Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

interior
Pagina Anterioară  1, 2

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
diddy, zi-mi si mie te rog, scaunele le-ai imbracat in piele ecologica sau inlocuitor? imitatie intre scaune cred ca intra cotiera de la daciile din anii '70, alea frantuzesti...chiar acum de curiozitate ma duc sa incerc sa vad cum intra...cotierele alea au prindere de scaun u un surub luuung si gros ) scuze daca sunt off topic dar am si eu o nelamurire...are cineva montat roll-cage pe oltcit ... sau are cineva poze cu un oltcit care are montat roll cage vezi aici...prin poze am vazut si rollcage-ul
iulicuta2000 a scris:vezi aici...prin poze am vazut si rollcage-ul

aici ...unde La sectiunea: Masina mea > MM 12 SKF

PS: Vad ca si-a "curatat" din poze...

Il rugam pe Gabi sa-si completeze arsenalul de imagini. imi cer scuze...cred ca la graba am uitat sa dau paste la link
http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=7873 Am o intrebare . stiu ca mai exista un link cu tuning la maneta de schimbator , dar nu am gasit topicu . Va rog daca stiti careva , cum sa fac sa micesc maneta , ca e prea lunga cand bag a 5-cea trebe sa ma intind pana la celalalt intre picioare . Ms eu la a mea
am taiat din ea cu flexu partea filetata
si am pus un maner sferic asa...si am reglat din cele 3 surburi sa vina putin in spate si spre stanga...sa-mi fie usor de manuit Merci ma ocup eu si de asta saptamana viitoare
Bezicu a scris:cand bag a 5-cea trebe sa ma intind pana la celalalt intre picioare . Ms

Problema la tine e chiar in cutie. E acolo o tabla care tine tija schimbatorului sa nu fuga prea mult mai ales cand bagi a 5-a. La tine probabil acea tablita s-a largit. Am patit si eu asa, si cand mi-am facut cutia am schimbat-o. (tabla) si eu am tija de la schimbator taiata si e super confortabil asa...asta da tenta de masina sport, nu de tractor, cum arata cu levierul lung am avuto si eu taiata dar am pus alta noua si na-m mai taiato mi-am ridicat scaunele si trebuia sa ma aplec Salutare

http://img265.imageshack.us/my.php?image=interior5qi2.jpg

interioru meu Arata bine. Cum l-ai facut, imitatie de piele sau pur si simplu ai vopsit in alb fetele de usi si bordul? Manerele de usi, manivelele de la macarale, satelitii, scrumiera si alte amanunte vad ca-s vopsite. Sper sa si tina vopseaua. Yup... chiar da bine albul asta. Dar probabil tine si de persoana. Eu unul n-as putea avea grija de culoarea asta. Da e imitatie de piele usi bord plafon si tot ce era din fabrica tapitzat am retapitzat eu cu alb . restu sunt vopsite ce se vede cu albastru si partea din jos a bordului e vopsit . De tinut va tine ca grija am de masina ........ problema e cati ani vor mai fi oltcituri albul da bine,albastrul este tiganie,scaunele la fel
bogdanlascu a scris:(...) albastrul este tiganie,scaunele la fel

E de apreciat diplomatia cu care-ti expui punctul de vedere!!! este parea mea ,tiganie curata
bogdanlascu a scris:este parea mea ,tiganie curata

parerea ta conteaza , dar uitete si tu la masina ta cum arata , eu unu nu i-mi bat joc de nici o masina de pe site inafara de cele de la kitchuri , si din cate stiu si am vazut masina ta e deja la topic "kitchuri" deci fara suparare , ata arata oribil cu pleoapa aia oribila uuuuuuuhhhhh Oameni buni, nu-i frumos ce faceti! RUSINICAAAAAA el a inceput , eu numa mi-am pus pur si simplu o poza cu interiorul meu ..... cei asa mare scofala Daca te-a deranjat ce-a zis el... trebuia sa-i faci observatie, nu s-o continui si tu!!! Treaba voastra, nu ma bag! Da' sa stiti ca nu-i frumos sa aduci insulte unui coforumist asa... degeaba!!
Bezicu a scris:parerea ta conteaza , dar uitete si tu la masina ta cum arata , eu unu nu i-mi bat joc de nici o masina de pe site inafara de cele de la kitchuri , si din cate stiu si am vazut masina ta e deja la topic "kitchuri" deci fara suparare , ata arata oribil cu pleoapa aia oribila uuuuuuuhhhhh

care pleopa? nea bezicule daca masina mea e chici.............

nici eu nu-mi bat joc de nici un oltcit,doar unii proprietari isi bat joc de oltcituri ,interior alb ok,super dar cu albastru = tiganie ,scaunele = tiganie Continuarea de la capota kitch mai si cam tot e kitch la tine praguri si mai multe , ...... etc . mai bine renuntza la jmekerii ! si uitete la alte masini . Dupa mine cel mai frumos oltean e DJ 21 PMD si de aici ......... eu zic . ok .................
revin cu o intrebare dupa ce am vazut masina ta,facem un sah? ce zici de ce sta pe ploapa mea chiciuita
http://forum.4tuning.ro/attachment.php?attachmentid=681972&d=1224955726 Beton . Se pare ca se apropie de standardele de tuning interior ... cele ce se vad atat la TV cat si la masinile din strainatate ce sunt tunate acolo .
Invidia este facuta sa fie tipica unora ...
Unii jecmanesc pe altii de bani pacalindu-i ca le face tuning stilat ... Mare bolsit pt ca se mai si lauda ca le-a facut tuning profesionist chipurile bezicule,fiecare face greseli,si lascu atunci a fost pus la colt(de mai multe ori chiar)
fiecare isi expune parerea cum vrea pana la urma,unii direct unii iau pe ocolite dar final se ajunge la aceleasi concluzii haide sa terminam cu off-topicul si cu jignirile pt ca nu e frumos
fiecare are dreptul sa-si exprime ideile, atat pro cat si contra, in ideea ca poate asa ne imbunatatim proiectele. Bogdan si-a spus parerea si atat, nu trebuia sa-l jignesti in halul asta, masina lui a aparut la Kitch doar dintr-o gluma, din cate stiu eu, iar daca este un kitch, este un kitch apreciat de multi.
si daca tot te-ai apucat sa schimbi interiorul, puteai sa-l faci pe tot sa se asorteze....

respect pentru toti si ideile lor Dupa cum se vede nu e gata si este specificat pe forum ca nu e gata . si de asortat se asorteaza foarte bine alb cu albastru , apoi nahh ...... daca la uni nu le place asta e , mie trebe sa-mi placa ca nu-mi conduce nimeni masina

Cele bune http://img382.imageshack.us/img382/4002/2505081949ql1.jpg http://img296.imageshack.us/img296/6592/2505081948un6.jpg
http://img521.imageshack.us/img521/4610/2505081945eq9.jpg. foarte frumos,iti urez spor la curatat Desi arata bine e neinspirata alegerea albului pt marginile scaunelor. In scurt timp o sa ai mai multe culori, nu numai alb si rosu. Poate era mai bine daca era invers. Hmmm... am vazut niste cute pe-acolo, nu-mi place cum s-a asezat materialul... didy se vede ca ai gust si ai stil.
Afirmatiile:
1.Ai ales foarte bine ceasurile de la bord albul se poarta acuma
2.Husele sunt foarte frumoase.

Continua tot asa

Foarte mistoc imbinate culorile .
Felicitari ! in prima poza scaunele sunt proaspat tapitate. au cam 5-7 ore de cand au fost tapitate. acum materialul e perfect intins. daca era invers...nu era material textil alb si nu aveam ce pune pe sezut decat imitatie de piele. am prefereat sa nu ma oparesc sau sa inget la sezut pt materialul textil rosu. de curatit se curata usor....dar trebuie curatit cam des...
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum