Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Botosani

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
In cadrul acestui topic sunt rugati sa scrie doar cei din judetul Botosani. fratilor .. nimic nimic prin botosani? totushi eu sunt din bt shi stiu ca sunt cateva oltcituri peacolo .... hai dao incolo de treaba facem shi noi intalnire in bt poate ne infratim cu iashu`

daca mai apare vreo` unu dati un BUZZ!!! Pentru ca abia am fost primit, trebuia sa incep de undeva. Cel mai potrivit cred ca e sa incep din partea asta a forumului. Pacat ca din Botosani sunt atat de putini . Cu siguranta ar fi mai multi daca s-ar ocupa cineva de putina publicitate, pentru ca detinatori de Oltcit sunt multi. Mai vorbim ... Nu sunteti singuri!!!
Aveti nadejde..m-am pricopsit si io cu albaluxu meu 11 rl, numai ca dupa cum a venit...e la service
Daca vedeti Albaluxu prin botosani mergand cu viteza stelara, sa stiti ca eu sunt(mandru posesor de permis auto cat. B din 2002; examenu a fost si ultima data cand am condus)
sfat prietenesc: feriti-va din calea mea!!!
mda....cam singurel is p-ici
cred ca o sa ader la clubul din iasi, ca tot is acolo in uichenduri nu esti chiar singur .uite ca am aparut si eu.daca il mai pui si pe ovidiu pe aici deja ne adunam.cu siguranta mai sunt vreo cativa prin bt interesati sa se bage pe forum dar sigur nu stiu de el.voi vorbi personal cu ei.
.vrei sa tradezi clubul din botosani si sa te dai cu cei din iasi?
in loc sa sprijini crearea lui?(lasa ca ti se mai strica ceva la masina sa vedem atunci daca tot cei din iasi te ajuta) ce te face sa crezi ca nu am boalfe laterale-n cauciucu fata stanga (pe langa faptul ca spate stanga e ca-n palma de neted) si ca nu tre sa-i schimb bujiile???
in rest, masina e ok
pai de ce nu iei cauciucuri de la clubul din iasi? in urma aplicarii procedurii de selectie de oferte ai fost desemnat castigator din urmatoarele motive:
- cel mai mic pret;
- cel mai mic timp de livrare;
- ai implementat sistemul de management ISO 9001/2000, deci, esti de treaba hai ca vin si eu tot pentru Botsani.....adunati-va Daca am vandut Oltcitul mai pot face parte din club? Acum tot un fel de oltcit am numai ca-i japonez. ) normal daca te gandesti inca la Oltcit Salut pe toti soferii de avioane! Asa mi sa spus la RAR cand m-am pricopsit cu oltcit, in urma unui stupid incendiu care l-am avut la vechea masina, fiind un peugeot 305. Asa ca m-am atasat tare de oltcit-ul asta. Daca este pus la punct merge grozav, chiar tine piept la start cu masinile de elita.
Silviubrassplayer, daca masina din avatar este a ta, de unde pot procura si eu ornamentele pe care le ai aplicate pe toata lungime masinii? Arata grozav. servus
scuze ca ma bag io peste nepotu (silviubrassplayer) - ornamentele alea se numesc bandouri laterale - cu putin noroc le gasesti in rubrica vanzari cumparari, daca citesti cu atentie stiam ca se numesc asa dar nu stiu cati mai stiu chestia asta si de aia nu le-am numit asa.nu e masina mea.caut si eu in continuare.dar nu ai cum sa le pui pe caroserie decat daca e din fabrica prevazuta cu niste clame pe caroserie,adica doar daca a mai avut asa ceva. Salut batranul nu am stiut merci de informatii, ca puteam sa tot intreb de ele. In privinta prinderii acestora pe masina, romanul e inventiv. poti sa dai niste gauri in caroserie si sa pui nituri sau suruburi in locul clamelor de pe caroserie dar mai sunt niste clame de plastic pe care sigur nu le mai gasesti.si altfel iese prost.oricum bafta la cautari salutare!

sunt in negocieri cu un viitor oltcitist, si l-am indrumat spre voi:)
sa aveti grija de el...si sa il convingeti de un oltcit bun:) mai greu cu convinsu' de-un oltcit bun...prin bt nu prea sunt la vanzare, iar daca sunt is cam scumpe;
in rest, inca unu nu strica la nimic, mai ales ca suntem putini si daca ne strangem inca vreo 2, poate ne facem si noi intalniri...tematice ba sunt inca oltcituri bune in bt.stiu eu vreo cateva.poate se gandesc babacii sa le vanda.........
silviubrassplayer a scris:poti sa dai niste gauri in caroserie si sa pui nituri sau suruburi in locul clamelor de pe caroserie dar mai sunt niste clame de plastic pe care sigur nu le mai gasesti.si altfel iese prost.oricum bafta la cautari

Te duci la dezmembrari si gasesti tot felul de clame, in special masinile straine au. De unde procurati cei din Botosani filtru de ulei? Am inteles ca filtrul are o supapa in interior. pai, daca vrei sa fie sigur de oltcit, mergi la lupu (ala din spatele brd) numa ca colo piesele is nitel cam scumpe...adica, fara nitel, is chiar scumpe
daca nu vrei asa, vezi ca tre sa fie un topic cu "coduri piese si consumabile"; iei de colo codurile si mergi la magazine de piese auto si ceri filtru pt oltcit; astia e posibil sa vrea sa iti impinga pe gat vreun filtru care nu e recomandat pt oltcit, de aia tu, functie de marca, confrunti codulcu celel luate de pe forum, il iei saU NU
vorba multa, saracia omului; in general cumpar piese din astea de la magazinul REC (soseaua iasiului, baraca aia pe partea stanga) - vezi ca acu e mutata ezact vizavi
silviubrassplayer a scris:ba sunt inca oltcituri bune in bt.stiu eu vreo cateva.poate se gandesc babacii sa le vanda.........

Am vazut zilele astea un oltcit rosu scos la vanzare, arata beton ca aspect, este in fata stadionului municipal, pe trotuarul din statia de taxiuri. Avizul amatorilor! A FOST VANDUT CU 2800 RON DACA NU MA INSEL mda..circula prin oras..e frumusica...

de fapt voiam sa dau un up la topic kostele!!!
nu erai tu azi dim la peco pe sucevei inainte de ora 8? RIK? Nu era o prietena care se plimba cu ea. O tin parcata chiar in strada principala pe suceve. E teribila de incantata de ea. Eu mai am un peugeot cu care circul. Se tine scai de mine sa i-o dau de tot. Disputa este mai mare intre sotie si ea, sunt inebunite dupa masinuta, ca este mica si rapida, si merge si f.bine. Cine stie mai exista in tara oltcit decapotabil? pai acu cateva saptamani cei din clubul din bucuresti au decapotat unul si au tras oplimbareala prin bucale cu el decapotat (al lui Iwa, cred)
in rest, habar nu am !!! am inteles ca au fost fabricate asa de aceea intrebam. Cum folositi masina pe timp de iarna? Se optureaza la oltcit elicia de la turbina? La drum intins nu prea am caldura, de ce? te asiguri ca clapetele de la aeroterma se inchid bine.daca tot nu da caldura astupi gaurile din spoiler cu banda adeziva(nu prea se lipeste la frig).dar daca mergi in oras dupa aia nu prea e bine ca se incalzeste motorul prea tare.sigur ai tavitele de sub motor?
de curiozitate:la ce mecanic repari masina in botosani? De obicei mi-o repar singur, dar nu prea am avut probleme cu ia, si nici nu o am demult. Dar sunt multumit de ia. Tinind cont ca o calareste mai mult o prietena si incepatoare. Sunt nou posesor de Diavol Oltenesc asa ca flasuri cand o sa intalniti in BT un olt IS 02 CPF.Sa nu aruncati cu pietre ca m-am inscris si la Iasi dar momentan acolo stau chiar daca is Bostonean get beget.Sper sa ajung acasa in vara asta si poate o frigem de o intalnire .In rest sa aveti parte de cati mai multi hk la bordul nalucelor. rugaminte frumoasa la dvs,se prea poate sa dau o fuga prin bt si as vrea sa caut ceva piese de oltean noi,mai aveti pe undeva prin vreun magazin??

vin dinspre iasi,evident auzisem de magazinul REC ? e ceva pe-acolo? venind dinspre iasi, chiar in deal se afla o bifurcatie...in mijloc e o statie lukoil...stanga (fara prioritate) este bulevardul, dreapta/inainte (cu prioritate) e calea nationala.
mergi inainte, cu prioritate pe calea nationala, treci de un petrom (pe partea stanga la vreo 400-500 metri ) si dupa alte cateva sute de metri (inainte de intersectia semaforizata), pe partea dreapta este o cladire noua de vreo 3 nivele..albastra
colo e unul din magazinele REC...daca ai codurile de piese pe care le cauti e si mai bine.
mai e un nene care se ocupa strict cu comercializarea pieselor de oltcit, are un magazin la parterul unei case, doar ca nu stiu daca azi are deschis si oricum are preturi destul de piperate. Nene asta, Lupu se numeste are magazinul pe o alee de langa autogara Transdor(in spatele restaurantului Pod de Piatra) (zona bazar...e tot pe calea nationala, la a doua intersectie semaforizata dinspre iasi, pe partea stanga). pfff,mersi mult,m-ai ajutat, ma descurc sigur ca am fost pe-acolo, acum ramane sa vad cand fac plimbarea

exista posibilitatea sa gasesc ceva si "pe stoc"? adica sa mai si vada ochiul meu ceva pe taraba? nu doar la comanda doar pe la nenea Lupu...el mai are si expusa marfa are nenea Lupu si platini de vanzare? cam cat costa? probabil sa aiba; nu as putea sa-ti zic de pret nimic pentru ca nu prea am timp...bag teren de-mi sar capacele (prin judet).
in plus, i-am pus gand rau oltcitului si vreau sa-l dau la rabla... Cumpar Oltcit 12 TRS in stare buna de functionare. Poate forumistii din Botosani stiu vreun Oltcit bun!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum