Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Se incarca foarte greu pagina!

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
De vreo 3 zile abia reusesc sa intru in forum,abia pot citi un topic iar cand scriu un topic si dau trimite imi ramane in plop....alb ,nici o pagina nimic nu esti singurul caruia i se intampla asta Si la mine este aceiasi problema! Se pare ca au fost ceva probleme cu netul. De vineri seara, eu unul nu am mai reusit sa intru decit sporadic pe net fie forum fie YM sau alte siteuri. La mine merge foarte prost doar forumul. Si acasa(IPN/ASTRAL), si la servici(RDS). Netul in general, merge cum trebuie. Acasa am abonament de 100lei... totul zboara, doar forumul se taraste (aproape inutilizabil)

In mod ciudat, la servici am impresia ca merge ceva mai bine, desi netul in general e mai lent decat acasa.

Discriminare de IP-uri Dom'le Se pare ca si-a revenit ... sper sa-l tina Iar a inceput sa faca ...
Dreamer a scris:Iar a inceput sa faca ...

Da... da parca nu e atat de rau ca data trecuta... acum parca sughite! o fi tot de la apa dura?grabeste-te cu calgonu ala la mine merge bine, n-am avut probleme cu el, chiar daca merge lent cum spuneti voi, adica merge si acasa si la servici da cred ca e din cauza net-ului in ambele locati . Si la mine merge foarte greu, dar bine ca merge ,o fi si din cauza calculatorului meu, care de ceva timp face figuri E chiar enervant. Forumul are ceva ca, in rest merge internetul. Ma enerveaza ca se intampla sa nu se incarce pagina din prima iar la urmatoarea incercare apar toate posturile noi ca fiind citite. Ma gandesc ca poate sunt prea multe posturi(190610 articole) daca s-ar mai face curat poate isi revine,sunt posturi ffffff vechi din 2005 care merita sterse mai ales alea de la vanzari/cumparari! alea de la vanzari da'ar trebui sterse,dar restul nu
intelege lumea de ce fac garagata pe forum sa nus e mai deschida topicuri noi?un topic in plus inseamna un mic timp de asteptare in plus mai multe adunate oare ce inseamna oricum nu asta e problema forumului , cred ca problema e de la serverul pe care e pus,sau banda ca ii e alocata... alea de la vinzari ar trebuii sterse o data pe luna..hai doua luni sa fie. Am constatat si eu ca forumul se incarca uneori mai greu. Ieri noapte nu a prea vrut sa mearga, dar acum merge destul de bine.

Am luat cateva masuri, dar daca problemele persista, am sa mut baza de date pe alt cluster. Prefer insa pozitionarea actuala.
Am mutat baza de date pe alt cluster, si acum merge foarte bine. Nu mai sunt probleme.

Micile intarzieri inainte de logare, sau la navigarea ca si vizitator sunt normale, asa trebuie sa fie.
Multumim! se simte.
e ceva mai bine, dar daca vreau sa citesc mai munte subiecte simultan { deschise in mai multe taburi } tot nu reuseste sa le deschida pe toate Hai ca deja ne obraznicim, mey. Bine ca acum merge fara sa mai dea server not found ala de m-a exasperat la culme. Lasa ca daca citesti mai multe subiecte deodata nu mai intelegi nimic. De aia nu merge, e o optiune a forumului, ca sa il citesti cu atentie, pe indelete si doar un subiect odata. Merge bine ca la inceput Multumim Merge ,ura multumim asa sunt eu mai carcotas.
bine ca merge . nu merge inca foarte bine...dar sper ca dupa acest val de canicula sa isi revina complect. Warning: mysql_connect(): User forum.oltcit has already more than 'max_user_connections' active connections in /mounted-storage/home/sub005/sc10679/www/forum/db/mysql4.php on line 48

Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /mounted-storage/home/sub005/sc10679/www/forum/db/mysql4.php on line 330

Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /mounted-storage/home/sub005/sc10679/www/forum/db/mysql4.php on line 331
phpBB : Critical Error

Could not connect to the database

asa mi-a zis toata ziua asta am primit cand am incercat sa ma loghez

Warning: mysql_connect(): User oltcit has already more than 'max_user_connections' active connections in /mounted-storage/home/sub005/sc10679/www/forum/db/mysql4.php on line 48

Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /mounted-storage/home/sub005/sc10679/www/forum/db/mysql4.php on line 330

Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /mounted-storage/home/sub005/sc10679/www/forum/db/mysql4.php on line 331
phpBB : Critical Error

Could not connect to the database probleme au mai fost si zilele astea...
nu se poate muta forumu pe un alt server?daca e vorba de o chirie mai mare care nu poate fi suportata de initiator se poate face o colecta...vorba aia dai un ban dar stai in fata
iulicuta2000 a scris:probleme au mai fost si zilele astea...
S-au rezolvat si astea . sigur? sa speram
nu se poate muta forumu pe un alt server?
...

La mine nu prea au fost probleme deloc.
Szente Sandor a scris:

La mine nu prea au fost probleme deloc.

Szente Sandor a scris:Daca esti dependent, inseamna ca nu mai poti trai fara acest forum...In cazul meu nici nu se pune problema dependentei...

S-a observat . Forum by night (fara explicatii suplimentare).
Szente Sandor a scris:Forum by night (fara explicatii suplimentare).

Esti off-topic in sfarsit am reusit sa intru ca de ceva vreme n-a mai mers deloc, nu se mai pune problema cu incarcatul greu Nu ma mai pot loga pe forum de pe mozilla ci doar de pe explorer,de cand am cont aici numai cu mozila umblam.Nu e mare bai dar ma gandesc ca e bine de stiut.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum