Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Oltcit cabrio!!!

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Am intrat pe site-ul oltcitistilor maghiari si am gasit acolo ceva interesant... un filmulet cu un oltcit cabrio. Pacat ca nu inteleg ce spune nenea ala acolo http://www.totalcar.hu/tv/030517/ , iar pe http://oltcit.freeweb.hu/ la versiune in enleza - "Downloadable video in action, you need DivX codec to play" un oltcit in actiune... cam scurt filmul dar frumos abordata curba salut
ii tare filmuletul cu curba,problema e ca ala nu era motor de oltcit cat traiesc!!!!.....din pacate Super tare

totalcar e o emisiune de pe tv2, astia testeaza masinile la limita, si in fiecare emisiune au si cate o rubrica cu 'old one's ', in care era si oltcitul cabrio, dar am vazut o emisiune si cu trs.
chiar si la masinile noi...astia spun pe fata ce si cum, si le testeaza la sange:)mai ca nu isi bat joc de deficientele masinii respective din pacate e de oltcit (cat traiesti) ,iar nenea ala zice ce io facut la ulcitu ala cabrio ,adica praguri is intarite si portbagaju e combinat cu lada ,mai zice el ceva da nam avut rabdare sa-l ascult
roket a scris:salut
ii tare filmuletul cu curba,problema e ca ala nu era motor de oltcit cat traiesc!!!!.....din pacate

E aceeasi masina...

motor de oltcit 100%
tin minte cand l'au prezentat in emisiune!
n'are modificat nimic pe la motor Dupa cunostintele mele in Slatina se gasea cu vreo 3-4 ani in urma un oltcit cabrio si era al unui om de afaceri ce detine un lant de magazine.O sa intreprind niste cercetari sa vedem ce pot afla.Sper ca-l mai are. un lucru e cert cel din ungaria e facut de un tip si nu de fabrica in orice caz arata super daca sar [utea omologa si la noi ar fii o explozie de oltcituri cabrio arata mult mai bine decat daciile Uite peste ce am dat pe daciaclub.ro.http://www.4tuning.ro/forum/download.php?id=40355

Dupa ce vad eu in poza este clar facuta in Romania(mizeria din fundal)...
Daca cineva a modificat o Dacie( e clar un papuc pe injectie, varianta pe benzina- aia care mananca cei mai multi nervi)) si i-a tuns capota, de ce nu am putea si noi?Mie acum imi zboara gandurile... ala nu e un papuc. e un prototip mai vechi de dacie cabrio care a fost renovat si decorat cu ranjetu lu` iliescu pe bot ca sa para mai noua.
In spate are triple de oltcit. Nu imi vine sa cred.Cu riscul de a ma deconspira, stiu si alte prototipuri de Dacie(ex:Dacia de asistentza,lunga ca o limuzina), care mai merg, dar arata jalnic.Deci nu imi vine sa cred ca aia e o chestie mai veche; eu raman la varianta cu papucul...Si la premisa imi iau un Oltcit de 9.000.000, il fac cabrio, si o luna-doua ma distrezz cu el.
Mircea-Daniel a scris:...Si la premisa imi iau un Oltcit de 9.000.000, il fac cabrio, si o luna-doua ma distrezz cu el.

bun...il faci
dar nu pot circula pe drumuri publice...
necesita certificare RAR....asta mai greu pe la noi.....$$$
dar de show ai putea sa il faci... La cat sunt eu student tipic, tot gasesc timp&bani pentru un cabrio.Ce pot risca? Sa imi ia talonul...UAU!Tremur!Ai draq idiotzi de politisti(am in familie!) nu pot sa faca o legislatzie mai k lumea.Sau macar sa o aplice pe cea existenta.Gasca de incompetentzi. Salut!
Dacia acea e din Oradea.Poza e facuta in parcul muzeului.Masina e un prototip si a stat ani de zile intr-o curte de la o fabrica.In poza arata mai bine ca in realitate,oricum e o aparitie exotica printre Dacii. Daca tot se vorbeste de prototipuri aici, nu stiu daca exista un topic legat de Oltina 11 R, oltcitul in 5 usi.... Exista un asemenea topic?
Ce-ar fi sa cautam acea masina...? Cu ajutorul celor din Craiova? Acum vreo cativa ani (3-4) mi-a zis MIC-u' ca a vazut-o prin Craiova... deci poate poate mai exista... Ceva poze cu ea ar fi super... mai ales din interior, portbagaj...
Dumitru Cristian a scris:Daca tot se vorbeste de prototipuri aici, nu stiu daca exista un topic legat de Oltina 11 R, oltcitul in 5 usi.... Exista un asemenea topic?
Ce-ar fi sa cautam acea masina...? Cu ajutorul celor din Craiova? Acum vreo cativa ani (3-4) mi-a zis MIC-u' ca a vazut-o prin Craiova... deci poate poate mai exista... Ceva poze cu ea ar fi super... mai ales din interior, portbagaj...

Probabil e inchisa in vre-un garaj in care nici nu ti-ai putea inchipui ca e asa ceva acolo Mi-a zis cineva ca ACSA avea multe astfel de garaje prin Craiova si erau mai intotdeauna pline...acu nu stiu pe unde sunt si daca or mai fii ceva prin ele prototipuri printre care si Oltina ( http://img263.imageshack.us/i/oltcitoltina2.jpg/ )

http://www.automobileromanesti.ro/Oltcit/Oltcit_Prototipuri/
Dumitru Cristian a scris:Daca tot se vorbeste de prototipuri aici, nu stiu daca exista un topic legat de Oltina 11 R, oltcitul in 5 usi.... Exista un asemenea topic?
Ce-ar fi sa cautam acea masina...? Cu ajutorul celor din Craiova? Acum vreo cativa ani (3-4) mi-a zis MIC-u' ca a vazut-o prin Craiova...

pe undeva pe forum, userul Gabi din Craiova, a pus 2-3 poze cu OLTINA (din pacate la o calitate foarte proasta). Incearca sa iei legatura cu el, poate stie mai multe.
Daca retin bine, era cu numere de probe pe vremea cand a pus Gabi pozele...si se circula prin craiova cu el (mira-m-as sa mai existe si acum masina) In poza cu Oltina pe lateral arata mai omeneste, probabil e o alta varianta, dar in celelalte... Nu puteau sa ii faca hayonul sa pice drept, doar lungeau masina.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum