Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

greu la deal cu cai putini
Pagina Anterioară  1, 2

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
nu moca extra moca nustiu cum sa va multumesc . dar sa stii ca dau eu ochii cu tine si am sa te fac sa pierzi o zi la Petrosani fratilor am cautat pe mai multe topicuri si nu am gasit raspuns la problema mea : la flansa cu trei suruburi dintre cutia de amestec si tubul de iesire gaze [ partea dreapta ]a inceput sa iasa ceva crema neagra un fel de funingine amestecate cu apa ,benzina sau ulei ,ati patit careva asa ceva ? sa fie fisurata cutia de amestec?dati o parere. daca e fisurata cutia de amestec nu iti sta la relanti
probabil s-a fisurat sudura intre teava de pata calda si flansa aia,sau doar nu se mai imbina etans,ce iese pe acolo e doar condens amestecat cu negreala de pe teava multumesc mai linistit abia am dat gipsu jos si ma gandeam ca am de lucru . . Despre ce gips vorbesti? De ala de la picior. Uf! Cum te simt acum Barutzu? naspa parca nu e al meu . E mai usor acuma.Nu-i asa?Si...........parca si masina merge mai repede acuma.Nu? Insanatosire grabnica Barutzu! Si nu forta piciorul, nu are rost. Stai calm, fa exercitii fizic usoare dar repetat, de mai multe ori pe zi. Insa nu forta picorul! E pacat sa te bulesti iar.
barutzu a scris:pentru cei interesati .modificarire... rulmentii cu ace inlocuiti cu bucse ,

De unde se pot procura bucse care inlocuiesc rulmentii cu ace?Si cam la ce pret?? eu am facut la strung . dar materialul e problema , e ceva special ce se foloseste la coliviile [lift]cu care coboram noi in mina .

sambata vin la Tg Jiu ma intalnesc cu robertino .
barutzu a scris:eu am facut la strung . dar materialul e problema , e ceva special ce se foloseste la coliviile [lift]cu care coboram noi in mina .

sambata vin la Tg Jiu ma intalnesc cu robertino .

( pacat ,ca vroiam si eu sa pun bucsi dinalea,da asta e, poate oi reusi si eu sa dau o fuga pana in targu-jiu sambata dupa-amiaza,ca de la motru pana in targ nu-i mult si poate ne-om intalni,sa ma injuri putin cand o sa-mi vezi olteanu )

P.S: si cum se numeste materialul ala? numele original nu 'l stiu dar noi ii zicem duriflex sau futarovca . =http://img2.imageshack.us/i/dscf0451c.jpg/][IMG=http://img2.imageshack.us/img2/9315/dscf0451c.jpg][/IMG][/URL] [IMG=http://img2.imageshack.us/img2/dscf0451c.jpg/1/w3072.png][/IMG]

scuze nu am reusit . multumesc ,prietenii stiu de ce . cu placere

aici chiar e deal Straja unde a fost si raliul.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum