Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

prindere geam in macara

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
cum se prinde geamu de macara, ca imi pica de fiecare data cand incerc sa l las in jos? am incercat sa-l lipesc si cu pasta de etansat, si tot nu sta pe profilul ala in "U". astept sfaturi. ms Daca mai este garnitura aia de cauciuc pe geam/in profil, strange cu patentul profilul u si impinge bine geamul in el. Daca nu, cauta o garnitura de cauciuc. Sau ce-o fi ea. pai e garnitura aia de cauciuc...da nu stiu cum sa strang profilu ala, ca patentu nu prea pot sa-l bag pe acolo, si nici nu am atata forta sa l strang bine... pai daca iese de pe geam ...
prinzi geamul cu banda sa nu cada, dai macaraua in jos, scoti piesa aia de pe macara (o impingi spre stinga) si vezi ce-i acolo
la mine e mincata de rugina si cind am strins-o s-a comportat ca si cum s-ar rupe daca as mai misca-o de vreo 2 ori
inainte de a o pune la loc am curatat-o de rugina si am lipit cu silicon cauciucul ala care vine in ea, iar inainte de a o pune la loc am bagat silicon si in canalul unde vine geamul
acuma astept sa se usuce si sa vedem daca o sa tina, daca nu trebuie alta chestia din aia metalica Nu trebuie sa scoata neaparat macaraua! Pur si simplu scoate sina geamului si dupa are grija sa o regleze cum trebuie.

LE: Ah.. am citit ca sa dea macaraua jos. ) Da, dai macaraua in jos si scoti sina metalica. Lipesti cauciucul pe geam si dupa pe sina si nu mai ai treaba. Spor! eu iti recomand cu caldura sa pui alt geam! Schimbă cu totul suportul geamului.
În funcție de sstare, schimbă macaraua cu totul, deși nu prea cred ssă fie nevoie. De obicei, doar suportul ruginește și dispare...

Dacă n-ai. oi găsi eu să-ți donez...
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum