Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Masina Lui Laurentiu

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Laurentiu are.Stiu sigur ca................am pus mina pe ea. E misto TARE DE TOT. Am atins-o.Nu m-am urcat pe ea,da nici mult nu mai era. Am vrut sa i-o zgirai,da e prea misto,da...........ceva praf tot am luat de pe ea.URA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
P.S. Sa va fie rusine de v-ati gindit la ce m-am gindit eu.
P.S. 2.Ghiaurule care esti,acuma posti sa scrii si tu.E voie. Da` de unde sti bre la ce m-am gandit? Lasa ca stiu eu la ce te-ai gindit.Iepuras.
DanH a scris:Lasa ca stiu eu la ce te-ai gindit.Iepuras.

Iepurashul e prin Galati ... topaie Nu Precum am zis:ARE.E misto Foarte bine,sa o stapaneasca sanatosi si sa aiba grija de ea,chestia pe care o are desigur:)
DanH a scris:Laurentiu are.

Frumos, frumos! Sa o stapaneasca sanatos si sa "ii creasca mare!" (o vedem si noi duminca?) Vinovatul tace malc .
Sa te poarte sanatos sau s-o stapanesti sanatos , Laurentiu , dupa caz Cit de curind "vinovatul" va vorbi.Momentat nu prea are acces la internet decit asa din cind in cind cind mai trecepe acasa,intrucit acum e la mama lui in alt cartier si din cauza asta. Si el renunta la Oltcit?????????????????
DanH a scris:Laurentiu are.Stiu sigur ca................am pus mina pe ea. E misto TARE DE TOT.
P.S. 2.Ghiaurule care esti,acuma posti sa scrii si tu.E voie.

Laurentiu, chiar are. Pe bune ... acuma chiar are. Dar partea buna e ... ca shi ghiaurul areee . Are 2 ghiaurul acuma ... Corect,in curind ghiaurul nr 1 va ramine doar cu una. si dupa aia fara nimica.Asta cel tirziu pina la sfirsitul lui martie. Cand aflam si noi ce are?
DanH a scris:..."vinovatul" va vorbi.
"Vinovatul fara vina / Vrea sa se faca lumina"

In primul rind, va anunut ca NU RENUNT la Club .......... Oltcit (nici la propriu si nici la figurat).
In al doilea rind, vreu sa va multumesc pt urarile facute.
In al treilea rind si ca sa elimin o MARE NEDUMERIRE pt cei ce cred ca "mi-a mai crescut o mina" , va anunt ca de ieri, la herghelia celor doua oltcituri s-a mai adaugat una de 100 de capete. Este un SX 4 de 1.5L. felicitari Felicitari si sa nu renunti la Oltcituri Vinovatuleeee , felicitari pentru noua achizitie bre! Sa o conduci cu placere, cat mai mult fara evenimente neplacute! In sfarsit ai reusit sa-ti implinesti dorinta (te gandeai tu de mult la rabla noua) BRAVO!

Hai bre daca tot te-au turnat astia si te-ai destainuit, da si tu mai multe detalii... model, culoare, primele impresii Si mai ales ce vei face cu oltcitul pe termen lung? (sa nu uitam dece suntem aici )

PS: cine a fost atent la scurta lui discutie cu subanteles despre avatar cu cristi_s, stia ceva, ceva
Hofy a scris:Hai bre daca tot te-au turnat astia si te-ai destainuit, da si tu mai multe detalii... model, culoare, primele impresii Si mai ales ce vei face cu oltcitul pe termen lung? (sa nu uitam dece suntem aici )
Este un Suzuki SX 4 (cross over mic), 4x2 (nu am vrut un 4x4), motor pe benzina de 1.5L si 100 CP, culoare gri metalizat, garda la sol de 17 cm, jante de aliaj de 16" cu cauciucuri 205 si distributie pe lant. Am vrut eu si discuri de frina pe spate dar, la modelul asta n-a fost loc.
Inca sint in faza de acomodare cu gabaritul si a unghiurilor moarte. M-am acomodat usor, neasteptat de usor cu servofrina. In schimb trebuie sa ma obisnuiesc cu comenzile inverse ale blocului de lumini (dreapta la oltcit si stinga la SX4), stergatoarele (stinga oltcit si dreapta la SX4) si cu motorul ce nu se aude din habitaclu. In mare parte sint multumit, e nervoasa, are oglinzi retrovizoare mari si incalzite.
Oltcitul (NNGul) va mai circula o perioada pe strazi dupa care, caroseria va merge pt o "recarosare" (reconditionare) iar piesele in stare buna, vor mari durata de viata a unui alt oltcit (Gheko).
Cam asta ar fi ....... in linii mari . Ei nu v-am spus eu ca Laurentiu ARE.Si nu v-am spus eu ca e misto?Ei acuma v-ati lamurit. Sa o stapanesti sanatos! Frumoasa masinuta, felicitari! SX4 ... superba jucaria.... Laure ... tre` sa ne vedem urgent!
Sa o folositi sanatosi Fekicitari Laure!!!
sa o pilotezi cu placere...!!! Felicitari Laurentiu,ai ales una dintre cele mai laudate masini.Ma rog,laudate in vest,nu la noi in tara.Sa ai parte de ea. Deci..................verti sa aflati ce are Laurentiu?Ha?
Bine,va arat.
Uite asta are Laurentiu.

Prototip covoras:
Superba, imi place mult interiorul. Multi km fara probleme! P La omul sarac nici boii nu trag Zephirelli mai ai si tu rabdare cam un an jumate.Stiu ce spun. Dupa atatia ani de munca, cred ca merita si Laurentiu o masina, nu?
Bravo, si sa ai parte de un mers linistit cu ea, si fara incidente, accidente si alte porcarii din astea. Foarte misto bolidu!!!
Zephirus a scris:1. P La c
Laurentiu a scris:
Zephirus a scris:1. P SuzuKiii Suzukii, cat de mult imi doresc si eu macar un Splash.

Sa il invarti sanatos (covrigu'). Sti ca daca te-ai pricopsit cu o japoneza, o sa o conduca 10 generatii. Ar merge mutat topicul la "masina mea". Zic eu....
Giully4u a scris:Ar merge mutat topicul la "masina mea". Zic eu....
Daca e vointa poporului ............... se face. Pai,din moment ce a fost mutat la:Masina mea,atunci am schiumbat si eu titlul topicului.Mi se parea normal asta.E bine? perfect . sa o stapaniti sanatos si sa mearga cat mai bine si cat mai mult Sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi km fara incidende neplacute! s-o stapanesti sanatos Laurentiu! Felicitari pentru achizitie! .Daca mai tineti Oltcitul un an jumate o sa-l cumpar eu .
George Hermenean a scris:Daca mai tineti Oltcitul un an jumate o sa-l cumpar eu .
Mai vedem. E timp destul pina atunci .
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum