Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Chedere pentru usi

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Nu se mai gasesc la ACSA chederele alea care etanseaza usa de jur-imprejur si voiam sa pun unele noi. Stie cineva ce solutii de rezerva exista in cazul asta? Se gaseste cheder la metru? Ca de la dacie nu se potriveste, usa fiind sensibil mai mica. cheder de dacie din mai multe bucati Sau chederul vechi și pe portieră, cheder pentru termopane.
Mă chinui de nu știu câte luni să mi-l lipesc și eu pe portiere și nu mai reușesc... Mi-e ca nu se mai inchide usa in cazul asta... Am avut eu cheder suplimentar lipit pe cadrul usii. Avantajul e ca se izoleaza mai bine. Dezavantajul e ca nu ramane lipit peste tot, sunt locuri in care s-a dezlipit, probabil petru ca nu l-am lipit exact pe unde calca chederul. Eu am folosit o chestie cumparata din Praktiker. cristi_s, stiam de varianta ta cu garnitura suplimentara. Mi-ai explicat cu ceva vreme in urma. Si puteam sa pariez ca n-o sa ramana lipit cum trebuie acolo, din pacate. am si eu aceasi problema as dori niste chedere de usi noi...poate sa imi explice cineva cum e treaba cu chederele de dacia? am analizat azi unul si ar cam fi o problema la oltcit unghiul coltului de sus este de 90 de grada iar la dacie este cum pe rotund cum se rezolva aceasta problema? Cu cuțitul. asa ma gandisem si eu sa il imbin acolo nu? Îl îmbini unde vrei.

Dar îți sugerez ca bucățeala s-o faci undeva la orizontală.... să nu cadă. sunt chedere noi la craiova...
orice magazin de piese oltcit, teoretic poate sa iti aduca pe comanda

Am luat pentru cineva in Timisoara, acum 2 luni, pret pentru 2 chedere usi + cheder hayon + chedere geamuri laterale + cheder luneta...undeva la 100ron nu mai sunt chedere noi la craiova am cautat la toate magazinele acsa inclusiv depozit, de abia am gasit pt. luneta si geamurile laterale si haion, de usi nici pomeneala si nici de parbriz. sa nu va luati dupa listele alea de pe site ca nu mai sunt actualizate de mult. cat dai pe chedere pentru usi noi? ce tigan asta-lu valib din salonta pai daca nu se gasesc noi...sunt de nepretuit, si decat o tziganie...mai bine ceva care se imbina 100% corect si arata beton, nu-i asa?

eu fac rost...nu imi trebuie cine stie ce bani sa fac avere
vreau banii cat costa + curieratul pana la mine + transportul pana la destinatar daca tot vrei sa faci o fapta mare pt. mine zi-mi exact de unde de la craiova le iei si nu ne mai complicam. nu stiu
Eu fac comanda la Ciclop in Timisoara, de acolo e problema lor de unde fac rost de marfa. Se mai gasesc chedere noi pentru usi?Cam ce pret? eu am pus chedere de mercedes vito... vin la fix
bibi a scris:Se mai gasesc chedere noi pentru usi?Cam ce pret?

da...
vreo 35-40lei/buc Cat e adaosul ? atata e la acsa...
crezi ca io castig averi din piese oltcit? erau 37 de lei, atat mi-a zis vanzatoarea defapt vanzatoarele ca ce am mai luat si eu la rand toate magazinele din craiova... Trimis: 04 Oct 2009, 23:39 se gaseau chedere... acum se mai gasesc? nu prea
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum