Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

super jante in 3 prezoane
Pagina Anterioară  1, 2, 3

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
nu,ci unu gri sobolan inchis cu numere de Olt Mihu, de pe R5 le-am scos personal... Si un vecin in cartier a avut un R 14 cu acelasi model de jante...
Deci, renault sa nu faceti confuzie intre R5 si super 5...si intre R5 si R5 Alpine.
angel a scris:o intrebare pt cunoscatori: jantele de 13 de mai jos ce ET au?

Alea-s jante de Dacia, gasesti in targ la Vitan. Se potrivesc pe Club 11RT si Club 11 RM. Si sunt slabe, se deformeaza usor...
b28kft a scris:

Alea-s jante de Dacia, gasesti in targ la Vitan. Se potrivesc pe Club 11RT si Club 11 RM. Si sunt slabe, se deformeaza usor...

serios?de unde ai aflat treaba cu deformatul?ai avut asa ceva pe masina?dca nu ai avut mai bine nu vb,eu am avut asa ceva 11 ani si au mers ok +ca acum merge si alta masina cu ele.
bogdanlascu a scris:

serios?de unde ai aflat treaba cu deformatul?ai avut asa ceva pe masina?dca nu ai avut mai bine nu vb,eu am avut asa ceva 11 ani si au mers ok +ca acum merge si alta masina cu ele.

Am lucrat vreo 6 luni la vulcanizare. Am indreptat la porcarii d-astea de mi s-a acrit. Incalzeste cu lampa, baga-le la presa... bleach! Bogdane, vine unul taaare din urmă, care a lucrat de la vulcanizare până la ITP-uri. Cred că o să te scoată la pensie tineretul ăsta
Zephirus a scris:Bogdane, vine unul taaare din urmă, care a lucrat de la vulcanizare până la ITP-uri. Cred că o să te scoată la pensie tineretul ăsta

Am ras de asta mic de m-a durut burta:))))
Zephiru, tine-o tot asa amice
b28kft a scris:
bogdanlascu a scris:

Am lucrat vreo 6 luni la vulcanizare. Am indreptat la porcarii d-astea de mi s-a acrit. Incalzeste cu lampa, baga-le la presa... bleach!

asta nu inseamna ca janta e de vina....
adrian-ar a scris:

asta nu inseamna ca janta e de vina....

Exact! Pe masina mea s-au strambat 5 jante de tabla pe dreapta fatza, din care vre-o 3 irecuperabil. Sigur nu jantele au fost de vina Sunt slabe. Le tragea presa mai usor decat p-alea de tabla... Da' sincer, cui ii pasa?!????
bogdanlascu a scris:
b28kft a scris:

Ca si Bogdan eu am de 2 ani si nu am avut probleme si nu s-au deformat,ba chiar am fost nevoit sa pun roata de rezerva de tabla, si mi-am dat seama ca sunt chiar usoare chiar daca sunt mai late, dar intrebarea era ce ET au? Cica sunt de Axel originale
http://cgi.ebay.fr/Jantes-alu-CITROEN-AXEL-PEUGEOT-TRX-13-RARES_W0QQitemZ270231880324QQihZ017QQcategoryZ137307QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem Pai la Axel/Oltcit dametrul de dispunere e 115 nu 100. Ca sa nu mai deschid alt topic va intreb aici. Sunt pe punctul de a cumpara 5 jante Amil pe 13, problema este ca sunt de 6.0; intrebarea mea este intra in spate fara sa umblu la aripi?
Scroogie a scris:Ca sa nu mai deschid alt topic va intreb aici. Sunt pe punctul de a cumpara 5 jante Amil pe 13, problema este ca sunt de 6.0; intrebarea mea este intra in spate fara sa umblu la aripi?

Din pacate nu.

Prin 6 ala pp ca te referi la latimea jentii adica 6". Trebuie umflate... de unde naiba le iei??? Le-am vazut pe un oltcit uitat intr-o parcare am intrebat vecinii pana am ajuns la proprietar si l-am convins sa mi le vanda. Eu speram sa intre fara sa umflu aripile, oricum tot le iau. Pune poze sa vedem cum arata jantele Nu am poze pentru ca nu le-am luat inca luni ma duc sa le iau, dar sunt identice cu cele ale lui Dumitru Cristian. Nu intra... am incercat fara cauciuc si nu intra... atinge janta de marginea aia... adevarul e ca nu am avut prezoanele corespunzatoare, am pus prezoanele de oltcit invers cat sa vad daca intra... dar daca stramb buza aripii au loc? Cel mai usor te uiti la masina pe care sunt in momentul de fata. Vezi exact ce modificari i-au fost aduse sa incapa WOW astea da jante rare. TRX-uri si se monteaza 190/55 pe ele
http://cgi.ebay.fr/JANTES-PNEUS-AMIL-SAMBA-VISA-PEUGEOT-104_W0QQitemZ110304763326QQcmdZViewItem?hash=item110304763326&_trkparms=72%3A1367%7C39%3A1%7C66%3A2%7C65%3A12%7C240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14 190 intra si pe TR urile de Axel. De fapt merge pana la 200, conform Michelin. La jantele astea de le-ai pus e ceva bizar, scrie ca au diametrul de dispunere a gaurilor de 98 mm si sunt pentru Talbot Samba, Peugeot 104 si Visa (banuiesc ca modelul in 3 prezoane). Ori astea au diametrul de 115, ca si Oltcitul, nu 98, din cate stiu eu.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3
Pagina 3 din 3
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum