Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Oltcit B 32 SCH
Pagina Anterioară  1, 2, 3

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
deceneu32 a scris:Imi place masina.Nu inteleg,totusi,ce rost are capota aia prelungita peste masca fata si peste faruri.Noaptea vezi ceva?Motorul se raceste corespunzator?

pei are rol estetic asa zisu bad boy...sincer farurile lumineaza bine si nu am avut probleme cu incalzirea inca...vom vedea.

Azi masina a primit de nenea moro, si tin sa il multumesc pentru ajutorul acordat!!!! Mare om!
-geamuri ionizate
-flanse 4x100
-toba mijloc buna
curand poze...se lucreaza la masina!! eii pai daca tot suntem la capitolul critici ... referitor la badboy look ... sa stii ca mi se pare totusi cam mare si din poze poate din refelexia luminii ..nu stiu parca are unghiul ala mult prea brusc .si are o usoara tenta de "lovit in zid"... despre faruri ..hmm nu stiu cat de bine vezi cu ele, dar asta e treaba ta si conteaza si ce becuri ai ... cat despre racire merge ... daca nu o forjezi prea mult sau nu circuli mult prea mult vara in aglomeratie ... cand si o masina normala incepe sa puna probleme de incalzire ... dar depinde si de uleiul folosit
lancer a scris:eii pai daca tot suntem la capitolul critici ... referitor la badboy look ... sa stii ca mi se pare totusi cam mare si din poze poate din refelexia luminii ..nu stiu parca are unghiul ala mult prea brusc .si are o usoara tenta de "lovit in zid"... despre faruri ..hmm nu stiu cat de bine vezi cu ele, dar asta e treaba ta si conteaza si ce becuri ai ... cat despre racire merge ... daca nu o forjezi prea mult sau nu circuli mult prea mult vara in aglomeratie ... cand si o masina normala incepe sa puna probleme de incalzire ... dar depinde si de uleiul folosit

pei bad boyul va fi taiat din nou...il fac mai finut si de efect...cu farurile vad foarte bine, am becuri H4 Blue Ice, gen replici xenon, de la momo si vad foarte bine cu ele mai trebuie reglat cel de pe stanga un pic, dar in rest e bine. O sa vreau sa shimb acuma si uleiul, filtre etc. Ieri am montat si filtrul sport de carbon, am lucrat si la cablul de acceleratie, am facut cateva modificari, si acuma trage toate turele(inainte se plafona la 3-4mii). Iar sunetu de la filtru e demential, numai suna a motor de oltcit, e un sunet mai gros sa vedem cum o sa faca si cu evacuarea. revin cu info...masina e din nou pe picioare, si ma pot bucura de ea zi de zi. Ce pot spune am cumparat 2 masini de piese, un RM si un Club 11 R. De pe Rm am luat in mare parte piese de interior gen: usa torpedou, parasolare, ceas, buzunare, centuri retractabile, mocheta portbagaj, plastice la greu si alte maruntisuri...Iar de Club, care avea un motor de Citroen G 11 parca, asea scria in talon, si seria era identica. Am pus motoru, cutia, planetarele, fuzetele, tobele pana la finala. Am schimbat pe el carbeliciul, tot pe cel de dacie am mers pana o sa duc unu original la facut, alternatorul, am pus bujiile NGK si cam atat. Azi o sa ma duc sa iau toba finala, bara spate noua, o sa ii pun si aprinderea electronica si dupa o sa cumpar de la nenea Pupa uleiul Motul si cam asta ar fi. Am pus si niste muzica pe el, ca sa nu ma mai plictisesc la semafor. O sa mai revin cu info cand o sa mai fie ceva mai maret facut la ea

Si... permis? invat )) Nu ai permisul? eh si tu normal ca nu...am fost un bad boy si am urat scoala si na ca ma lovit la urma, desi am si bacu luat cu note mari etc....o sa il iau si pe ala, deocamdata ma laud ca am sofer si e bine al dracu

SCH a facut 120km de cand am pus motoru si merge parfum Bafta la permis.
Sa bagi instructorul in scaun. mersi sa fie!

Azi mi-a iesit planetare de la roata, incredibil...numai eu am belele astea, suporti la motor sunt buni, nu au probleme. Ma gandesc ca poate am lasat-o prea mult si deasta o fi problema cu planetarele, desi am o vaga impresie ca planetare era deja dusa cand am montat-o pe masina, ca mi-a facut cateva probleme...acuma stiu si eu. O sa aflu eu de la ce e si o rezolv, deocamdata am bagat-o la loc si merge perfect, am mai adunat cativa km vreau sa ii multumesc lu nenea Moro si nenea KFT pentru sprijinul telefonic
Lb Ro e la pamant
DMX a scris:mersi sa fie!

Azi mi-a iesit planetare de la roata, incredibil...numai eu am belele astea, suporti la motor sunt buni, nu au probleme. Ma gandesc ca poate am lasat-o prea mult si deasta o fi problema cu planetarele, desi am o vaga impresie ca planetare era deja dusa cand am montat-o pe masina, ca mi-a facut cateva probleme...acuma stiu si eu. O sa aflu eu de la ce e si o rezolv, deocamdata am bagat-o la loc si merge perfect, am mai adunat cativa km vreau sa ii multumesc lu nenea Moro si nenea KFT pentru sprijinul telefonic

Cu placere. cu cat masina e mai lasata cu atat e mai greu sa-ti iasa planetara,mai ales de la roata
bibi a scris:
Lb Ro e la pamant

asta e, nu ne place scoala
Horatiu a scris:cu cat masina e mai lasata cu atat e mai greu sa-ti iasa planetara,mai ales de la roata

uite ca la mine s-a intamplat din alte motive probabil va ganditi ca am forjat masina...sau altele, chiar s-a mers relax cu ea, mai ales ca uleiul trebuie schimbat, si chiar nu vreau sa imi bat joc de ea am muncit prea mult, ca sa ies sa ii dau in gusa si dupa sa stau pe bara ca prostu. Asta e se rezolva si asta. Oricum urasc cutia, e super scurta si urca repede in ture(asta e misto) Trebuie sa schimb si uleiul din cutie, daca tot schimb uleiul la motor, il schimb si pe ala...pun si o poza cu masina prin trafic, ca deh sunt urmarit

din cauza la niste probleme destul de nasoale, am scos masina la vanzare si nu vreau sa va aud ca iara il vinzi si etc. Daca nu rezolv pana vineri, o sa il dau...deocamdata sper sa rezolv si sa pot pastra masina. mai ales dupa atata munca...si bani bagati sa iasa bine.

link pentru cei interesati aici: http://oltcit.anunturi-auto.4tuning.ro/anunturi-auto/masini-tunate/oltcit-club-1129-10315784.html

sory de reclama pentru alt site... azi am dat masina dar dupa doua ore maxim, am recumparat-o si e din nou in parcare cumintica. Masina a primit ulei, filtru, stergator nou, o antena buna, sa prind si eu radio si un parasolar. Am mai mesterit pe la ea cu putina vopsea neagra si am vopsit ramele de la usi si stalpu, ca sa arate mai bine, ca si unele piese din interior care erau cu alb si ma enervau la culme broasca se transforma in print....

un mic teaser!

o pregatesti de inspectie ? ca si eu la fel am facut o refac :d pana la sf lu 2012 nu am treaba cu itp
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3
Pagina 3 din 3
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum