Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

SILVER-ica
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6

Crează un topic nou, separat de acest topic   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Duminica, ma trezesti si dupa aia vii pe la garaj. Eu montez scutul si ce mai am pe acolo si tu te holbezi la prelata OK, sa vedem daca reusesc sa ma trezesc eu intai... ca am fost in concediu si abia ma invatasem sa dorm pana tarziu. Pe frana de motor, se aud "floricele" in evacuare.
De la ce pot fi detonari pe evacuare? avans....benzina..... supape care nu inchid set motor varza daca ar fi supapa...ar face mereu...nu doar pe frana de motor....

+ mers neregulat al motorului Avansul e reglat la 27 de grade. Benzina de 95, Petrom. La fel face si masina de curse ! Pe frana de motor floricele pac pac!
Nici eu nu stiu de la ce, dar apoi o inceput sa scoata fum ! La mine face de mult timp asa
Inca o intrebare:
Incarcare foarte proasta la relanti [a se intelege 11.88-12], afecteaza aprinderea la plecarea de pe loc? Intrebare posibil stupida.
In cnc-u, cum se vede apa din benzina?
Ca e infundat al naibi carburator de-mi venea sa infig masina in stalp.
Si acum 1 ora, cand l-am desfacut pe bucla, nu se vedea nici un gunoi in el, dar cand bagam dejtu in cnc-u, pe partea cealalta se vedea benzina intr-un mod ciudat, greu de descris.
Are cineva idee daca solutia de la 2+2 de dizolvat apa din benzina are vreun efect? Daca nu, vineri dau jos rezervorul si il fac molotov... Apa din benzina de obicei se aseaza pe fundul CNC ului si se vede ca niste bobite mai dense, sau ca un strat mai dens, daca e multa. Cam cum se vede uleiul in apa.
Eu zic sa te bagi direct la curatat rezervoare, ca nu e mare lucru, solutia aia cel mult iti trage toata apa in carb, nu cred sa o "dizolve" decat daca e in cantitati foarte mici. de ce sa mai irosesti baniimai bine scoti benzina cu apa care este in rezervor si ii dai foc sau nu te mai obosesti sa o scoti si ii dai foc in rezervor...

acum pe bune daca ai o cantitate mai mare de apa in rezervor poti sa tragi de la fundul rezervorului unde se depune apa pentru ca e mai densa decat benzina...
sau scoti toata benzina o pui in ceva si lasi sa se depuna apa dupa care poti sa bagi benzina la loc si lasi apa in bidon sau in ce o scoti...
Problema e sa nu ai destula apa incat sa iti rugineasca rezervorul si verifica si cotul ala de la rezervor sa nu fie fisurat pe undeva... Mi-a zis si Cristi_S sa verific cotul asta. L-as da jos sa-l si "scutur" de eventuale depuneri care or mai fi pe fundul rezervorului. Mai e si varianta sa scot sonda, sa bag furtun sa trag, dar cat de sigur sunt ca scot toata apa? uitate sub masina ,unele rezervoare au dop de scurgere . Asa s-a gaurit precedentu... pe la "dopul de scurgere" dar o sa arunc un ochi la asta, poate scap eftin. Si daca se sparge o sa fie si nea Sandu la Buftea, trage el o sudura de regula in zona dopului peretele este dublu sau mai gros ,al meu s-a spart peste tot numai acolo nu ,am pus altul nou dar asta nu are dop . All good things come to an end!

Cum dispar, incet incet...
Amandoua din pacate Am ramas fara cuvinte .
Cu ce plastic il inlocuiesti ? Amindoua din poza? Cu un plastic de-am visat mai demult la el. Mai multe detalii, cand vor exista.
Am pus poza aia ca mi-a placut
George Hermenean a scris:Am ramas fara cuvinte .
Cu ce plastic il inlocuiesti ?

Si cand ti-am zis ca toate o sa ajunga un cub de fier ...... ai ras ..... .
Pacat de ea . Pacat de scaunele alea... si de motorasele de geamuri... si de altele asemenea.
7thRaven a scris:Cu un plastic de-am visat mai demult la el.

Plastic japonez? Nu l-as vedea pe Corb decat intr-un S 500 , A6 sau treaca de la mine un 535D BiTurbo
Si Ligheanu tot 3 sferturi plastic este
Vedem cu ne surprinde Dupa mine, orice ajunge cub, intr-un fel sau altul, de la trabant la slk, Depinde doar cand.
Pacat de multe, aia e, tot raul spre bine si om vedea noi ce si cum va fi pe viitor.
Cred ca majoritatea plasticelor sunt made in china
Se poate inchide. Corbule ia si tu ceva asa mai cu stil si eleganta.Frantuzoaica sau italianca.Nemtoaica..................are eleganta unei caramizi.Parerea mea. Hasule, o sa fii mandru de mine
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6
Pagina 6 din 6
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum