Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

GL-01-MBG - snc.symplu.car
Pagina Anterioară  1, 2, 3

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Am priceput. Mai bine le cumpar gata modificate. Trebuie sa aibe cineva pe aici pe forum.

De la 15-20km de mers continuu, la cat se incingea motorul si se aprindea ledul in bord, astazi a scazut la 3-5 km. I-am schimbat uleiul, de filtru nu am mai avut bani. Rezultatul = ZERO ! Se incinge imediat, si miroase si urat, nici nu pot sa pun mana pe furtune sau pe filtrul de aer [ carcasa de plastic ] si astea se incing.

Adevaru e ca a fost si extrem de cald azi, naduseala, fara pic de adiere. Mai incerc si maine sa vad cum sta treaba. Filtrul de aer, arata cam jalnic, oare sa contribuie si asta la incalzirea excesiva a motorului ? N-ai treaba. Nu are voie sa se incinga asa. Eu merg zilnic cu masina 50km in timpul serviciului si nu are nimic! Ieri am mers toata ziua.... filrtul de aer...este un element de la care multe oltcit-uri au luat foc. ma sperii..
fac o poza la filtru sa-mi spuneti daca trebuie schimbat sau nu.

LE. MA C@C pe el de clicknet. Nu pot sa fac upload nici pe mess, nici pe forum .. nicaieri.. X(X(

Aveti vre-o unul TeamViewer instalat, sa intrati la mine sa va uitati la pozele cu filtru si cu motorul ? programu asta merge.. atat.

am deschis team viewer daca e cineva pe aici sa se conecteze cu:
ID-377 022 716
PASS-2331
Doar daca puteti sa imi dati un sfat. Altfel nu va arat nimic gata s-a rezolvat. Filtrul de aer ... era aspirator de praf.

Cumparat unu nou nout, si unu de ulei .. acuma merge bine, nu se mai aprinde becul nici dupa ce am mers 170km, ieri cu masina. Filtrul de ulei al meu avea in jur de 20.000 km facuti... L-am schimbat acum 1-2 ani de zile.. numai stiu .. De la el se pare ca se aprindea becul.. Ma, eu nu am schimbat filtrul de aer, decat l-am suflat cu aer comprimat, si se cunostea diferenta. Al tau cred ca avea bucati de asfalt in el de era in halu` ala de infundat defapt era legat cu ata de aia de legat buchetul de flori, ca sa nu cada cartonul de pe el :+ Se explica si cum toate pareau prea in regula la masina, am mai observat ceva la ea si nu-mi convine... Roata dreapta spate, este un pic mai in interior decat celelalte ... si s-a vandut masina. Sper ca asta noua sa numai faca atatea probleme.. .. mi-e dor de oltean.

Pretul de vanzare a fost de 2800 ron. Negociat si vandut cu 2500ron. FARA sistem audio, fara eleron, fara bare / praguri/ huse etc...

Au ramas doar jantele pe ea si investitia din motor si de la colantare. Masina cred ca a ajuns pe undeva prin braila sau in satele din jur. Scuzati de intervenite ,dar vreau sa fiu contactat de tine pe privat/urgent!!!!!!!!!!
symplu a scris:... si s-a vandut masina. Sper ca asta noua sa numai faca atatea probleme..

Cuuummm ? Ceee? Pacat ..... "Asta noua" fiind tot Oltcit ?
denis94 a scris:
Cuuummm ? Ceee? Pacat ..... "Asta noua" fiind tot Oltcit ?

De ce sa fie pacat? a vandut-o si el pana ce avea un pret masina, ca daca o mai lasa nu stiu daca lua atat mi-am luat Cielo acuma. Il am de o saptamana, dar nu sunt foarte multumit de el. Exista diferente enorme intre oltcit si cielo, dar parca tot mai draga mi-a fost aia. CUM ai vandut-o bre cu 2500 de lei !??!?!? Si eu ma chinui sa o dau pe a mea cu un amarat 1800................. Ai dat-o cuiva de pe forum?Daca nu, e logic de ce a reusit sa ia suma asta pe ea.Felicitari care sunt diferentele alea enorme ? cred ca l-a interesat faza cu prima de casare pe cel care l-a luat.. Parerea mea ca il cam durea in spitz cum arata cel care a luato!
Iulius_je a scris:CUM ai vandut-o bre cu 2500 de lei !??!?!? Si eu ma chinui sa o dau pe a mea cu un amarat 1800.................

Pune-i un afis mare pe ea cu DE VANZARE si NR TELEFON, baga-i benzina si fa doua ture cu ea prin satele astea: MATCA, COROD, FURCENI, COSMESTI, SALCIA - SILISTEA.

Eu mi-am vandut-o in CARAPCESTI. Nu este de pe forum, tipul, ca nu bate netu prin satele astea. Eventual pentru o vanzare mai rapida, pune-i si un CD cu Guta in geam, doua flacari pe usi si e imposibil sa nu se gaseasca cel putin 2 cumparatori intr-unul din satele de mai sus. Nu glumesc.

Spor la vanzare!

Diferentele enorme dintre oltcit si cielo sunt:

- aerul conditionat
- ABS-ul care stiu ca il are, dar nu stiu diferenta dintre cu si fara abs
- nu ploua in ea ( in a mea intra apa pe undeva pe sub bord... ma uda la picioare )
- motor pe injectie
- 4 USI !
- este pentru familie.
-----------------------
Iar ca sa nu zic nimic rau de Oltcit, ca am iubit masina aia mai mult decat pe mama, NU ESTE NIMIC pe lumea asta mai frumos decat mersul cu viteza intr-un oltean batran. Senzatii ca cele traite in Oltcit, nu cred ca vor mai fi.

L.E. + ca in oltcit am facut prima oara sex .
In cielo faci a doaua oara=))?
Faza cu flacarile si manele dale dracu nu merita.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3
Pagina 3 din 3
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum