Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

2 locuri de rugina

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
am si eu probleme cu 2 locuri de rugina, si anume la haion in stanga jos, si la haion in stanga fix in coltul lunetei

le-am curatat locurile pana la tabla, le-am dat cu spritchit de ala gri si le-am vopsit si a iesit iar rugina

la luneta era rugina mai putina dar am curatat suprafata mai mare si acum pe toata suprafata fix sub cheder e o dunga de rugina de 5 cm

cum sa opresc rugina aia sa nu mai apara? simplu : Alt Haion!!!!! cureti iar,spray cu zinc ,spritchit si vopsea cureti mai mult decit crezi tu ca e de ajuns ... rugina se intinde citiva cm si sub vopsea si la exterior nu se vede nimic decat sa cureti, sa vopsesti si sa iasa prost mai bine schimbi haionul. Issue solved da...
avea dan alexandru hayoane, fara numar, complete cu tot...10ron/buc
deci e marfa ieftina... exista spray de zinc?

am curatat pana la tabla de era ca oglinda

alt haion da, dar un milion ma costa drumul, ca asa ma costa si la cutie, asa ca o fi si pe gratis, dau o gramada de bani pe drum Da - exista spray cu zinc.
edy99 a scris:exista spray de zinc?

am curatat pana la tabla de era ca oglinda

alt haion da, dar un milion ma costa drumul, ca asa ma costa si la cutie, asa ca o fi si pe gratis, dau o gramada de bani pe drum

nu rezolvi!!! am trecut si eu prin astea...daca nu vrei alt haion...trebuie taiata tabla fara mila..si pus petic cu tabla noua prinsa in nituri! apoi chituit frumos si revopsit tabla + nituri de aluminiu + chit = munca aiurea.
de ce?
pentru ca va crapa chitul,chitul normal nu tine pe aluminiu. pentru aluminiu exista chit special,care costa cam multisor
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum