Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Praguri mancate la exterior.

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Va salut. Vreau si eu niste pareri, sfaturi. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Ambele praguri sunt mancate la exterior cam grav. Cel pe dreapta este foarte rau(a fost lovit/indoit), cel de pe stanga mai putin.

Dati-mi o idee, ce-as putea sa fac, cum sa le schimb, unde gasesc si cat m-ar costa niste praguri de tabla noi.

Asa se intampla daca n-ai grija de punctele de rugina.. Rusine sa-mi fie! prag nou...fara rama usa...180lei parca?
prag nou...cu rama usa...220lei parca?

preturile nu le mai retin exact...da am adus pt un forumist....

mai ieftin cred ca ar fi sa iti faca un tinichigiu din tabla de 2-3mm grosime
taiat vechiul prag, sudat noul prag
cosmetizat cu grund/vopsea...si aia e

dupa aia umplute cu tratament de ceara...
sau old-school: bagat cate 2litri de ulei, plimbat in masina 2-3 saptamani...scurs uleiu, infundat gaurile, si aia e Mdeah.. Nu stiu unde si cat m-ar costa in Ploiesti undeva la un tinichigiu. Sa vad. Mersi oricum.
andivoicila a scris:Mdeah.. Nu stiu unde si cat m-ar costa in Ploiesti undeva la un tinichigiu. Sa vad. Mersi oricum.

Daca ai drum prin Bucuresti, anunta-ma cu o zi inainte si te duc eu la un tinichigiu bun si ieftin. In caz ca nu-s prea mancate, se pot "completa" cu tabla groasa. la cum le-am vazut eu merg completate cu tabla groasa,dar eu i-as recomanda sa le schimbe cu totu,de facut se fac ca nu-s asa complicate,depinde de tinichigiu,si mai ales de cheful de munca Baietii, cine stie sa-mi spuna aprox. cat m-ar costa la un tinichigiu refacerea pragurilor? Mersi frumos

@valib - preturile alea pt praguri sunt pe pereche sau bucata? Am gasit prag nou la 36 lei in magazin(doar ca exista doar de stanga).
andivoicila a scris:
@valib - preturile alea pt praguri sunt pe pereche sau bucata? Am gasit prag nou la 36 lei in magazin(doar ca exista doar de stanga).

imposibil...

pretul de 180 / 220 e pentru o bucata prag, cu armatura interioara (o tabla perforata), si cu rama usii

poate ai gasit niste praguri de acum 30ani, ramase pe stoc, la pretul de acum 20ani Nu, domne. Chiar vorbesc serios. Poate o fi doar tabla de la exterior?! Chiar nu m-am uitat sa vad daca are si armatura in interior. E fara rama usii. nu mai sta pe ganduri..ia-o acasa.
andivoicila a scris:Nu, domne. Chiar vorbesc serios. Poate o fi doar tabla de la exterior?! Chiar nu m-am uitat sa vad daca are si armatura in interior. E fara rama usii.

sal daca vrei pot sati fac eu pragurile din tabla sai nu mai dai atitia bani si pe praguri si la tinichigiu facem contra pragurile ca sigur si alea sint mincate bagam ulei in praguri sa nu le prinda rugina repede le antisonorizam cu vopsea cauciucata sa tina mai mult facem orice tel.0722690164 mail cristicristian1980@yahoo.com
cristicristian a scris: sal daca vrei pot sati fac eu pragurile ...

Pt asta nu e nevoie sa deschizi zeci de topice cu "tinichigeria ...........".

Cine doreste, poate citi la Vinzari-Cumparari un singur anunt.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum