Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

CV AXEL sau GSA?

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Transmisie, Suspensie, Directie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
- http://img15.imageshack.us/i/imagine0019f.jpg/
- http://img257.imageshack.us/i/imagine0020.jpg/ axel dupa cum arata .
carter scurt , cautator indoit OK.Inseamna ca am nimerit-o bine ca axel vroiam. daca e pregatita pt oltcit, cum iti dai seama? difera cumva carterele? cam greu sa-ti dai seama daca-i pregatita.
dar daca e de gsa si a fost pe oltcit ar trebui sa aiba si adaptari de prindere in spate , ceva de genul asta :

http://www.dropshots.com/tonim#date/2007-09-09/17:07:08 si daca ii pui capac cutie de axel ? nu merge? ba da .
dar daca ai cutie de axel , de ce s-o desfaci si s-o descompletezi e de axel...
tonim a scris:ba da .
dar daca ai cutie de axel , de ce s-o desfaci si s-o descompletezi

de stricata. orice lucru se strica.

intrebarea mea, era daca ii pui capac de axel, cautator de axel sau oltcit, si carter ambreiaj de axel, o poti recunoaste doar din carterele cutiei? cu greu Am montat cutia franta si merge super bine si intra super usor in viteze.Contrar celor scrise pe forum ca o cutie in 5 tr. nu cade bine pe gaura din mijloc la suportul de fixare a jugului cutiei(in cazul RM),ei bine nu este cazul la CV franta.Aceasta cade f bine la gaura din mijloc.Probleme au fost la tija cautatorului,dar am rezolvat-o prin indoierea levierului in partea de sub nuca.PS:se merita o CV franta. si la planetare la intrare in cutie, se potriveste sa schimbi alea si sa bagi de rm? nu am zis ca nu se potriveste, am zis doar ce am patit eu, si la fel a mai zis si celalalt coforumist ca ii sta cu un mm in fata. poate aia de franta e mai mica, sau la tine e bine pus acel suport Cum sa pui mai edy cv franta cu planetare de rm?
Unde ai auzit tu?
Arborii planetari de rm nu intra in cv frantuzeasca.Ca poti sa-i pui planetare frantuzesti de rl +niste distantiere la butuci si sa pastrezi franele de rm ,e alta treaba! pai el are rm. doar daca nu a schimbat planetarele si tot sistemul de franare. uite-te mai sus sa vezi ca zice ca are rm
Am montat cutia franta si merge super bine

ai pastrat sistemul original de franare de rm sau ai pus discurile la cutie? ce planetare ai folosit? Deci...Am ramas pe sistemul planetare RM.Am schimbat axele planetare cu cele de RM,dupa ce au fost strunjite putin(difera axul la diametru si la opritorul de pe ax).De asemenea,am folosit capacele de la axele planetare care au diametrul mai mic decat la CV RO.S-a lamurit acum situatia?! nu stiu ce capace . ce anume a fost strunjit? nu trebuie iar facute acele caneluri? cutie de 4 franta cu planetare de rm am avut si eu pe masina .
planetarele erau ceva mai lungi , am pus una normala de rm si era scurta , batea in viraje
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Transmisie, Suspensie, Directie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum