Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Modificare susbenzii

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Foloses un 12 CS pendru actiunili de recunoastere la mine acasa si am problem mare. Mitralier 50 instalata in spate functioneaza berfect, loc munitie am, da uneori nevoie folosesc mitralier si mortier. Lucru rau, Olcit pierde directie, abate drum, proiectil mortier deviat directie azimut. Problem e nu pod opri, trebuie trag din mers.
Cum pod face sa interesc susbensiile la masin, io am CS si are bare de CS, deci trebuie solutie sublimentara.
Problema e mare, cu mortieru trebuie sa dragi la tinta, nu aiurea.
Mulzumesc. pentru inceput monteaza mai multe bare de torsiune(8, 12) pe ea si gandeste un stabilizator giroscopic pentru mortierul ala. sigur nu mai ai probleme pe urma! ca sa poti monta barile noi...trebuie sa folosesti si un sistem de ghidare hibrid (galileo+GPS) altfel risti sa stea masina inclinata intr-o parte da iulica asa e. tot la KGB ai facut trainingul si tu??
trebuie si un sudor bun. barele trebuiesc sudate in structura de coarda elastica. numai un român poate sa duca lucrarea pana la capat. ati ramas in urma cu tehnologia, la fabrica de arme si munitii Craiova au scos noul model de masina de aruncat cu pietre semiautomata!! vine standard si cu suport pentru montarea pe CS-uri!!!
Abdul Ahmed a scris:Salud.
Foloses un 12 CS pendru actiunili de recunoastere la mine acasa si am problem mare. Mitralier 50 instalata in spate functioneaza berfect, loc munitie am, da uneori nevoie folosesc mitralier si mortier. Lucru rau, Olcit pierde directie, abate drum, proiectil mortier deviat directie azimut. Problem e nu pod opri, trebuie trag din mers.
Cum pod face sa interesc susbensiile la masin, io am CS si are bare de CS, deci trebuie solutie sublimentara.
Problema e mare, cu mortieru trebuie sa dragi la tinta, nu aiurea.
Mulzumesc.

scrie mai omule ca tot romanu ok???

mai oameni buni de acest membru nu se mai ia nimeni ???
sunt tare curios
sau este prieten cu cine trebuie ???
aloooo domnule administrator ce faceti dormiti ??
fa si tu ceva ca, de aceea esti administrator nu????
Super!
adriannnn a scris:
scrie mai omule ca tot romanu ok???

asta a fost cea mai tare... in spiritu lu abdul asta...brophun ga sa sgrie si hadriannnnn in acelas shtil ca tot romanu.. adica incorect neintentionat...

oricum care user? ca nu e user e clona.
de astia nu se ia nimeni
sunt cei mai tari si nu te pui cu clona ca nu e bine.
parerea mea

apropo de clone se ocupa aministratoru' in principiu ham ham frate mai bine o habduleala facuta cu cap decat o romana pocita! intelegi tu la ce ma refer.... As vrea sa pot lua masurile de rigoare fata de initiatorul acestui topic, insa, sincer, am bagat prea multi bani in ultimul Oltcit, si nu am chef sa sara in aer si asta ca celelalte doua.
Abdul Ahmed este un om de treaba, doar ca traditiile lor sint un pic diferite. E pasionat de Oltcit, si foloseste intens aceste masini pentru misiuni de recunoastere si atac. A cumparat de la noi Oltcituri la un pret foarte bun.
Te asigur ca Abdul in persoana este un tragator de prim rang, iar varul sau Abdullah, cel care recent a fost ranit la picior de un pivot superior facut la Topoloveni dupa ce a explodat masina (11R din 1992, 110000 km la bord), are o pasiune deosebita pentru armele cu luneta de mare precizie.

adriannnn, fi sigur ca se vor lua masurile de rigoare, toti cei ce au neplaceri legate de Abdul sint invitati sa posteze aici, ca sa poata fi banati un timp de pe forum

prea adevarat!!!!!!! WTF? Toti v-ati cam dilit mai nou. Si nici adminu nu e in apele lui...
TRex a scris:Si nici adminu nu e in apele lui...

aMinu mey, aMinu, nu aDMinu. Cat de usor poti induce in eroare oamenii.......!!!

Pun pariu ca este implicat si Motanu'. Atit Abdul Ahmed cit si Aministrator sunt una si aceeasi persoana.Uitati-va la nr de mesje de la Aministrator. Administratorul are ceva mai multe.
sealview a scris:
Pun pariu ca este implicat si Motanu'.

Cu ce as putea fi eu implicat??? Eu cred ca mai este un alt administrator care a marlanit forumul si i-a luat si drepturile de autor administratorului real, ca daca va uitati la data de inscriere se poate observa ca este 01.dec.2006 pe cand administratorul care a facut forumul ar fii trebuit sa aibe data de 01.dec.2004 cand s-a refacut forum-ul.
Si mai se poate ca acest Administrator NEREAL a dat drumul la niste clone/fantome sau ce or fii, ca numai subiecte neinteresante gasesti de la o vreme pe forum.
P.S. Acu acest Abdul, daca vrea ii dau eu o bara de CS INTARITA si o Mashine GUN cu tot cu aruncatoare de mortiere sol-sol.
Andrei__Octavian a scris:Eu cred ca mai este un alt administrator

Bre, asta e aMinistrator, nu aDMinistrator. Oricum e o glumita buna, dar deja cam enervanta. Ce bre il facem Ministru/administrator/ministrator/militian/minimaniac/ministickstrator, fara numar de la jeeeeeeee.
EEK! a scris:
sealview a scris:
Pun pariu ca este implicat si Motanu'.

Cu ce as putea fi eu implicat???

Cu textele aminului!?

Prea iti seamana "caligrafia".

Daca ma insel, ma insel si ma (imi) retrag (afirmatia)! Inzdalat bara andiruliu spate la CS. Merge treaba excelend, am explodat un tank in acelasi timb fagand ravagiuri cu mitralier 50. Excelenda dreaba barele si olciturile. Varu Adel Abdul ranit tank trecut peste olcit in timp desfundat carburador. asta e tot un var de al tau???

TERORISM

Stiti foarte bine cum suna ultimele mesaje de amenintare trimise
europenilor de teroristii lui Ossama Bin Laden. Bineinteles, unii
reprezentanti ai mass-media s-au intrecut in exagerari, speriind si mai
mult cetatenii. Noi suntem in masura sa mai linistim populatia,
deoarece
tocmai am interceptat un alt mesaj, trimis catre organizatia centrala
de
un membru al unei celule teroriste aflate in tara noastra:

"Salutam cu rezbect, jefu'. Aderizat la Romania cu bomba la valiza
ascuns bine; dragut fara problem control aerobort, fiindca mai gasit un
bagaj pierdut be drum. Pastrat dolar american blestemat, bentru
construit aigea bomba noua; dat jumadate la daxi, jumatate furat tigan
de la buzunar.
Indilnit frate Ahmed, batron magazin, ajudat la mine. Discutat cu el
la
cafenea plan bomba, consumat egler proaspat, intoxicat zalmonel, noi
ajuns spital,
doctor roman durut la fund.
Jefu', gu bomba praf antrax nu butut facut la Romania, deci
ingergat
plan bomba cu bum-bum! Mutat apartament frate Ahmed, adus mult
frumos aminde tara mia, fara apa la robinet. Urmarit emiziuni explozia
camion azotat, facut frica la mine. Astia romani are tupeu nu gluma!
Trebuie recrutati, jefu! Bomba cu azotat mare efect aveam! ...
Inderesat pilotat avion pentru lovit gladire la roman; vazut
delevizor
aparat zbor MIG prabusit singur, plus roman stricat singur gladire,
adormit beat, tigara aprinsa, ...
Draga jefu', gineva furat la mine gas pastrat bentru bus la bomba,
iar
azeara, gind iesit cumparat baglava, exblodat budelie la parter. Aicia
la Romania, mult cretin! Zberiat, zguibat la zin, facut pe mine de
frica!
Jefu, ma indorg agaza! Asta romani nu are nevoie de terorism, face
singur
treaba noastra. mdeah...cvapailty e abdulah sau ahmed asta cum l-o kema...e clar ca e pe mana cu aministratoru' totushi nu prea vad legatura cu "caracteristici, performantze, tuning".. nici eu nu vad, dar daca am vazut ca a luat-o lumea pe langa subiect, am zis sa ii ajut si eu umpic
oricum scuze de OFFtopik mey...Abdul Ahmed mai traiesti mey? o fi soferul lui bin laden incredibil,m-am stricat de ras
iulicuta2000 a scris:mey...Abdul Ahmed mai traiesti mey?

cre ca a apasat butonu de la vesta din greseala dimineata cind s-a imbracat, ca avea ochii lipiti de somn si foame si sete de la ramadan...
Va spun io, ca stiu cum e, ii vad pe astia p-aci cum se tirie ca mortii prin nisip ziua si beau 10 litri de apa noaptea si nu mai maninca nimic ca nu mai au loc
edy99 a scris:o fi soferul lui bin laden

Si cum naiba a sofat direct intr-un turna din ala ce exista odata ? sau nu-i mergea semnalizarea la inaltime ? pt a intari suspensia nu am putea uni cele doua bare de torsiune printr-un sistem de doua coliere legate intre ele pozitionate pe undeva pe la mijloc, sau pe capete ? astfel ar lucra ca un fel de bari de torsiune... iar suspensia ar fi aproape inca o data de tare, asta daca nu s-ar rupe (astea toate pe spate, pe fata... nu stiu)

cu sudura nu cred ca merge deoarece s-ar modifica rezistenta barii si proprietatea de arc.
dar ca sa poti trage cu arma din masina cred ca ar fi binevenite niste suspensii mai moi ca cele originale, ca daca le faci mai tari vei fi ca in caruta
banus a scris:dar ca sa poti trage cu arma din masina cred ca ar fi binevenite niste suspensii mai moi ca cele originale, ca daca le faci mai tari vei fi ca in caruta
Gasesti stabilizatoare giroscopice cu care orice ai face, teava ramine fixa. asta cred ca e cea mai buna solutie Pentru inclinare in curbe mai mica la peugeot partner care are susp spate identica ca la peug 206 deci ca si la oltcit, au folosit inca o bara de torsiune care leaga cele 2 brate,practic susp spate nu mai este total independenta
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum