Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

IS 02 LST
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Sal junior! Sa inteleg ca pana la urma nu ai mai facut treaba cu braileanul ala?
Mult succes in continuare cu masinuta! nu Zalex sincer nu era pe gustul meu masina aia!!!iar eu nu mai am mult si termin ce am inceput asa ca nu avea rost sa dau o treaba pe 3/4 terminata!!!nu crezi?
junior86 a scris:nu Zalex sincer nu era pe gustul meu masina aia!!!iar eu nu mai am mult si termin ce am inceput asa ca nu avea rost sa dau o treaba pe 3/4 terminata!!!nu crezi?

Bravo! Felicitari pentru ambitie si pasiune! Crede-ma, sunt foarte putini cei care ar fi procedat la fel ca tine. Multa bafta si sanatate junior! Merci si take care!!!stai pe topic ca o sa vezi rezultatul final in curand!!!
junior86 a scris:Merci si take care!!!stai pe topic ca o sa vezi rezultatul final in curand!!!

Logic ca o sa stau pe topic! Masina ta arata superb in trecut, cu siguranta va arata si mai superb acum. Abia astept sa vad cum iese! Ca aspect arata la fel.......in exterior ca la interior am lucrat putin...dar sub capota sper sami iasa ce miam propus!!!
junior86 a scris:Ca aspect arata la fel.......in exterior ca la interior am lucrat putin...dar sub capota sper sami iasa ce miam propus!!!

Fuckin yeah! Ce frumos suna! Ah ce imi place sa vad aceeasi pasiune ca mine: "masinuta-i masinuta, cu exteriorul si interiorul ei, da stai sa deschid capota". Aveti idee ce amortizoare de pe la ce masini se potrivesc la olticanie?
As vrea ceva pe gaz!!! hai junioare,spor al cautat ca s-a discutat si rasdiscutat Da ma stiu dar...am intrebat pe topicul meu nu am facut altul cum altii!!!
pai de pejos205 de spate Si astea merg si pe fata? poi da

http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?p=107191#107191 Sa traiesti o mie de ani!!!! e bine de stiut... se stie de mult,trebuie doar sa citesti pe coduri piese consumabile Azi cutia de special si toricele schimbate.....!!!!!!!!!!!!abia astept Asteptam poze! George pozele vor veni si ele!!!
Nu am cuvinte cum merge masina cu cutia de special abia astept sa ii pun si carburile de alfa.......!!!!!!!!!

P.S. la misto am izbit si o aprindere electronica.... Deci....Brrrr Brrrr bine nu asa...... Asteptam flansele pt carburi si..........dam drumu la treaba iar......ca saraca sta de pe data de 8 mai !!!dar vor veni si vremurile bune Ce se poate intampla daca comprim un motor de 1.1?ca am unu care sta degeaba si ma gandeam!!!!!!!!!mentionez ca motorul e in perfecta stare de functionare si multe piese schimbate....... cred ca o sa bata avansu de mama-mama o sa bubuie repede...si o sa aibe nevoie doar de carrera 100 + aditivi pt cifra octanica mai mare

eu l-as tine asa cum e, pt ambielaj/cuzineti/alte accesorii Eu sincer as fi vrut sa ma joc cu el......iar daca o sa crape,sa crape dal naibii.......dar are multe chestii noi in el!!!!oare chiar nu tine?as vrea sa vad ce poate!pana unde duce un motor de olticanie!!!! pai atunci tine-l in ture si atat,nu-l mai desface Eu nu ma refer la ture.......eu ma refer strict la modificari aduse motorului!! strict ca modificari...cauta ce povestea Sensey despre motoarele preparate in fabrica pt. rally (90CP), care dupa un drum craiova - iasi (parca?!) s-a facut muci.

Motorul meu modificat gen rally...m-a tinut cam 3000km (primii 1000km mers lejer, rodaj power), dupa aia forja maxima.

Nu merita sa te joci cu ala de 1100...
Daca tot vrei sa faci sa vezi cat poate un motor de oltcit fara turbo...fa un comprimat de 1.3 pe chiulase 1.1, si multe modificari mici dar semnificative.

Din 1.1 nu scoti cine stie ce...mai ales ca la partea de comprimat e deficitar din start A FOST SI S-A DUS R.I.P Ce s-a dus ? Motorul ? Sau masina? si a venit tot o frantuzoaica!!!un peugeot 205 gti sa-i invarti rotile cu placere si fara incidente Felicitari!
Ne incanti si pe noi ceva pozne? Nu poate sa ii faca poze acu la masina ... ca nu mai are jantele e pe butuci Lasa bre glumele....o sa pun si ceva poze!!!dar nu prea am timp!! Da,da.Vrem poze.Cu......................Peugeotul.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4
Pagina 4 din 4
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum