Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Alimentare boxe PC de la mufa brichetei

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Instalatia electrica
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Cum mi-e lene sa stau sa trag fire, boxe prin masina, m-am gandit la varianta legarii la mufa brichetei a unei perechi de boxe de pc. la ele o sa leg un MP3 player mic cu baterie.
Pe alimentatorul boxelor scrie 12V, 1000 mA, as putea sa pun boxele pe direct cu o mufa de bricheta auto? Am avut eu o improvizatie de asta cu niste boxe de pc banale si nu s-au ars,am incercat la ghici si a functionat.Dar decat cu alea mai bine mergi cu castile in urechi merg fara probleme . o bricheta auto consuma mult mai mult decat un amper Mda, si eu ma gandesc ca totusi sint cam minuscule boxele de PC in comparatie cu cele auto, insa incercarea moarte n-are . Mersi !
spooky a scris:boxe de pc

Hai moooo... ca di la aste nu muare dujmanii cand ii dai sa puta! Lasand gluma la o parte, pune-ti bre o instalatie pentru auto. Cu toata lenea cate fire crezi ca ai de tras? Doar nu e camera de control pentru centrala nucleara. Masina zgomoteste, are paraziti si tofelu de particularitati. Nu e tot una ce muzicolog ii pui Instalatiile audio nu sunt dezvoltate pentru cate o anumita aplicatie doar din lipsa de ocupatie. Pai eventual am si una din aia 5 + 1 cu 5 boxe si un subuvar din ala care trepideaza .
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Instalatia electrica Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum