Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

ce parere aveti despre femei?
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 19, 20, 21

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
pt unii acest mesaj e offtopic. pt altii nu. http://www.youtube.com/watch?v=JREcKmXDeAs Studiile de pe Discovery, mentionate mai sus, n-au fost facute pe romance si deci, situatia poate fi mult mai buna pe meleagurile noastre, unde moralitatea/educatia inceputa de pe vremea Dacilor, continuata prin crestinarea initiata chiar de Andrei, unul din apostolii lui Isus ... a facut romancele mai fidele partenerilor lor, mai de incredere etc. decat femeile din alte tari ...

Asadar, hai sa fim mai optimisti, ca-n proverbul: "Cele rele sa se spele, cele bune sa se-adune".

Altfel spus, sa vedem partea plina a paharului si sa recunoastem, sa incurajam, partile bune (calitatile) fetelor/femeilor.
Cred ca majoritatea am fost fericiti candva:
- plimbandu-ne de mana cu prietena prin parc ...
- sarutand-o, cu inocenta acelor ani tineri ...
- bucurandu-ne impreuna si ajutandu-ne la greu ...
- devenind apoi un singur trup prin copiii nostrii
- imbatranind impreuna ...
si in tot acest timp, am continuat sa iubim sincer, chiar daca am mai traversat unele perioade cu "vreme rea", "furtuni" etc., amintirea momentelor fericite a invins intotdeauna ... Pot sa agit si eu apele (deja foarte tumultoase) ?

http://www.youtube.com/watch?v=Oz723VX2NRI&feature=player_embedded

ATENTIE!!!!ACEST MATERIAL ESTE UN PAMFLET SI TREBUIE TRATAT CA ATARE. Cel care vorbeste este actor si interpreteaza un fragment dintr-o piesa de teatru. da robertino
si cu ocazia zilei de azi , chiar daca e importata ar fi frumos sa le uram un sincer la multi ani femeilor din viata noastra.
la urma urmei ele ne fac viata mai frumoasa Cu ocazia zilei de azi ...............
Hai dă-mi restricție !!!

admin
Valetine's Day e o sarbatoare practica, pe care de ceva timp cu sprijinul media, am adaptat-o si noi romanii. Sigur, avem si noi Dragobetele, dar pana sa apara Valentine's Day nimeni nu stia de ea. Asa ca acum le avem pe amandoua I-am intrecut pe americani.

Fiecare zi trebuie sa fie speciala, si sa gaseasca fiecare modul lui propriu de a-si arata dragostea pentru sotie, pentru persoana iubita. Cateva gesturi mici, dar zic eu, bazate si pe creativitate, ar fi de dorit.
Apare de multe ori intrebarea... De ce sarbatorim doar in anumite date, cand ar trebui ca fiecare zi sa fie o sarbatoare? Pai sa ma gandesc. Daca in fiecare zi, ca semn de manifestare a iubirii ar primi clasicele ghivece cu flori, undea ar mai incapea in casa? Mda... Mie nu-mi plac florile "moarte", care arata atat de bine, dar sunt pe moarte si ce poti face e sa mai privesti cateva zile cum se sting incet incet. Si in tot acest timp, admiram florile, si suntem incantati de gest. Mda. Trebuie sa iubim si florile, nu? Bun, revin, asta ar presupune sa fim diversi, non-monotoni, sa gasim intotdeauna altceva ca sa facem o surpriza. La capitolul sentimente si impresii, nu functioneaza algebra clasica. Un gest, cateva cuvinte calde si sincere pot avea alt impact, ce mai salveaza din motonia si lipsa atentie.

Privit din prisma furnicarului la magazine si supermaketuri pe care il genereaza aceasta zi, as spune ca e o zi foarte buna pentru economie. Da, acum desigur, trebuie sa ne permitem sa cumparam fara sa ne afecteze bugetul. Nu neaparat valoarea cumparaturilor dau satisfactia, dar oricum.
Imi vine in cap un banc...
Cica un american merge la o florarie. Ii spune vanzatoarei sa ii recomande niste flori pentru sotie, de Valentine's Day. Aceasta alege un buchet mare, cu flori rosii superbe. "100$", "Caaat?" replica individul. "Nu, daca aveti mai ieftin. 100$ e cam mult pentru sotie". Se uita femeia prin jur si aduce niste flori frumoase, viu colorate. "50$". "Oooo, stiu ca e o zi speciala, dar totusi, ceva mai ieftin(cheap), nu aveti?" Se uita femeia la el putin chioras, apoi cauta prin florarie si ii prezinta un buchet de flori tare frumos. "25$" ."Hmmm, da, e frumos, dar totusi, dati-mi ce aveti cel mai cheap, cheap(ieftin) in toata floraria!" . La care vanzatoarea scoate o oglinda, o indreapta catre el si spune: "Asta e cel mai cheap ce am in florarie!"

Asadar, sa nu ratam momentul si sa facem un gest la libera imaginatie, care sa la incante si sa le faca sa se simta iubite (pe buna dreptate )! Nu e chiar greu.
La Multi Ani-tuturor femeilor si celor din viata mea.Actuale si viitoare...
De ziua imprumutata de la americani....
road_menace a scris:Pot sa agit si eu apele (deja foarte tumultoase) ?

http://www.youtube.com/watch?v=Oz723VX2NRI&feature=player_embedded

ATENTIE!!!!ACEST MATERIAL ESTE UN PAMFLET SI TREBUIE TRATAT CA ATARE. Cel care vorbeste este actor si interpreteaza un fragment dintr-o piesa de teatru.

Un comentariu de la Mircea Badea:

http://www.youtube.com/watch?v=XDjVbhcgoVY Orice parere despre acest topic o puteti exprima aici http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=14054

Scrieti pe acest topic doar daca aveti ceva interesant de spus, si la subiect!
Repet, nu accept nici un derapaj de limbaj.
Se primeste dupa caz, de la interdictie pe topic, pana la interdictie pe forum!
http://img46.imageshack.us/i/normalbabe303.jpg/
http://img18.imageshack.us/i/babe2gr.jpg/ Si parerea despre ele care e? Ca a mea e nu e vorba de cum arata , ci cum te face sa te simti o femeie Depinde de femeie. Unele te fac sa te simti un ratat ) Altele te fac sa te simti un print. in viata ce dai aia primesti .
ce-i drept conteaza si cui , si ce dai
eu unul , ce sa zic am dat-o in bara mai demult
asta e. te ridici si mergi mai departe . uneori viata iti rezerva surprize cand nu te astepti întrebat un burlac ce-ar alege între o femeie frumoasă, sensibilă și iubitoare și un milion de euro.

A stat să se gândească zece secunde și apoi a răspuns fără ezitare. ”Aș lua milionul!”

”Să știi că am fost tentat să spun că aleg femeia. Sufletul meu mi-a spus să fac asta. Tânjesc după dragoste adevărată. Dar, în mod rațional, aleg banii. Gândește-te, cu un milion de euro aș avea posibilitatea să întâlnesc zeci de femei”.

Povestea de mai sus e un exemplu despre felul în care gândesc majoritatea bărbaților.

Bărbații, deși nu o recunosc, trăiesc mai mult în viitor decât femeile. Ei visează la vremea când își vor lua un Mercedes, când vor avea un milion de euro, când vor câștiga la pariuri, când va lua Steaua campionatul.

Toată viața noastră se desfășoară cu gândul la un viitor în care toate problemele noastre mărunte vor fi rezolvate.

O femeie căreia i s-a pus aceeași întrebare: ”Ce alegi între bărbatul visurilor tale și un milion de euro?”, mi-a răspuns fără ezitare. ”Aleg bărbatul!”

”De ce?”

”Simplu. Bărbatul visurilor mele are un milion de euro în portofel.” ... si totusi dragostea exista si va exista mereu: http://www.youtube.com/watch?v=rf8C_fkEXqQ Pentru toate doamnele si domnisoarele de pe forum si apropiate forumului nostru le transmitem un frumos martisor cu ocazia zilei de 1 Martie!
Dreamer a scris:Pentru toate doamnele si domnisoarele de pe forum si apropiate forumului nostru le transmitem un frumos martisor cu ocazia zilei de 1 Martie!

si nu numai celor de pe forum , ci si celor din viata noastra multumim frumos!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
Pagina 21 din 21
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum