Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

oltcit club - dj63cro
Pagina Anterioară  1, 2, 3

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
deceneu32 a scris:Bravo!Acum am citit si eu acest topic.Foarte frumoasa,o frumusete sobra.Ce contrast intre albul jantelor si negrul mat al caroseriei.Si parasocurile de fibra clasice cat de bine vin pe masina.Nu sunt deloc demodate.Si cand stau sa ma gandesc ca modelul asta a aparut pe la inceputul anilor '80....
O masina transformata cu foarte mult bun simt si gust.Ca m-am saturat de ''sorcovele'' pe care le vedeam pe strada pana acum cativa ani,cu spoilere umflate,plase de tantari etc etc
Inca odata,felicitarile mele!

merci cateva poze mai noi http://img189.imageshack.us/gal.php?g=picture768u.jpg Felicitari! E unul dintre cele mai interesante oltcituri pe care le-am vazut, pare foarte agresiv. L'am vazut ieri, e roz ) poze!! vrem poze cateva poze http://img149.imageshack.us/gal.php?g=picture776p.jpg bv, felicitari.

o intrebare: cum mai intra aer in masina? aer rece, ca ai astupat gaurile alea. o alta intrebare: daca ti se strica inchiderea centralizata, cum mai intri in masina?

si inca una, ironica: cand o vinzi sau cand o dai la remat? nu te supara, dar asta am constatat ca se intampla cu astfel de masini de cand ma uit pe forumul asta Era mai agresiv negru da' e misto si asa. Bravo
....sa intreb si eu ceva....mov cand o faci? ) 1.deschid geamurile
2. intru pe usa
3. nu stiu cate ai vazut tu ...da fiecare face ce vrea cu masina lui..o vinde..o da la remat..ii da foc..treaba lor pai din cate vad eu, ai anulat gaurile de chei am anulat gaurile de la cheie..nu manerele de la usi arata super misto. cat te-a costat? pai de gauri ziceam, daca ramane incuiata si se strica inchiderea, cum o mai deschizi? ai modificat si la motor si la cutie ceva? interiorul cum e? La cate piese gaseste prin craiova(majoritatea mocca) nu cred ca i-ar trebui mult timp sa sparga un geam lateral
edy99 a scris:pai de gauri ziceam, daca ramane incuiata si se strica inchiderea, cum o mai deschizi?

M-am gandit eu cu fratele meu la aceasta problema, si am ajuns la urmatoarea concluzie: sa fie trase doua fire (cel cu tensiune si cel de masa) de la inchidere undeva sub aripa din fata, astfel incat sa poata fi conectate la o baterie incarcata; deci sa fie un circuit paralel - in caz ca ramane fara baterie. daca se strica inchiderea am o deschidere secreta la hayon..si intru pe acolo..daca raman fara baterie nu e problema..capota se ridica..sau cum a zis danutz..caramida in geam Nu prea va inteleg conversatia....eu pot deschide foarte usor si cu cheia,rotesc putin mai greu de ea....dar nu-i nici o problema,chiar si la -20 grade (iarna care doar ce a trecut),sau cu bateria scoasa
JustAlex a scris:Nu prea va inteleg conversatia....eu pot deschide foarte usor si cu cheia,rotesc putin mai greu de ea....dar nu-i nici o problema,chiar si la -20 grade (iarna care doar ce a trecut),sau cu bateria scoasa

Treaba e ca el NU are in ce sa bage cheia nu mai are yale! A facut ceea ce se cheama clean sau shaved Adica a astupat toate gaurile cateva poze mai noi
http://zayetzx.blogspot.com/2010/11/dj63cro.html frumos
bogdanlascu a scris:frumos

merci
esti tare frate, azi cant treceam cu rapaga mea spre ITP, am vazut-o pe a ta si nu-mi mai puteam lua ochii de la ea as vrea sa-i pot trage si eu o astfel de vopsea dar nu se poate financiar L-am vazut si eu acum vreo doua saptamani prin Craiova,pe strada Brestei.Mi se pare a fi unul dintre cele mai frumoase Oltcituri modificate,chiar daca noua culoare este roz-bombon .
Felicitari proprietarului!
deceneu32 a scris:L-am vazut si eu acum vreo doua saptamani prin Craiova,pe strada Brestei.Mi se pare a fi unul dintre cele mai frumoase Oltcituri modificate,chiar daca noua culoare este roz-bombon .
Felicitari proprietarului!

merci
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3
Pagina 3 din 3
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum