Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Am vrut oltcit oare m-am procopsit ??

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Am mai avut oltcit dar nu aveam permis l-am vandut pt ca mergeam cu el , frica ca ma ia baieti cu cascheta ... acum am bagat dosarul si incep un proiect de fapt pereiau un proiect de oltcit . am cumparat un oltcit si o sa revin cu poze e vb de o masina care a stat in ploaie 1 an si ceva lucrata exterior frumos dar nu totul pe gustu meu . o sa mai fac si eu mici schinbari si sa ii dau vopseua finala . curand si poze cum l-am gasit am dat 7 mil pe el are 4 telescope fata , flanse 4 prezoane .. bari cs spate motor trs o sa il desfac sa il reconditionez ... + multe altele
precizez ca o sa montez tot haion original si triple de oltcit
poze

[img=http://img79.imageshack.us/img79/6550/img0084.jpg]
[img=http://img79.imageshack.us/img79/6810/img0085.jpg]
[img=http://img79.imageshack.us/img79/7199/img0086k.jpg]
[img=http://img79.imageshack.us/img79/1950/img0088q.jpg] ai dat 7 mil pe el in starea asta ? Chiar a fost 7mil?
Proprietaru cel veci spun e ca nu a fost om!(a macelarit /distrus inca o masina ) 2 motoare 4 cuti viteza 2 haioane interior complect aripi fatza sapate si multe altele 2 plase de plastice suruburi si multe multe 8 roti 4 prezoane tabla cu cacucicuri bune si multe altele bara fatza o sa iese ceva frumos va spun ca am gust si ca spatele o sa dispara 90% din modificari o sa ramana un spate de olcit nu vreu golfolcit ca nu imi place sa ma plimb cu corcituri .

SI DA E MACEL cum a fost facuta dar culmea finisajele sunt f f bine facute

masina e in grund dar de poze cu un telefon de 3 lei rugina 0 din cate am vazut dar ... mai e mult de vazut la el o sa revin si cu poze pe Dumezeul laui in cateva zile pana atunci sugesti .. culoare ce culoare sa il fac Daca ai primit multe piese si presupunem ca motoarele si cutiile sunt bune, sa spunem ca pretzul e acceptabil. In schimb carosreria cred ca e compromisa. Decat sa bagi munca si bani in caroseria asta, mai bine iti iei alta buna standard si macar lucrezi de la zero (pregatit/vopsit), nu de la minus

Bafta! caroseria in sine nu are pic de rugina pe sub laterale etc o sa iese ceva frumos insa vrea sa schinb multe din ceea ce e pe el acum ..1 spatele normal fara faruri golf munca da e f f multa masina nu are nimic pus pe ea dar asta am vrut sa reconditionez de la zero am aripi spate noi cele fata inca nu stiu daca raman s-au nu capota zboara si va veni una fara gauri si voi folosi decat buza partea fata de la capota asta pt ca are asezare pe spoiler o sa vedeti cand o sa revin cu poze zilele astea ... imi mai lipsesc cateva chesti... astept sa mai fac rost de niste bani sa o pun pe picioare
.... ai si farurile de golf?pune-le pe masina si fa o proba,forma la capota e ok in fata,dar prizele alea Spor la lucru! Ca ai de muncit. Bafta! masina a fost demontata blana si lucrata . haionu din spate arata groaznic orbil e un kitch veritabil .. e unflat cu fibra avea un spoiler aiuristic asa ca am renuntat la el masina va fi azi pe roti si ma apuc de motor insa nu stiu ce culoare sa o vopsesc .. capota arata ok dar prizele sunt aiurea si sunt chiar gauri ... nu stiu daca se astupa s-au trebuie alta experienta
am lucrat mecanic 2 ani asa ca ma descurc cat de cat . si surubaresc din placere problena nu e masina ci lipsa de bani ..... daca o faci din placere,incet incet o aduci pe linia de plutire de lucrat da ... e mult de munca la ea nu am geamuri interior masina e
goala nu are decat cutie de viteze pe ea vreau sa aranjez cat de cat compartimentu motor ma bate gandu sa imi fac instalatia electrica eu . de la 0 custom cu tot ce trebe (ce vreau eu or cum cred ca imi trebuie una noua asa ca ma scap de o grija facandumu instalatia de la 0si multe altele nu vreu un khitch cauta o instalatie sh si gata,pana si eu care acum o cunosc 95% nu cred ca e nevoie de alta instalatie electrica facuta de la 0 , in afara de panoul de sigurante vechi si fire putin mai groase la faruri instalatia de oltean este supradimensionata,fata de alte masini... instalatia electrica vreu eu sa o fac de la o sa o simplific mult de ce pt ca mi-o fac singur ca ma pricep si asta vreu eu sa stiu eu fiecare fir unde vine si ce face si am cumparat si un donator de organe ruginit dar functioneza un 1.1 franta motor cutie cu 1 milion ) asa ca am 3 motoare si multe cuti de viteza l-am cumparat pt ca nu aveam interior parbriz geamuri spate ... si milioane de suruburi lipsa capota e asa pt ca am gasit o surpriza in y un montaj de turbina si o turbina care nu stiu ce e pe capota era intercolerul ... care nu mai este la masina am primit o gramada de kktrui nu stiam de ce e carburatoru e de golf cu injectie monopunct care sper sa il folosesc si eu instalatia electrica e taiata si lipsuri ... si vreu sa raman pe acest carburator ... vreu sa fac multe timp este dar ma blochez de multe chesti ca nu am bani ... am primit si spoileru fatza e unicat ca si cel de spate frumos lucrat si e facut complect manual .. deocamdata lucrez la caroserie nu stiu daca sa raman pe farurile de golf s-au sa revin la cele normale arata binisor si astea dar si dar si dar multe de gandit si multe de facut . Salutare . Dute mai , veziti de treaba , nu te prosti ca pe degeaba faci ce vrei sa faci . Daca ai bani si esti pasionat de oltcituri ( nu de table modificate de romi ) atunci REFA pursi simplu unu de la A la Z ca la carte , si dupaia punei ceva simplu pe el , sa fie cat mai original frumos
Parerea mea , acuma ce zice altu treaba lui . Spor sa ai
Las3rFrate a scris:Am mai avut oltcit dar nu aveam permis l-am vandut pt ca mergeam cu el , frica ca ma ia baieti cu cascheta ... acum am bagat dosarul si incep un proiect de fapt pereiau un proiect de oltcit . am cumparat un oltcit si o sa revin cu poze e vb de o masina care a stat in ploaie 1 an si ceva lucrata exterior frumos dar nu totul pe gustu meu . o sa mai fac si eu mici schinbari si sa ii dau vopseua finala . curand si poze cum l-am gasit am dat 7 mil pe el are 4 telescope fata , flanse 4 prezoane .. bari cs spate motor trs o sa il desfac sa il reconditionez ... + multe altele
precizez ca o sa montez tot haion original si triple de oltcit
poze

[img=http://img79.imageshack.us/img79/6550/img0084.jpg][/u
[url=http://img79.imageshack.us/my.php?image=img0085.jpg][img=http://img79.imageshack.us/img79/6810/img0085.jpg]

[img=http://img79.imageshack.us/img79/7199/img0086k.jpg]
[img=http://img79.imageshack.us/img79/1950/img0088q.jpg]

Eu cand pot sa o vad?Primesti cu colindul?
Bezicu a scris:Salutare . Dute mai , veziti de treaba . Spor sa ai

bezicule lasa omul sa faca ce doreste,stii tu ca nu arata bine cu faruri de golf?nu inteleg limitarea asta la aspectul clasic a unora,fiecare face ce vrea cu coaja lui Apropo de aspect clasic fiecare face ce vrea cu a lui ... trebe sa imi placa mine si farurile de golf nu cele stock arata f f bine niste faruri tunning arata belea ... acum nimic nu e batut in cuie am lucrat la mici defecte la caroserie am astupat aripile si multe deocamdata demontez de pe donator diverse piese ... lucrez la instalatia electrica . Primesc cu colindu si sunt zgarcit mai mult de o bere nu vezi .. dami add las3rfrate id de mes

Si masina nu e modificata de niste rromi e modificata de un tinikigiu care a lucrat f f frumos putine masini am vazut lucrate manual asa frumos fara matrite

caut pe cineneva care se pricepe la turbati .. imi trebuiesc cateva sfaturi despre turbo .. Un sfat de la mine daca nu te superi?!
Ti-ar cam trebui o alta caroserie. caroseria e ok o sa vorbesca pozele peste ceva saptamani deocamdat e doar o caroserie pe gustu unora si pe displacul altora sunt receptiv la ambele conteza sa imi placa mie si doar mie la sfaturi si gugesti sunt receptiv . voi merge pe portocaliu cu plafonul negru jenti deocamdata am de tabla si asa o sa ramana cateva luni jentile sunt ultimile pe foaia de achizitii
.. pai hai,nu ne mai ameninta cu pozele alea,pune-le o data
in afara de aripile spate si locasul de stopuri,restul se pot schimba in 2 timpi si 3 miscari(aripi fata,capota) asa ca nu vad nevoia altei caroserii
s-ar putea sa dea foarte bine portocaliu cu negru :d Bre bre nu e bani ca as face eu multe cu bani ... dar sunt blocat pt ceva timp sa avansez ca nu am bani am dat suspensia jos si am vopsit cu gri si albastru trase la peria de sarma de flex date cu spritz kit si dupa cu albastru tot ce insemna suspenis aveam o punga cu buchsi si am schinbat tot pus amortizoare pejos 205 intarite aferent si pe spate intarite bagat bari cs dat si rezervor si punte spate complect jos puntea spate frecata si vopsita si ia spritz kit dupa care albastru tot la fel si fatza ...vopsit compartiment motor cam asta am facut ieri pus niste insonorizant de la un bmw care zacea sa merga spre fier vechi si am ciordit insonorizantu de pe capota si motor ) saptamana viitoare ma apuc sa imi fac unu din cele 3 motoare le desfac pe toate si aleg ce imi place
semeringuri garnituri noi cutie pun de special in 4 trepte de inceput ...pe 22-26 imi vin bani de vopsea si dupa o sa vedem rezulate de la usi in sus stalpi si plafon negru mat cu caroserie portocaliu interior piele ecologica portocalie tot plafon portocaliu scaune portocali mocheta negra

Dorinta e mare eu as face multe .... dar trebuie sa astept si bani acum am facut un portofoliu pt un credit nevoi personale... sanse mici ca sunt le biorul de credite ... am uitat 1 saptamana de o rata si m-au si trecut Sincer , fostul propietar era pasionat de Need for Speed ? A combinat jocurile virtuale cu caroseria aia ? stiu masina aia.... era a lui lorenzo pe vremuri si a zacut destul timp la adi, intr-o curte pe langa stadion;
mie unul imi plac aripile spate cum au iesit pe lateral, dar cu stopurile alea de golf arata oribil, la fel si hayonul; capota iarasi nu imi place, iar branhiile din aripile fata, erau facute incredibil de bine. acum... vezi si tu ce poti scoate din ea, dar sincer, sa faci credit de nevoi personale ca sa repari un oltic, mi se pare cam.... in fine, faci ce crezi, dar sa nu iti para rau apoi ca ai ramas cu datorii de pe urma unei fierotanii. am cumparato la niste bani si la acte mai vroia alti bani vroia sa platesc inpozitu eu pe vro 5 ani si mai multe
si am zis imi bag picioru in ea de treba si nu mai iau nimic era ceva mi-o doream .. dar la 2 saptamani dupa ce am studiat la ea am renuntat . pt ca proprietaru era pra craitar si se uita si pt 10 lei e tturbina dupaia nu mai e bun dao draq pana la urma ...dar nici asa nimic am renuntat nu se merita nu isi justifica munca + ca am aflat ca ce era pea ea gen praguri nu aveam cum sa le demontez
deoarece erau create pe masina
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum