Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Teleorman

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
In cadrul acestui topic sunt rugati sa scrie doar cei din judetul Teleorman. adica nu-i nici un pasionat de oltcit in teleorman?? Eu sunt din Alexandria. Mai bine zis parintii mei sunt din Alexandria, eu stau in Bucuresti si vin in Alexandria in week-end, de obicei. Se pare ca pe la noi pe acolo lumea prefera draciile.....
Or fi indragostiti de IRMA ..... Din punctul meu de vedere este cam greu sa fi fan Oltcit, si iata de ce.
Dupa ce am condus Dacia mult timp, am avut in folosinta un Axel vreo 2 ani de la un prieten care avea mai multe masini si nu vroia sa ii rugineasca Oltcitu stand. Este net superioara Daciei - directie, viteza, frane etc. Daaaaaaaaaaar. Parerea mea este ca se intretine greu. In primul rand consumul, mai ales pe timp rece. Apoi mi s-au intamplat mai multe chestii. Mi s-au spart paletii si am fost nevoit sa merg la service ca am inteles ca se da tot botul jos pentru inlocuirea lor( la Dacie se desfac 3 suruburi). Am patit chestia aia cu opritul masinii in mijlocul unui lac din cauza delco-ului situat prea jos(aici mi s-a parut greu si cu reglarea platinei cu toate ca nu am fost nevoit sa o fac). Mi s-a rupt cablul de ambreiaj si am fost neplacut surprins sa vad ca este ascuns pe sub masina, si am apelat tot la service. Mi-a cazut maneta de viteze ca se uzase biloiul ala(pe asta am schimbat-o eu). Si chestia care m-a stresat cel mai tare a fost temperatura motorului ca daca ii puneam panoul calandru mi se aprindeau becurile la ulei si faceam mereu crize. Acum e si timpul asta ciudat ca dimineata este frig si mai tarziu este cald. In orice caz mi s-a parut sacaitor pune panou', da jos panou'(un fel de dezbracate imbracate).
Acum sunt aici pentru ca am nevoie de o masina cu care sa fac doar cateva drumuri pe luna la tara(40km) si eventual un concediu pe an, si nici nu stau prea bine cu banii. Am vazut insa ca se poate cumpara un Oltcit bunut cu bani relativ putini.
Avand in vedere aceste circumstante sunt dispus sa-mi asum riscurile si poate in timp ii prind jmecheriile si incep sa-l indragesc. salutare!!!este cineva din turnu magurele pe aici????ca mai ajung si eu din cand in cand pe acolo(la rude) si vroiam sa cunosc si oltcitari de acolo(ca am vazut ca oltcituri sunt destule)...NUMAI BINE!!!! Toate urarile de bine pentru cei cativa reprezentanti ai judetul nostru care mai activeaza pe acest forum.
LA MULTI ANI! Lulu Marinescu, November si Cristiensen.
Si eu sunt cu voi ... Din Videle si eu .turnu magurele...
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum