Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Probleme cu accesarea forumului

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
YNT are probleme cu accesarea forumului de acasa
ii apare urmatorul mesaj: Accesul tău pe acest forum este blocat pentru o anumită periodă de timp sau definitiv
Pentru mai multe informații, te rugăm să contactezi webmaster-ul sau administratorul forumului

A resetat rooterul pentru a lua un nou IP....aceeasi treaba

HELP Sa mai reseteze pt obtinerea unei noi adrese de IP, sau sa ne de-a IP-ul de pe care intra mereu. acum are ip: 79.114.14.76
dupa o deconectare: 79.114.14.126

da e aleatoriu...pt fiecare reconectare la net, alt IP

daca se poate debloca toata clasa...sau ceva.... OK, a trecut ceva timp, sper sa nu mai fie probleme, deci am retras acum blocarea claselor de adrese ce afecta RDS Timisoara.
YNT a fost o victima colaterala. Imi pare rau.
multumim De 2-3 zile am o problema in acesarea forumului, mai exact, forumul nu se incarca. trebuie sa incerc de 2-3 ori ca sa reusesc sa intru, iar dupa logare, problema se mentine.
Pe aceasta cale, il rog pe administrator, sa mute topicul de la on-line si cel de la cafenea, pe topicul mare de cluburi.

Multumesc

LE. ca sa modific acest mesaj mi-a trebuit 10 min ... conexiunea mea la net, merge foarte bine si nu am probleme asemanatoare pe alte forum-uri/site-uri. dorudoru are probleme cu accesarea forumului...
ceva legat de IP-ul pe care il are...

iar e blocata vre-o clasa de IP de prin TM? Salut, m-a sunat userul Alex Filip si mi-a spus ca nu se poate loga. (ceva probleme cu parola). Daca se poate rezolva, merci anticipat!
talash a scris:Salut, m-a sunat userul Alex Filip si mi-a spus ca nu se poate loga.
A fos t anuntat Adminul. Acum o problema similara a patit talash, nu se mai poate loga si a incercat de pe mai multe calculatoare: serviciu, acasa, modem din ala de la Vodafone. Mesajul e "The page cannot be displayed
The page you are looking for is currently unavailable. The Web site might be experiencing technical difficulties, or you may need to adjust your browser settings."

Merci de ajutor.

L.E: s-a rezolvat, multumesc. domnu' iulicuta2000...are probleme cu accesarea forumului
a incercat sa schimbe IP-ul, sau userul (i-am dat userul meu), dar ii zice aceeasi chestie:

Accesul tău pe acest forum este blocat pentru o anumită periodă de timp sau definitiv
Pentru mai multe informații, te rugăm să contactezi webmaster-ul sau administratorul forumului.

rezolvare?
valib a scris:domnu' iulicuta2000...are probleme cu accesarea forumului

La informatiile despre contul lui, scrie ca are "ban - 3 zile". Ultimul lui mesaj este la "01 Iul 2009, 00:09". Ciudat... nu am vazut sa fi facut prostii sau nu am fost pe faza Foarte tare frate:
"EU: iulicuta2000
ban - 3 zile
Iulicuta: da de ce??????"
Asta acum 5 minute pe mess.
Nu stiu de ce, dar nici el nu cred ca a fost pe faza

L.E.: Cred ca din cauza mesajului de pe topicul depresiune & consum mic, unde m-a facut putsa, dar avand in vedere ca suntem prieteni, ii permit sa foloseasca "apelativul" respectiv, nu de alta, dar asa ne mai "alintam" noi
Pacat, pentru ca nu a creat nici un flame si nu a jignit pe nimeni.
Am ajuns la concluzia asta, pentru ca a disparut si mesajul lui si urmatorul al meu.
Inteleg ca regulile au inceput sa se aplice mai strict, dar puteati foarte bine sa-i editati mesajul si sa-i dati un MP de avertizare.
7thRaven a scris:
Iulicuta: da de ce??????"

Preventiv DJ-05-RSG nu se poate loga pe forum.
Scrie userul, parola...da sign in...si nu face nimic

help.... Contul este in regula. Nu e nici o problema.

O precizare importanta. Daca vreti sa va schimbati parola, sau ati uitat-o, sau pur si simplu nu mai functioneaza (desi e improbabil sa fie din cauza forumului), atunci aveti la dispozitie un link unde va puteti recupera parola.

In pagina principala, se acceseaza linkul LOGIN, apoi acolo unde va cere numele si parola, sub acele campuri exista un link: Mi-am uitat parola. Apasati acel link, scrieti adresa de email folosita la inregistrare, si se va trimite automat un email cu informatii despre cum se reseteaza parola.
(Atentie, toate incercarile sunt monitorizate)

Este extrem de important ca adresa de email trecuta in datele contului sa fie corecta si valida.
Ii rog pe toti care au adresa de email invalida sa corecteze urgent problema.
Am sa trimit cate o solicitare pe privat pentru toti membrii forumului care nu au o adresa de email valida, si daca intr-un interval de timp suficient de lung, nu voi constata remedierea situatiei, am sa suspend conturile respective.

Inca o precizare importanta.
Din motive de securitate, nu imi solicitati sa resetez si sa trimit parola la alta adresa de email decat cea care figureaza contului de pe forum, deoarece nu am sa fac acest lucru! In caz exceptional, pot reseta si trimite o parola, dar doar pe emailul asociat contului.
Repet, Forumul ofera instrumentul necesar pentru a va rezolva singuri eventualele probleme aparute.
Evident, daca sunt probleme de orice alta natura, am sa ofer asistenta necesara.
Iulica moare pe langa calculator, nu mai poate, face spume, vrea sa scrie pe forum
Ideea e ca i se pare ca au trecut cele 3 zile. acum ca am revenit as dori sa stiu pentru ce am primit ban 3 zile Ai primit ban pentru modul cum te adresezi pe forum.
Am mesajul tau, dar chiar nu e cazul sa-ti dau citatul.

Cum va vorbiti in privat, pe mess, fata in fata, va priveste, te priveste, dar pe forum te rog sa te exprimi civilizat. In plus nu esti la prima abatere.
o sa urmaresc de aproape sa vad daca se tine cont de asta la toata lumea
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum