Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

asa poate arata un OLTCIT

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
http://img179.imageshack.us/img179/7494/imag000qk0.th.jpghttp://img143.imageshack.us/img143/2025/0612081153tf1.th.jpg voiai s Iar deschizi topicuri aiurea???
Pune mana si citeste regulamentul intern!
Iulius_je a scris: http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=11076 a uitat omu unde a facut celalalt topic...e la DIVERSE!Mai fa vreo 12 ca sa fii sigur ca ai la fiecare sectiune un topic, cu si despre acelasi lucru! Nu va mai certati in timp ce multe alte masini stau asa si sufera!!
Eu cand lam luat pe al meu cam tot asa arata si lam salvat de la o moarte sigura!!!
Rusine celor care lasa masinile asa!! . , - greu tare Masina care sta si sufera,care este salvata de la moarte haha e DOAR UN FIER,un cazan cu roti! Adevarat Boogy, dar cand te scoate dintr-un mare rahat, cand o folosesti pe post ce tractor, ambulanta, sau cand pe altii ii bate vantu-n c** mergand pe jos iar tu stai inauntru la cald, parca nu mai e doar un fier, ca stie sa faca destule in ideea ca o masina d-asta costa cam cat o pereche de adidasi fier sa ii zici la a ta!!
ca eu la ,,fierul'' meu tin mult tare si sincer nu las da pe un ford
respect )

Pe un ford ? as face schimbul imediat... sa vedem:
aer conditionat, servo directie, servo frana, nu tu probleme de incarcare, nu tu probleme cu carburatorul, nu tu bataie de cap...

Asculta la mine, daca ai posibilitatea sa o schimb nu sta pe ganduri !!!!

Intelegi odata chestia asta: Oltcitul nu mai este masina de zi cu zi (sau poate mai este dar nu pt mult timp) !!! Inafara de cateva exemplare care au fost refacute cap coada... si care mai au putine componente mecanice originale orice exemplar te poate lasa oricand din senin... Si sincer nu cred ca iti convine sa fi cu prietena in masina pe 24 seara in mijlocul pustiului si sa iti crape.... releul de incarcare, dupa care sa iti moara bateria si sa ramai in mijlocul soselei... ce faci ? nu iti vine sa ii dai foc ? sincer ?

eu ieri am ramas la cx fara alternator.... spre ghinionul meu nu e la fel de simplu de schimbat ca la oltcit, prin urmare mi-am inchiriat masina si astfel o sa am masina de sarbatori, nu bataie de cap.

Imi pare rau sa o spun dar asta e realitatea. Pasiunea pasiune, realitatea realitate. Valoarea sentimentala a unui Oltcit poate fi mult mai mare decat al altei masini noi
iwa a scris:

Asculta la mine, daca ai posibilitatea sa o schimb nu sta pe ganduri !!!!

Daca ar fi sa o dai la schimb...nu prea ai din ce sa alegi... sa o dai pe o dacie...?

La pretul cu care se da nu mai merita sa o dai...mai bine o lasi unui alt membru al familie...pentu o familie mai "dinamica"!

Si aX3lStorm are dreptate...decat sa ma plimb pe vreme urata pe jos sau stand prin statiile de tramvai mai bine stau in masina si nu depinde de nici un mijloc de transport... Oltcitul este o masina de oras destul de ok,daca nu vorbim de consum si pe drumuri de 100km in jurul domiciliului...in caz ca te lasa sa poti chema pe cineva... !

Pentru drumuri lungi din start se recomanda o masina mai noua...!!!

Oltcitul si orice masina ....este un fier la urma urmei..dar este un fier cu valoare... M unde dai si unde crapa.... poate omul vrea sa isi prezinte buburuza si voi nu il lasati...

iwa (si se stiu ei care mai sunt pe frecventa)
stau La munte pe forestiere olteanul esste imbatabil,mai ales s-a ai bari de torsiune de camioneta....
Pe forestiere sunt suveran numai gipanele ma face ce-i aici? un altfel de motor si CV de dacie? Baaa da ce-i aici topic Masina Mea sau aberatii? Administrator muta sau inchide topicul asta aiurit ca nu-si are rostu aici ! topic deschis de unu care habar nu are sa citeasca un forum si sa se incadreze la categoria care trebuie!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum