Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Regulamentul in sprijinul unei dispozitii mai bune pe forum

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Datorita faptului ca au aparut tot felul de probleme si discutii, ma vad nevoit sa fac cateva precizari cu privire la regulament.

In primul rand ma intereseaza atitudinea pe care o manifestam fata de colegii de forum. Mi se pare cat se poate de firesc sa ne respectam reciproc, iar daca nu ne intelegm bine, sau anumite persoane nu se "sufera", acesta nu e un motiv ca sa apara in topice tot felul de contre si atacuri mai mult sau mai putin voalate.

Nu am sa mai accept nici atacurile la limita regulamentului, pentru care nu se da ban, dar mesajele in sine contin o vadita nota de rautate, sau irnoie.
In cazul in care sunteti agresat pe forum, va rog sa nu raspundeti la provocari, sa dati dovada de inteligenta si daca considerati ca trebuie sa raspundeti, scrieti cu diplomatie.
Moderatorii vor sterge sau edita mesajul in cauza, iar daca e cazul am sa discut sau am sa iau masurile administrative necesare.
Consider ca si cel care raspunde la provocari si perpetueaza aceasta polemeica rautacioasa in vazul tuturor, este la fel de vinvoat.

Totusi, pentru a pune capat acestor situatii, am sa ii penalizez pe cei care incep lansarea "subtilitatilor" cu adresa.
Deasemenea nu mai doresc ca mesajele sa fie impestritate cu o sumedenie de cuvinte dure, sau cu injuraturi fara adresa, sau cu cuvinte fara noima.
Si asa prin feedback-ul dat de masurile administrative s-a ajuns ca mesajele sa fie aproape de limita regulamentului, desigur mai putin in spiritul lui.

Daca atitudinea va reveni la normal, sau daca nu va remarcati prin insistenta de a va apropia de aceasta limita a regulamentului, chiar va rog sa scrieti ca pana acum.

Suntem diferiti si din experienta va spun ca fiecare receptioneaza masurile administrative diferit, dar nimanui nu ii convin aceste masuri, si in majoritatea cazurilor cel vizat se simte discriminat.
Nu doresc nici o cenzura pe forum, sa fim bine intelesi, dar nu mi se pare corect sa urmaresc aici polemici, sau manifestari de antipatie ce deterioreaza total atmosfera si care ii incurajeaza si pe altii sa se exprime in acest fel, ca fiind ceva normal pe acest forum.

Am discutat ieri cu mai multe persoane vizate pe privat, si cred ca am ajuns la un acord, de a fi pozitivi si a da o mana de ajutor la mentinerea unei atmosfere prietenoase, asa cum ne-o dorim cu totii.
Am sa las la latitudinea moderatorilor sa faca ordine daca este cazul, asa cum considera, si va rog sa nu va suparati si sa cereti explicatii publice pentru faptul ca vi s-a sters un mesaj. S-ar putea ca mesajul sa fi facut parte din schimbul de replici care a fost sters.
Puteti insa sa cereti explicatii pe Privat, sau puteti oricand sa-mi scrieti.

Inca o cerinta. Va rog daca nu aveti ceva de spus la subiect sa nu scrieti 3-4 cuvinte doar ca sa scrieti ceva acolo. Forumul nu este chat. Nu doresc in topice serioase, glume sau discutii la care doar acele doua-trei persoane stiu despre ce este vorba. Daca informatiile nu sunt de interes public, folositi cu incredere mesageria privata.

Multumesc, nu am vorbit de masuri administrative, pentru ca eu sunt convins ca s-a inteles care sunt cerintele, de bun simt dealtfel, dar atunci cand constat ca nu mai sunt alternative, sau vad rea intentie, aceste masuri se vor aplica.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum