Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Hunedoara

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
In cadrul acestui topic sunt rugati sa scrie doar cei din judetul Hunedoara. sunt aici. 0254/214884 si 0740/247024 Putina lume prezenta din Hunedoara se pare ca pe acest forum ! Eu sunt din Petrosani, si de multa ma bate gandul sa infintez cu cineva un club in judet, dar nu prea stiu cu cine, impudicus te bagi ?
Cine mai e din zona sa imi dea PM si vedem apoi ce si cum ... salut, ice. Ai mp. eu sunt din petrila si am un oltcit 11 rm.
daca mai e careva de pe aici din zona sa spuna. edy99, ai MP iar eu tot din Petrosani.. Salut eu sunt din deva si am un oltcit 11 rm..ar fi super misto sa ne strangem mai multi din judetz... am vazut prin TM multi student din Deva, Resita....
nici unul oltcitist? chiar asa, doar atati de putini suntem cu oltcit-uri din judet?
sau restu nu au net
sa facem si noi un club ca am ajuns cam ultimii din tara, toti au club, se intalnesc, etc, noi nimic heeelpp...am o bataie in partea dreapta la motor...cine stie un mecanic bun in Hunedoara si cam cat m-ar costa reparatia?? o fi de la axu cu came , el sau culbutorii cred ca e la axul cu came...asta din ce mi-au mai zis unii si altii...eu sper sa nu ma coste prea mult ca stau cam rau cu banii ...m-ar interesa un mecanic bun care sa poate sa rezolve problema... pai trebuie dat motorul jos si unelte pe masura, chei etc
daca schimbi axul schimba si culbutorii, si semeringul de la ax, si garniturile de la axele cu, culbutori, si garnitura de hartie ce vine intre axul cu came si chiuloasa, si garniturile de la capacele chiuloasei pare cam dificil de realizat, mai ales ca nu ma pricep deloc la chestia asta... ... greu nu e, dar iti trebuie in mod special cheia aia de 40 ce merge la elicea motorului, se gaseste cam greu, restu de chei sunt chei obisnuite
plus un loc unde sa lucrezi si sa te poti baga sub ea sa desfaci suruburile de la cutie si suruburile ce prind motorul in caroserie
nu cred ca poti sa faci operatiunea asta intr-o zi, eventual de dimineata, pana seara, asa da, o termini sal sunt din petrosani locuiesc langa mol ..luk oil mersi edy99 pt info, dar daca nu am facut niciodata chestia asta...caut de zor un mecanic din deva care "are curajul sa se apuce de treaba asta"..pt ca la toate atelierele auto la care am fost au spus ca nu au curajul sa se bage...si dupa ce o sa vad o data (asta daca ma lasa), data viitoare cand o sa am probleme, o sa incerc de unul singur....cu placutele de frana am reusit din prima fara sa mai vad la cineva...dar asta era chiar usor si nu era chestie de dat jos motorul...inca o intrebare edy99...cam cat m-ar costa toate piesele??? asa numai informativ...axul cu came pt amandoua partile costa 140 RON..restul nu stiu...aaa si inca o intrebare: axele cu came sunt la fel si pe partea stanga si dreapta? sau are o forma pt stanga si alta pentru dreapta? eu am cumparat 2 bucati la fel...sper sa fie bine... ...pacat ca nu are cine sa la monteze... in alta ordine de idei...am vazut ca in alte judete, se fac si mici intalniri intre oltcit-isti....ce ziceti? noi nu am putea organiza o chestie din asta? chiar daca suntem putini...putini da' buni.. sal. am putea sa ne intalnim undeva jud.nost are de toate CINCIS ar fi o solutie EDY99 nu ai telefon imi cer scuze tuturor ca nu am mai raspuns la mesaje, dar nu am mai intrat de mult aici la sectiunea asta, ca am uitat

eu cumpar piesele de la tg jiu, am si numarul de telefon de acolo, si pot da ei informatii , cat costa fiecare piesa in parte

nr de la magazinul de piese de la tg jiu, de sub pasarela:

0253/213962

daca mai e ceva in legatura cu vre-o piesa, sau vre-o problema la masina si eu ma pricep, va pot ajuta cu o idee despre ce este vorba sal. bine ca mai traieste inca un forumist din hd ps daca ai treaba prin petrosani hai pe la mine stau vizavi de luk oil am nr .......dhx
sunt in concediu pana pe 20 hai la o cafea si o barfa.

avionul lui cosma o darimat semafoarele? e a lui barbatu-su parlamentarei si sefei PLD la tineret monica iacob Ritzi, ca el e primarul lu peste in petrosani chiar ca e primarul lui peste...de 7 ani de cind am io drum pe acolo nu se gaseste unul potent sa repare si portiunea aia de drum...de la sens spre pod,prin fata la vulcanizarea aia sau ce e acolo...cum mergi spre deva pe sub pod catre shell/mol....si ca sa fie totul complect au mai pus si dimburile alea acolo dupa sens catre omv/defileu. i-am trimis un mail cand era la o televiziune locala invitat, si a zis ca nu o sa il faca, ca , costa

se pare ca ei la primarie lucreaza pe nasturi, si cetatenii platesc impozite in frimitruri de paine, de aia nu au bani sa faca drumurile si totusi...se cistiga destul de bine in minerit... pai si ei dupa aia cum mai merg in bahamas sau mai stiu eu pe unde, sau isi finanteaza campaniile si propulsarile?
adrian-ar a scris:si totusi...se cistiga destul de bine in minerit...

NU. dar nu murim de foame . Pt barutu!:
Afost odata barutzu,sambata trec sptre Sadu. vorbim. scuze ca nu am mai intrat pe furum ,puteai sa dai un apel pe telefon . stai linistit ca nu am ajuns prin zona...crezi ca scapi asa usor? mai e cineva pe aici? doar barutzu mai e?
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum