Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

pistonase spate
Pagina Anterioară  1, 2

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Sistemul de franare
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
7thRaven a scris:Bre, pune si tu citatul inainte sa scrii...
Si pune garniturile alea odata. Stai si te cacai atat

Gata, am pus citatul inainte.

Si da, e bine sa fii prudent cand nu stii cum reactioneaza DOT4 + garnituri de GSA. Ma rog, sa zicem ca acum am doi insi care au pus garnituri de GSA si DOT4, si inca unul care a pus LHM in instalatie. Asta inseamna sanse mai mari de supravietuire pentru mine . Vorba nu-stiu-cui de pe forum: paranoia iti poate salva viata.
MadWolf a scris:

Garnituri de GSA se gasesc la Al Padrino... de exemplu.

Scuza-ma, dar n-as cumpara de la AL Padrino nici macar cuie. Pe langa preturile exagerat de ridicate, au numai marfa de provenienta foarte indoielnica. OK, atunci fa-mi un pustiu de bine si da-mi o alta idee. De unde? GUT
costi a scris: Am dat ciocanele in pompa...
Cind mai patesti faze din astea, primul lucru pe care-l faci este sa iei o cheie inelara de 8 si sa desfaci aerisitorul unui etrier.
MadWolf a scris:OK, atunci fa-mi un pustiu de bine si da-mi o alta idee. De unde?

Augsburg. Au preturi tot exagerate, dar aduc piese originale sau agreate de producator. Cu Al Padrino am avut "surprize", cu Augsburg nu. Plus ca Al Padrino-s neseriosi, le dai bani avans si te plimba pt piese o gramada daca nu au pe stoc. La Augsburg, am cerut conducta de de frana spate pt ZX, , mi-au spus ca nu au in tara si in 4 zile au adus-o. Bun si Augsburg. Macar stiu unde au sediul. Stii vorba aia, "drumul cel mai scurt e ala pe care il stii". Multam de idee. Adevarul e ca mi s-a cam acrit de pompa asta, si de prostia mea, cand am cumparat masina mergea perfect, m-a mancat sa schimb kitul de reparatie si de atunci au inceput problemele. Ma gandeam sa-mi cumpar si un repartitor si niste conducte, just in case, astea ar mai ramane sa-mi faca probleme. Cred ca apelez la varianta pompei de dacie, cu toate ca nu cred ca o sa mai am aceeasi calitate de frana(atunci cand functioneaza), mai imi trebuie un strungar bun pe care momentan nu l-am intalnit.
7thRaven a scris:GUT

Multumesc de idee si tie, Corbule. Nu stiu de ce dar traiam cu impresia ca tot kft venise si cu idea asta. Lipsa de atentie...

Am identificat si unde-i GUT, e pe bucla langa blocurile alea unde era sau e libraria, Avicola si ce mai era pe-acolo...
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Sistemul de franare Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum