Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

ce se poate intampla daca merg multa vreme cu placutele uzat

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Sistemul de franare
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Salut..Am o problema.Cand franez, aud un zgomot in spate de fier pe fier.Mecanicul mi-a zis ca sunt placutele uzate si sa nu risc sa merg mult pt ca treb schimbat si discul.PROBLEMA e ca nu gasesc placute de frana -spate.Ce se poate intampla daca mai merg cu ele asa?
Astept un raspuns cat se poate de urgent

p.s.
locuiesc in Deva..am tot cautat pe la magazinele din oras dar nu am gasit...Ce pot sa fac??
va multumesc pt ajutor...
o zi buna daca nu vrei sa schimbi si discurile tragi masina pe dreapta pana gasesti placute frana da-i un mesaj privat lui dan alexandru si roaga-l sa-ti caute printre piesele dansului un set complet de placute...si fie prin curier in 2 zile ,fie prin posta romana in 4-5 zile ai placutele...dar ar fi bine sa te uiti inainte la discuri,ca s-ar putea sa-ti trebuiasca si alte discuri,ti le poate trimite si pe alea... iti cumpar/trimit eu de la timisoara...
e 35lei parca un set de placute de frana RO Multumesc pentru sprijin.Astept sa vina mecanicul sa vada daca placutele sunt terminate sau si discul de frana..
Dansul mi-a zis ca se va uita sa vada daca mai are ceva piese prin atelier( a fost si va ramane un oltcitist convins, desi acum cateva luni de zile, i-au furat oltcitul din fatza casei..Nici in ziua de azi nu l-a recuperat).

Asadar, sa vad ce are pana la urma si daca nu are piesa, va contactez.
Profit de ocazia asta sa vad si ce hibe mai are(ma bate gandul sa plec cu familia la mare, cu oltcitul(decat sa fac cu trenul 18 ore...distanta deva-bucuresti-eforie)Insa, sa vad daca e totul ok-(o probl are insa, zgomotul de la bendix ...)
de anul trecut am inceput sa cunosc mai bine masina:)

toate bune esti din Deva ? pune un nr de tel pe forum . eu vin des la Deva poate ne intalnim. barutzu,
uite un nr de telef:
0766.292.113 ok cand vin la Deva te sun ,daca vii sau treci prin Petrosani ,ma poti suna la nr. de la avatar.
andy_tag a scris:(... i-au furat oltcitul din fatza casei..Nici in ziua de azi nu l-a recuperat).

Se mai intampla asa ceva?

In ceea ce priveste problema ta, parerea mea este sa nu mai circuli cu masina asa. Inlocuirea placutelor este, ca sa zic asa, o operatiune elementara. In schimb inlocuirea discurilor e ceva mai complicata. se mai intampla...cat despre placute , in seara asta ma duc sa rezolv problema..
andy_tag a scris:

ma bate gandul sa plec cu familia la mare, cu oltcitul(decat sa fac cu trenul 18 ore...distanta deva-bucuresti-eforie)

ia notitze de pe forum,cite 2-3 numere de telefon ale forumistilor din orasele prin care urmeaza sa treci..si o vei scoate la capat in cazul ca...

(ori in momentul cind esti in concediu si pleci la drum..lung...nu mai conteaza decit destinatia ..orele nu mai conteaza,ptr ca daca conteaza ,nu e concediu,e raliu.)
andy_tag a scris:acum cateva luni de zile, i-au furat oltcitul din fatza casei..Nici in ziua de azi nu l-a recuperat).

In Romania se mai fura Oltcituri?
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Sistemul de franare Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum