Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Cerere de stergere a contului

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Rog Administratorul sa stearga contul meu de pe acest site.

Cer scuze celor cativa prieteni pe care mi i-am facut, sunt sigur ca vor intelege si va asigur de respectul si consideratia mea.
Am si altceva mai bun de facut in viata decat sa ma enervez din cauza unui nesimtit care isi bate joc de oameni, din cauza unui Administrator care nu vede sau nu vrea sa vada ce probleme au cei de pe urma carora castiga o paine, a unor moderatori care habar n-au care este rolul lor aici.

Acestora le urez balacareala placuta in mocirla in care se scalda. Probabil ca impreuna cu adriannnn va respectati intre voi. Nu insa si pe membrii forumului.

Cu parere de rau,

Eliade George
Eliade George a scris:Am si altceva mai bun de facut in viata decat sa ma enervez din cauza unui nesimtit care isi bate joc de oameni, din cauza unui Administrator care nu vede sau nu vrea sa vada ce probleme au cei de pe urma carora castiga o paine, a unor moderatori care habar n-au care este rolul lor aici.
Destul de dur atacul.
Forumul este o activitate ANEXA si administrat din placere insa, TIMPUL e o problema a multora.

Sa nu lovim in cei pe care nu-i cunoastem.
Eliade George a scris:...................
Mi ar face o reala placere sa va exprimati public pozitia.

Eliade George.

Pentru ca ati solicitat sa va raspund public, trec raspunsul dat pe mesageria privata si public.

[Citat:]
Mi-am exprimat public parerea, dar se pare nu ati citit-o decat dimineata. Cred ca era mai simplu sa nu fi facut atata agitatie pe forum, ci mai degraba sa ma fi instiintat ca Adriannn a inceput sa scrie pe forum. Cum am explicat si in mesajul de la administrative, nu i-am blocat contul tocmai ca sa se poata discuta cu el. Acum cateva zile v-a cerut datele personale pentru a va trimite banii, si ca urmare si-a luat singur permisiunea sa posteze. Doar ieri seara am constatat toate acestea, si sigur, i-am interzis accesul pe forum.

Nu stiu de unde pana unde spuneti ca Adrian e moderator, sau ca e in legatura cu mine, sau ca invarte sfori pe acest forum. Puteati sa ma intrebati direct si cred ca asa era cel mai corect.
Apoi in alta ordine de idei, nu castig nici un ban de pe urma acestui forum, ba din contra platesc, imi pierd (cu bun folos zic) timpul cu modificari de cod, update, site si supravegherea discutiilor, cu corespondenta administrativa ce tine de utilizarea forumului.
Nu cred asadar ca e cazul sa folositi astfel de cuvinte "eu deja sunt scarbit si uimit de lipsa de reactie a admin si a moderatorilor"... Pacat e ca ganditi asa.

Prea multe in acest caz nu pot sa fac. Am abordat problema psihologic, de asa natura incat Adrian sa se simta obligat moral sa trimita acei bani. Asa am procedat, dar trebuia putina diplomatie... ... ...

Referitor la politica de conturi de pe forum. Nu se poate sterge un membru de pe forum, nici chiar la cererea lui. La fel si pentru mesaje. Acestea se sterg doar in masura in care intregul topic nu mai prezinta importanta. Daca cineva nu mai doreste sa faca parte din acest forum, imi pare rau sa spun, nu ii ramane decat sa nu mai scrie.

Eu zic sa va mai ganditi, cred ca v-ati lasat prea usor prada sentimentelor, bazate pe presupuneri nefondate, si poate va razganditi. Parerea mea este ca ati fost tratat cu respect de catre toti membrii forumului cu care ati discutat, si nu vad un motiv serios pentru a va retrage din aceasta comunitate.

Oricum, eu apreciez pasiunea de care dati dovada, si va doresc mult bine.
admin.
Buna seara,

Fara prea multe justificari, desi ma simt ca naiba ca pur si simplu mi-am iesit din pepeni si as avea o tona de scuze de cerut unora sau altora, spun simplu ca imi pare rau. Si ca s-a ajuns aici, si ca reactia mea a fost poate prea virulenta.
Va multumesc si pentru ca in sfarsit ati luat masuri de suspendare pentru adriannnn. Bineinteles ca nimeni nu il poate impiedica sa isi faca un nou cont sub o identitate falsa. Insa asa cel putin onoarea mea e spalata.Ca de bani..Credeti-ma ca nu era usor sa stau cot la cot cu adriannnn pe forum, ma simteam oarecum in pozitia fazanului. Asa cel putin e clar pentru toata lumea. E un escroc si trebuie tratat ca atare. Si daca mai are un pic de onoare si totusi imi trimite banii, voi avea grija sa cer scuze pentru aceste cuvinte. Scuze pe care, totusi, ar fi trebuit sa mi le ceara el, la naiba.. In fond putea sa ma roage sa-l imprumut cu doua milioane...

...vaisambahar....acu vazui....ce-i aia legionar II, frate??? Si ce stele...
Merci beaucoup, ce'nseamna sa faci putin scandal....
Sefu', iarta-ma, te rog, serios acu, da' nu trebuia...

Acuma ce obligatii am? nu ai nici o obligatie. legionar 2 e gradul in functie de nr de mesaje scrise.
bine ai revenit Adica cum s-ar zice,ca daca esti legionar II,e o chestie dom-le.Adica ai un fel de grad.Nu mai esti legionar simplu.Ci unul mai avansat.Stii cam cum?E ceva in genul Legiunea Straina Francez,numai ca e ceva mai complicat. Aha, pricep, care va sa zica nu sefu m-o urcat in grad...deci ma ploconeam la o masina...
Da' totusi nu depun juramant?

Inca o data scuze. Voi fi mai retinut emotional.

Multumesc de welcome back. Buna ziua, cred , sper sa nu fie tarziu dar la fel ca si colegii care au scris mai sus, sunt de parere ca rezolvarea nu se afla prin retragerea dumneavoastra de pe forum. Este pacat ca ati fost tepuit, dar cred ca sunteti mai de folos ca membru al forumului. Spuneati ca sunteti mecanic, prin sfaturile dumneavoastra pueti sa ajutati pe cei mai tineri si mai neinstruiti in ale mecanicii, impartasind experientele si experimentele dumneavoastra (bineinteles cele legate de domeniul auto) puteti sa oferiti un alt punct de vedere si o alta perspectiva, ceea ce e foarte important. Ideea principala e ca mai multe capete gandesc mai bine ca unul singur. Cat despre evenimentul nefericit, sper sa rezolvati intr-un fel sau altul - si eu am fost tepuit, nu de catre un coforumist dar e aceeasi senzatie - suma pe care ar fi trebuit sa o recuperez se ridica la 1000 lei noi - si pe care nu ii voi vede in vecii vecilor. In principiu noi sa fim sanatosi ca belelele curg.
Cu stima, Yulian. Merci, Yulian, simpla compasiune a voastra ma ajuta enorm sa depasesc momentul. Am mai spus, nu banii in sine reprezinta o problema, ci situati ingrata in care eram pus. Am mai avut o data de mult un prieten pe care l-am imprumutat cu o suma mare de bani. Trebuia sa mi-i inapoieze intr-o luna. Am asteptat eu dupa expirarea termenului o saptamana, doua, dar ce ma exaspera era faptul ca nu aducea vorba de bani. Facea tot felul de glumite, era f spiritual. Intr-o zi vine cu un banc. Il zice si rade de se prapadeste. In timpul asta il intreb de bani. Ii cade fata. Se duce nu stiu unde si in juma de ora vine cu banii. Apoi tot el, suparat pe mine, ca ce credeam, ca sta in banii meii...Trecuse termenul cu o luna. In principiu nu era o problema, dar sa fi spus si el ceva..
Asa si cu adriannnn. Sa fi dat un semn de viata, ceva.. Dar el imi dadea inchis.

Scuze ptr o divagatie..
Eliade George a scris:Aha, pricep, care va sa zica nu sefu m-o urcat in grad...
Da' totusi nu depun juramant?

.

l-ai depus o data...sau de doua ori...sau chiar de trei ori ...patru chiar ..pina acum.
In urma vanzarii Oltcitului CJ 10 DJL,sumbsemnatul rog adminitratorii sa-mi stearga contul.Va multumesc anticipat si bafta in continuare!
Administrator a scris:
Referitor la politica de conturi de pe forum. Nu se poate sterge un membru de pe forum, nici chiar la cererea lui............. Daca cineva nu mai doreste sa faca parte din acest forum, imi pare rau sa spun, nu ii ramane decat sa nu mai scrie.

Scrie mai sus, trebuia doar citit Buna seara,

Pentru ca, se pare ca aici ar putea fi zona ..despartirilor'' , si eu va spun ,,la revedere'' (dupa 15 ani de respect ,,Oltcit'' si doar 2 ani de ,,forum''), va doresc sa ramaneti la fel de pasionati de masinile si preocuparile dvs., sper sa ii apreciati in mod deosebit pe cei de pe forum care demonstreaza corectitudine, profesionalism, abilitati native si dobandite, lupta pt. o limba romana corect utilizata si demonstreaza responsabilitate pt. cele spuse sau asumate.

Sanatate maxima - dvs. si celor dragi !

Cu bucuria de a fi cunoscut personal / live, pe cativa si pe altii - pe forum dar, cu marele regret ca n-am putut cunoaste si pe alti forumisti, va asigur de tot respectul meu.

Marcys,

(P.S. - o sugestie pt. administratori / moderatori : in situatia in care, uneori, anumiti ,,forumisti'' se autointroduc intr-un topic DOAR pt. misto / glumite doar de ei gustate / fara legatura cu fondul subiectului, ei si ,,urarile'' lor, SA FIE REDIRECTIONATE DOAR CATRE ACESTIA / sa se distreze intre ei SAU sa li se creeze o altfel de ,,cafenea'' - cu toate ca nu se justifica efortul celor ce au creat si intretin site-ul)
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum