Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Team 460 - Bazarul ... de raliu
Pagina Anterioară  1, 2

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Raliu
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Omu', ca orice cetățean român tradițional, nu știe nici ce e cu el. Deocamdată nu se poate umbla la mașină, vrea s-o ducă la prima de casare, dar nu are bani de nouă; tre' să se intereseze... și alte prostii.

Oricum, într-un final, o să le obțin: numai că nu săptămâna asta, nu.
Cel mult pot să fac un drum de Buftea să aduc celelalte fierătanii (Cristi știe) mai puțin cele pomenite.... nu-i nimic,te asteptam cu bratele deschise,si cu trusa de scule pregatita sa facem treaba Zeph eu zic sa demontezi claxonul inainte sa vi in coace... altfel cine stie cand o sa inceapa masina ta sa claxoneze... Ar fi frișca din vârf, și așa ai făcut prea multe valuri cândva, dacă vrei să faci cunoștință cu cheia de roți, încearcă.... Hai ma Zefi, fii serios, n-am face noi asa ceva. Suntem oameni cu imaginatie, nu ne repetam. Asa ca, la plecare, poate la schimbarea treptelor de viteza se vor deschide geamurile.... Sau haionul. Tot trebuie să merg înspre nord, nu-ți dai seama că te fugăresc până în Brașov ?
Deci să înțeleg că onorezi cu prezența. Bun, chiar îmi doream să te revăd! Inca nu stiu sigur nimic. Posibil sa nu vin pana la Buftea weekendul asta. o mica bataie televizata vrei? Mă bag la nani. Să ne vedem cu bine mâine! Am ajuns cu bine înapoi. Camerele naibi... să curgă amenzile fără număr fără număr

Am predat marfa, după cum spunea un "vinovat", dacă măcar banii de înmatriculare ies, tot e bine.

Ne-am jucat de-a stricatul.... iaca:
Am mai scris o data, dar a disparut: stie careva vreo vulcanizare unde se pot monta tinte pe cauciucuri? Sasu chiar cauciucuri cu tinte, noi sau secound? Ca a venit iarna grea.... Daca e pentru masina de zi cu zi, sa circuli pe drumurile publice, nu cred ca ai voie cu asa ceva. Dar pentru raliu sigur se gasesc deja cu tinte, sa pui tintele dup`aia ... nu prea cred. Nu e pentru zi cu zi. Exista niste "pistoale" cu care se monteaza cuiele in pneurile prevazute cu locase pentru asa ceva, dar vulcanizarile de la noi nu au asa ceva, din cauza ca nu sunt legale pe strada pneurile cu crampoane.

Daca vedeti pe undeva pneuri cu crampoane, dati de stire. 4 bucati ar fi ideal. Merci. Stiu eu de unde se pot cumpara gume cu crampoane de zapada.... dar nu prea cred ca se gasesc pentru oltcit...
Adica singurele dimensiuni care le aveau erau 33" si 35" Ai dreptate, sunt cam mici pentru Oltcit. AdyF avea pe Oltcit cauciucuri cu tinte... de suna pe asfalt ca un caine de apartament pe gresie Dar nu stiu de unde poate ne spune el. Am avut , nu mai am.Le-am luat sh de undeva nu mai tin minte de unde.Daca gasesc va dau de stire. Salut baietii.
1. Am vorbit de poanta cu sponsorizarea, astept raspuns ca nu e directoru-n tara momentan.
2. De anvelope tintate va pot face eu rost, dar costa. Imi poate aduce vara-mea din Grecia. Cica s-ar gasi sisecond hand p-acolo. kft vezi daca poti afla si un pret, si a se lua in considerare ca etapa de la comandau e pe 16 ianuarie (corect me if I am wrong) 16 ianuarie?? Damn! Cam repede... In cazu' asta, va trebui sa se plateasca si transportu' anvelopelor, vara-mea nu ajunge in Ianuarie in Romania. Se pot pune la autocar... iwa, eu am gasit cum ca s-a propus pe 23 ianuarie: http://www.autocrono.ro/modules.php?name=Stiri2&op=show&id=244

Depinde si de starea drumurilor, daca nu e zapada pe drum, se amana.

On topic: masina e cocotzata (vorba vine, am adus-o la inaltimea standard a unui Oltcit), cu amortizoare schimbate, ieri s-a inlocuit conducta de benzina cu una ceva ma mare in diametru, astazi trebuie pusa noua pompa de benzina (baga cam 120 litri de benzina pe ora, la 0,3 bar).
Tot ieri s-a montat de catre talash scutul de la rezervor, scaunul din dreapta si centurile.
Datorita lui iulicuta, avem din nou faruri, semnalizatoare & stuff, ca a montat la loc satelitii.
De asemenea s-a mesterit un scut fata mai adecvat situatiei (acoperite gaurile din dreptul busonului si ale tavitelor de caldura cu tabla sudata). Nu sunt 100% multumit de scut, dar am fost declarat oficial carcotasul grupului. Astept bebelushele.
kft, multumim de implicare. Pe praful ăsta mă ?? Vorbit de anvelope. Nu pot face rost decat Michelin noi si costa... fara numar mancatzas! Imi pare rau. Multumim KFT, nu cred ca merita sa investim intr-un set de gume noi doar pentru o cursa... care nici nu stim daca se tine sau nu. Insa inca mai cautam sh.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Raliu Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum