Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

an angel

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Un oltcit club din '86( initial) achizitionat in 2003, dupa ce am schimbat tot ce era de schimbat le el am inceput niste mici modificari:
1.mecanica:
-motor de 13 de citroen axel pe ncare il aveam pe alt oltcit,
-cutie de viteze de GSA,
-schimbat fuzete cu unele de RM pt a putea monta jante de dacie
-tapiterie in doua tonuri gri cu albastru.
2.caroserie:
-in primul rand am rezolvat rugina,
-am achizitionat un kit de spoilere si praguri,
-dupa care a urmat vopseaua.
-faruri clare cu angel ayes,
-stopuri clare,
-proiectoare de ceata cu angel ayes.
3.audio/video:
-un MP3 player Alpine,
-unsistem de 4 boxe Alpine,
-un sistem comus dintr-un difuzor de joase, o statie Infinity de 300w si un condensator Viper,
-in final pt confort un DVD cu un ecrean de 7 inch.
Un rand de poze :

Decat ceva de zis la ce poze ai dat: Cam prea multe "angel eyes", dar oricm e bine! Bravo, bafta! inca n-am f multe poze.

daca oltcitul a ramas asa cum l-am vazut ultima oara anult trecut in vara...adica ingrijit si in stare buna de functionare...dau si eu aprecieri pozitive
p.s. fa cumva sa nu mai atarne cablul de la ecran pe langa bord pe acolo o sa revin cu noi poze pt ca multe s-au schimbat, inclusiv firul ala e mascat eh...atunci da...sa vina pozele :d De azi ingerul se odihneste, intra in mici reparatii.

Motivul pt care pot sa-i acord o atentie mai mare este ca am un nou set de roti.

Am citit un pic mai sus... cum e treaba cu farurile clare? Cine ti-a facut geamurile de far?
MadWolf a scris:Am citit un pic mai sus... cum e treaba cu farurile clare? Cine ti-a facut geamurile de far?

geamul e acelasi , doar ca i-a scos semnalizarile! Ma gandeam la geam fara striatiile alea... cred ca nenea care mi-a facut stopurile poate face si faruri,din plexiglass bineinteles.
merita vorbit cu el masina ce face?> hiberneaza Sambata trecuta, dupa ce m-am cinstit putin, am scos olteanul la plimbare sa vad cum fuge, ce sa zic 7000 rpm, cred ca undeva pe la 170km/h, sau poate putin peste, pt. 30 de secunde. Asa se intampla cand te dai rotund
Urmari, inca nu sunt sigur, poate un piston spart, sau alte chestii marunte, cert este ca mi-a sarit capacul de la ulei cu tot cu uleiul din motor, sigur alti segmenti si vom mai vedea, pt ca vineri ma apuc de ea.
Pe langa asta vreau sa schimb planetare, etrieri, ca eu am de citroen pe fata, discurile si multe alte chestii marunte.

o sa revin cu poze. Spor la lucru si mai usor cu ea ,cai pacat ... arata misto asa se intampla cand n-ai ce face, iti faci de lucru vreau si eu stopuri transparente; zi-mi si mie, te rog, de unde le-ai procurat momentan nu am nr. de tel al omului, ca era mai usor, sa iti dau instructiunile.
in militari, intersectia dintre valea cascadelor cu Iuliu Maniu (iesire spre A1), este o benzinarie Agip, pe parte cu benzinaria la vreo 200m spre Cora, la parterul unui bloc, este un magazin cu tot felul de stopuri si faruri in geam.
acolo le faci cum vrei si stabilesti si pretul maaaaare boier ! multam Ce mai face "Ingerul" ?
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum