Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Probleme cu bandourile

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
cu ce as putea sa dau bandourile jos si la le pun la loc...sa le lipesc mai bine ca au inceput sa se dezlipeasca?
nu vreau sa le dau jos detot,pentru ca raman niturile,si nu vreau sa o vopsesc pentru ca e vopseaua originala. bandourile sunt prinse in cleme .
intra prin glisare de jos in sus. sau asa ceva din cate imi amintesc
daca vrei sa le dai jos curata bine ce-i sub ele ca au prostul obicei sa adune tot jegul pe acolo.deci rezulta rugina
curata si eventual dai un strat de grund , vopsea sau ce vrei tu pt mai multa siguranta.
SUCCES !!! Pe ale mele le-am prins cu ceva banda dublu adeziva, insa iar au inceput sa se dezlipeasca. Poate cu ceva banda mai de calitate (3m parca e mai buna) poate sa tina mai mult. multumesc la amandoi, banditu nu se scot pe lateral?....te intreb pt ca pe o parte s-a deplasat cativa milimetri si cand deschid usa atinge bandou in aripa. sper sa reusesc sa fac ceva nu stiu exact in ce directie gliseaza .de ce sa zic aiurea sa te incurc dar e posibil si lateral cred.
la mine oricum nu mai merg in nici o directie pt ca cine a avuto inaintea mea lea nituit.
sau poate el lea pus masina nefiind echipata cu asa ceva . cine stie?
oricum eu vreau sa scap de ele. am auzit ca cei de la basicra au o banda dublu adezica foarte buna....o sa incerc cu aia.vad eu cum le dau jos. multumesc pentru sfat. salut, incerca cu silicon transparet, eu asa am facut la masina mea si tine destul de bine, ideea e ca inainte sa speli bine suprafetele pe care o sa aplici siliconul si sa le si degresezi... spor Problema mea ar suna cam asa:
Am cumparat de curand inca un Oltena club 12TRS
Am aripile fata lovite si capota.
As vrea sa schimb aripile fata,dar intrebarea/problema ar fi ca:
aripile care o sa le cumpar daca nu au niturile de prins bandou.
Ce pot sa fac ca sa pot prinde bandou pe aripa?
Cum pot sa montez acele nituri sau trebuie sa caut aripi care sa aiba niturile respective din fabrica? prinde-le cu holsuruburi negre, sus in acel canal, si jos normal in plastic, sau cu nituri.

daca tu vrei sa le prinzi ca in fabrica, treaba ta
edy99 a scris:prinde-le cu holsuruburi negre, sus in acel canal, si jos normal in plastic, sau cu nituri.

daca tu vrei sa le prinzi ca in fabrica, treaba ta

Da vreau sa le prind sa nu se vada! treaba e ca trebuie sa ai acele cleme in bandouri, cred ca tu le ai, daca le dai jos de pe aripile stricate. iar apoi trebuie sa sti sigur unde sa prinzi acele nituri, adica sa masori unde dai gaura si le prinzi.

despre nituri de alea, nu stiu ce sa zic unde ai putea gasi Masinile cu badouri au niturile aplicate din fabrica prin sudare.
Vorbeste cu Dan Alexandru sa-ti gaseasca aripi cu acele nituri. Multumesc de sfaturi am aflat ce vroiam. cu banda dublu adeziva din abundenta pe toata circumferinta, si pe clemele de plastic , daca banda dublu adeziva e de calitate, tine foarte bine, mai ales ca se prind bandourile si cu surubul de jos de la aripa
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum