Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

consuma enorm!!!!!!!!!!!!!

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Motor, Consum, Circuitul de benzina
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
hai noroc la baieti! ati mai auzit-o pasta cred nui asa ?
ce pot sa faq si io ma dispera Schimba carbul sau fa un carbotest la Brasov. Verifica traseul de benzina sa nu ai pierderi.
Stilul de condus afecteaza de asemenea consumul.
La drumurile scurte consumul creste.
Pune calandrul daca nu l-ai montat inca.
Verifica filtrul de aer.
Verifica si regleaza carburatorul (este descris pe site ce si cum).
Verifica (refa) reglajul culbutorilor.
Regleaza aprinderea.

Si cam asa fac toate. daca e dacie, ti-as sugera forumul Dacia... am fost si la mecanic cu ea dar tot degeaba 20/100km!!!!!!!!!!! m a spart singura solutie e sa ii pun carburator de dacie k asta e dereglat rau si nu am bani sa ma duc la brasov sau buc mai bine povesteste mai pe larg...ca facusi ceatza pe acilea.... fa o plimbare cu ea, dupa care te bagi sub masina si uite-te atent la conductele de benzina sa nu fie sparte, in special verifica returul, rezervoru cum e? uita-te si la ulei, sa nu fi crescut nivelul si sa nu miroasa a benzina... Probabil consuma ca probabil esti o huiduma si o soliciti la motor....sau soacra,catelul,nevasta..cineva gras?
Adoptarea unei diete impreuna mersul mult pe jos pot duce la scaderea consumului de combustibil. Eu cu nevastamea,"nevasta-mea",si cei doi copii suntem o familie da grasi.
Altu erea consumul cand eream mai slab,altu cand is doar io in marsina si altu cand is si pruncii daramite nevasta +bagaje. Ia-ti amanta... Da' crezi ca amanta are statie de carburant in curte?
adrian-ar a scris:Da' crezi ca amanta are statie de carburant in curte?

NU
b-24-jps a scris:ce pot sa faq si io ma dispera

Insa viata i se va parea mai frumoasa...
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Motor, Consum, Circuitul de benzina Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Poți crea un topic nou în acest forum
Poți răspunde la mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum