Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

SPONSORIZARE - Oltcit Club Rally 12 TRS
Pagina Anterioară  1, 2

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Raliu
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Asa.. ca sa nu raman dator.. legat de fise.. am un set nou dar sunt Tesla si un set combinat si descompletat de Tesla cu Urziceni.. Asta este.. Poata alta data am ceva ce va trebuie..

Succes! Valeriu, multumim de ajutor, si intentia conteaza.
Titus, ca sa elucidez putin misterul consumului exagerat de motoare. Pana acum nici un motor nu a fost noi. Primul motor, cu care s-a mers la Campulung, a avut setul motor cu care am luat masina, axe culbutori si culbutori noi, simeringuriel noi. Din pacate vilbrochenul nu a rezistat prea mult, din mai multe cauze, doua din ele fiind: greseala mea ca nu am strans ca lumea piulitele de la prezoanele semicarterelor si calitatea execrabila a cuzinetilor noi pusi. Plus faptul ca la prima desfacere ceea ce am gasit in motor (depuneri, uzuri exagerate ale cuzinetilor originali), m-au dus cu gandul la niste uzuri premature la tot ansamblul, desi la masurarea fusurilor paliere acestea au fost in cota. Asta ar fi cauza majora a "consumului" excesiv de motoare, utilizarea de piese sh. Noutati si incercari noi

Dupa cum sper ca ati remarcat, in ultima perioada am dus o "minicampanie" mediatica, cat am reusit si eu - interviu radio lynx, aparitie in libertatea, cat mai multe articole pe expresuldebuftea.ro, activitate "puternica" pe forumurile de specialitate - toate astea pentru a incerca gasirea unor parteneri pentru anul viitor. Pentru ca, din pacate, numai cu bugetul propriu n-o sa reusim sa participam decat ocazional.

Asa ca in acest moment este gata o mapa de prezentare, insa din pacate sunt deficitar la capitolu poze/filme. Fac si eu o intrebare - se pricepe cineva la montat filme (evident sa aiba si timp si chef ), pentru a ma ajuta sa fac un colaj din toate filmuletele aparute pana acum cu masina? Si o sa incerc sa fac si un PPS cu pozele, din pacate nici la asta nu prea imi merge mana.

De asemenea se va incepe lucrul al un site, al echipei de curse - asa ca lansez pe tema asta un concurs pentru gasirea unui nume pentru acesta. La premiu nu m-am gandit inca, dar sigur va fi ceva interesant.

Ne mai puteti ajuta cu "pile si relatii" - cu intrari la diferite firme, recomandari, etc. Pentru cine e "interesat" sunt 100% la dispozitia d-voastra ! ce nume?"remat power racing" Asta si cu "cursa de retrocotete" sunt ale lui John daca nu ma insel Fratilor, indeosebi Iulicuta care rade la orice, nu mai faceti glume proaste. Talash este cat se poate de serios, si la fel ar trebui sa fim si noi, si sa il ajutam.

Talash, ai vorbit cu Pupa!? El face niste colaje dementiale. Sunt sigur ca le-ai vazut pe youtube. gyorgyoda eu sunt cat se poate de serios,asa ca nu e nici o gluma proasta
spune un titlu nu ne sugera sa-l ajutam,tocmai a cerut el ajutor,si noi stim sa citim si intelegem ce a spus,asa ca il ajutam
talase,cu prezentarea ma ocup eu,macar acum stiu din timp ca trebuie facuta nu ca data trecuta Sunt mai conservator din fire, asa ca sugerez Oltcit Team Racing. fiecare cu convingerile lui
aceasta echipa nu se vrea a fi continuarea a ceea ce s-a facut pe timpul cand fabrica oltcit functiona,in nici un caz nu se va numi asa
in plus,pentru raliu la anu speram sa avem o masina serioasa,iar oltcitul sa fie masina de spectacol la fiecare etapa de vtm
Pai hai sa-l ajutam. Incepi tu cu un alternator care incarca bine, cel de pe masina de raliu fiind semi-paradit Pentru la anul, intai de toate trebuie un buget. Cat de mic, din buzunare nu prea se mai poate. cel de pe masina de raliu merge brici Saptamana viitoare o sa trec sa vb cu directoarea unei firme de constructii, poate sunt interesati sa-si faca reclama pe masina de raliu contra sponsorizare. Daca tine poanta, va trebui sa semnati niste hartzoage, contract de sponsorizare etc, totul legal. Numa' sa nu ma faceti sa vorbesc cu aia degeaba... Pot sa donez motorul Zarazei echipei de raliu daca imi aduceti unul insirat in loc(pot sa fie carterele goale cu niste chiuloase puse capac). Ar fi pacat sa ia calea rematului.
Va astept sambata sau duminica. Hai ca am vesti bune . Se pare ca in 2010 vom avea buget complet pentru a participa la toate coastele, si ceva in plus, pentur raliu si rallysprint. O sa va povestesc mai pe larg, cand aflam si ce scriem pe masina . Mistoo si veniti pe la mine....cand ?
talash a scris: Se pare ca in 2010 vom avea buget complet pentru a participa la toate coastele, si ceva in plus, pentur raliu si rallysprint.

talash a scris: Se pare ca in 2010 vom avea buget complet pentru a participa la toate coastele, si ceva in plus, pentur raliu si rallysprint.

cristi_s a scris:

FELICITAAARI!!! SUUUPER VESTE!!!
talash a scris:vom avea buget complet pentru a participa la toate coastele, si ceva in plus, pentur raliu si rallysprint

Demential bre! Bravo! Felicitari! ie o veste intr-adevar buna Foarte buna! Bine maaaaaaa! Felicitari ! http://expresuldebuftea.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=1135:echipajul-de-raliu-va-fi-sustinut-de-consiliul-local-buftea&catid=35:noutati&Itemid=50
Multumim tuturor partenerilor din 2009 si celor care ni s-au alaturat in 2010, primarului Ion Stoica, Consiliului Local Buftea, clubului CS Buftea...

Va puteti bizui si pe noi. am vazut programul ,dar STRAJA nu e in jud HUNEDOARA ? Ba da, aia e. Wohooooooooooooo!!!!!!!!!
Bre, o faza amuzanta in unul din articole... "Cursa asta a avut o incacatura mare, anul trecut am inghetat pe margine visandu-ne in spatele volanului si uite ca s-a intamplat." stiam eu ,cunosc traseul .

ps unde e Sugas? Sugas e langa Sf. Gheorghe, la vreo 60km de Brasov. ie bine ca estem bani
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Raliu Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum