Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Sapphyra, sau nepoata cubului
Pagina Anterioară  1, 2, 3

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Condoleante...o greseala te-a costat mult. N-am mai mi Ordinea e asta
8415
7326 Corectez

8 4 1 5
7 3 2 6

ca s Nu,important e sa se faca in spirala aceasta oreratie. POC !!!

cu 20 de minute si......? p si s-a scuturat de fro doua ori s'a aruncat tablele de pe ea si a ramas un frumos bugati veyron A sarit bateria prin capota? S-a topit? A fiert? A facut bum? ceva de genu?
Zephirus a scris:Dau la demaror p La el orice e posibil.Deci............nu e de mirare. Hehe

Motorul Posibil supapa fisurata.Asa facea si la mine la primul Oltcit.Abia cind am desfacut motorul am descoperit.La relanti disdaia masina de parca avea vibrator. disc de ambreiaj spart ,cu ambreiajul apasat discul nu se mai invarte,asa-i? atunci nu are cum sa-ti dezechilibreze motorul
in schimb o bucata din volant sau placa de presiune da
bine ca merge Merge d Merge si fara releu de incarcare, stiati? Turata cam 4000 ture... scoate cam 13,2V. Merem asa pe direct ce bataie meriti si tu...ce-i cu elicea aia...de fapt ciotul ala de elice La astia ie sobolani multi... si mananca si ei ce pot ) Hai hai oltene ... c nu era inger

eram eu, ii dadeam cu bolta ) si vroiam sa nimeresc geamul dar am dat in carburator

Oricum sa fiu al dracu de stiam ca am asa capacitati cred ca de aia ii mergea asa bine ax-u lu Kyp la Padis... Uraaaa am descoperit arma secret @ iwa

nene, "benzina" produsa de tine la Padis era aditivata de Heineken , vin si tuica ...de aia zbura ax-ul

ps. ax-ul "merge" si cu pedale si cu vele si cu........ ... offtopic: ciocu mic si joc de glezne, ca la anu iara dormi in picioare in cort... sa vezi ce o sa ploua din galeata de deasupra cortului tau Da nu- e un simplu licurici auto,adica un motaj basculant astabil Nout Bine ca ai renuntat la sistemul de recirculare gaze! Mult mai bine sa iasa afara decat in carburator. Pacat numai ca polueaza mai mult. Da la cate oltcituri au mai ramas in viata.. mare paguba nu e. Eu am renuntat la nenorocenia de sistem de recirculare de cand am pus mana pe masina. Si sunt cat se poate de multumit de cat de curat poate sa ramana carburatorul. desi poluarea e ceva mai mare fara recircularea de gaze,merg si eu cu gazele pe furtun,pentru ca altfel vaporii aia de ulei(si ce mai trece de reniflard)condenseaza pe tot ce intanleste in cale pana in camera de ardere,si apar ditamai depunerile pe spatele supapelor,in carburator,pe galeriile de admisie... si pe mine ma bate gindul sa inscriu frantuzoaica pe numele lui bunu (veteran si refugiat la vremea lui) si de la 6 ajung la 3 ..pe an. I-am f
Zephirus a scris:
Cutia e prea lung N-am
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3
Pagina 3 din 3
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum