eu am fost si la salina, dupa aceea am hotarat sa ma intorc pe Rucar; pana in Sacele am avut ocazia sa fiu singur pe sensul meu de mers pe dn1a in schimb pe partea cealalta deja era coloana insa se misca destul de repede; intre rasnov si bran am facut o ora jumate; apoi pe rucar-bran s-a circulat in coloana cu 60-70. Foarte frumoasa privelistea cu zeci de luminite albe pe un deal si alte zeci rosii pe celalalt. Foarte frumoase pozele! Multumim Johnny
Asteptam si pozele de la Kyp si Iwa sa curga pozele.....
O astept p'aia Skywalker ! cu narghileaua... @bastus: statia matale nu stie 27 Mhz? ca ne-am intalnit din sensuri opuse pe dn1A, te-am apelat pe statie si nu ai raspuns... Deci, io nu pricep asta: "nu mergem in X loc din cauza cocalarilor"
Cand umblam cu motoristii, ne opream unde ne venea chefu' si tot ce era manelistic o stergea de buna voie sau lua bataie.
Cand s-or strange 40 de Oltcit-ari, fiecare cu cate un levier in mana, nu cred sa mai vrea vreun coca' sa ramana...
b28kft a scris:Deci, io nu pricep asta: "nu mergem in X loc din cauza cocalarilor"
Cand umblam cu motoristii, ne opream unde ne venea chefu' si tot ce era manelistic o stergea de buna voie sau lua bataie.
Cand s-or strange 40 de Oltcit-ari, fiecare cu cate un levier in mana, nu cred sa mai vrea vreun coca' sa ramana...

Asta dupa umila mea parere suna a amenitare sau mai grav poate fi interpretata ca o instigare la violenta.Asa ceva e cam grav in cazul in care nu ma insel.Ori eu personal vreau sa ma intilnesc cu niste prieteni si nu vreau sa dau cu subsemnatul pe la politie.Nu e placut asa ceva.De asta poate prefer locuri mai izolate si poate mai greu accesibile.
b28kft a scris:
...40 de Oltcit-ari, fiecare cu cate un levier in mana...

Tocmai ai definit o posibila "adunare de cocalari".
b28kft a scris:...40 de Oltcit-ari, fiecare cu cate un levier in mana...
Dupa cite ii cunosc pe baieti, nu cred ca vei avea parte de o asemenea priveliste. Exista si alte metode de a-i indeparta sau de a-i evita . Decat sa facem scandal, mai bine mergem 500 de km.
Cyclops a scris:@bastus: statia matale nu stie 27 Mhz? ca ne-am intalnit din sensuri opuse pe dn1A, te-am apelat pe statie si nu ai raspuns...

e statie de radioamator, am emisie doar in banda de 2m si cea de 70 cm, in rest doar receptie, inclusiv in 27. D'aia n-am putut sa-ti raspund; in schimba am avantajul ca pot ascult si alte 'servicii publice'.
Cum i-am povestiti si lui Razvan, las' ca la anul o sa vedeti o statie adevarata pe masina aia, cu emisie in mult mai multe benzi inclusiv 27, pmr etc. mai am si eu ceva poze, poate apuc azi sau maine sa le trimit la kosson sa le hosteze undeva. Imi pare rau ca nu am reusit sa ajung. Prin bucale a plouat vineri spre si simbata, cel putin in zona mea. kosson, vezi ca ti-am trimis pozele pe email sa le pui aici Dap, merci, sa vedem cum le postez Nenea Cyclop Eu dator la tine

Data viitoare nu mai imi dati topor pe mine ca il rup... tre sa fiu cuminte dand doar indicatii

... pozele maine... daca nu uit iar aparatul acasa. @ kosson, eu sambata seara am facut poze cu aparatul lui iwa .....

duminica am facut cu al meu

http://blog.360.yahoo.com/blog-DVoIkAY6YrbxgIoejCOM?p=84

LE : am vrut sa le urc pe toate , dar pana se misca lenesul de iwa.....

Colectia Stonebone, multumiri !

HAI iWA ! (Waaalllleeeeeeeeeeeeeeee) Cum cei din urma vor fi cei dintai:

http://oltcit.yournet.us/srccontent/iwa_paltinu/1/

(sau le puteti vedea in galeria de la http://oltcit.yournet.us) http://oltcit.yournet.us/srccontent/iwa_paltinu/1/DSC_0198.JPG

Sa nu se mai planga unii ca am venit la "agrement" ! kossoane, nu mi-ai pus si tu o poza cu felinarul sa ma dau si eu mare? Ca doar nu am ars gazul degeaba.

P.S. Sper ca a strans cineva muntele ala de gunoi care a aparut langa masina lui Kyp si nu ne-am facut de ras. daca vrei pun, dar am evitat sa pun pentru ca erau neclare... n-avea rost... daca vrei, pun luni cand ajung la servici ca de acasa e mare jale cu, conexiunea mea
stonebone a scris:

P.S. Sper ca a strans cineva muntele ala de gunoi care a aparut langa masina lui Kyp si nu ne-am facut de ras.

stai linistit , nu ne-am facut de ras ! am strans eu gunoiul ! ....chiar mi-a facut placere !! de ce ?

simplu ......am gasit cutii cu bere pline (ursus) !! 1 sticla de 1 1/2 plina cu vin rosu , o stica de palinca (scrie GICU pe ea), o stica de 750 vin alb si o sticla de 1 1/2 plina pe jumatate .......deci a meritat ! intelepciunea populara spune:
Dupa munca si rasplata!

Un punct pentru intelepciunea populara.
kosson a scris:daca vrei pun, dar am evitat sa pun pentru ca erau neclare... n-avea rost...

Bre, de ce n-ai zis? Ca aveam inclusiv trepied la mine. Bine, recunosc, mi-a fost lene sa fac poze cand am vazut cate aparate de fotografiat se inghesuie pe metru patrat, da' as fi scobit prin porcbagaj dupa trepied.

KYP a scris:stai linistit , nu ne-am facut de ras ! am strans eu gunoiul ! ....chiar mi-a facut placere !! de ce ?

simplu ......am gasit cutii cu bere pline (ursus) !! 1 sticla de 1 1/2 plina cu vin rosu , o stica de palinca (scrie GICU pe ea), o stica de 750 vin alb si o sticla de 1 1/2 plina pe jumatate .......deci a meritat !

Si eu care-mi faceam mustrari de constiinta ca am plecat ca din pusca si n-am pus mana sa strang si eu o parte din gunoi... mai bine nu-mi spuneai. asta asa, de ziua lui

- ceva indicatii pretioase

- oare ce aveam in mana ?

- ursul alb :d

- rock matinal

- ceva mestereala

- bestiile talash
Bre, sterge dracu' ultima poza, intitulata Bestiile... Se vede urat rau jafu' ala albastru din mijloc
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4
Pagina 4 din 4
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum